Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Merhaba, tamamen örnek bir hareket söyleyeceğim mesela dumbell bench press olsun.. Ben bunu 20 20 kiloluk dumbell'lar ile yapabiliyorum zorlansam dahi 8-12 tekrar arası kesinlikle çıkarıyorum. formu bozmuyorum fakat kollarımı daha çok hissediyorum göğsümü pek hissedemiyorum. Fakat 15 kiloluk dumbell'lara geçtiğimde arka kol ağrım biraz daha azalıyor ve kaldırırken göğsümün şiştiğini sıkıştığını hissediyorum. Hangi ağırlık seçimi en doğrusudur ? Max ağırlık mı ? Hissedebildiğin ağırlık mı ?

Sırt için de aynısını sormak istiyorum. Max ağırlık mı yapmalıyım yoksa yukarıdan çekip sırtımı kasıp aşağıda 1 saniye bekleyip öyle bıraktığım ve daha çok hissettiğim bir ağırlığı mı seçmeliyim ?

Yorum
Forum Üyesi
Bcaa yağ yakiminda katkısı var mıdır ve ne sıklıkla tüketilmeli tek basina yeterli olur mu yanına hangi supplementleri almaliyim yağ yakıp kas yapmak için teşekkürler @yusuf ihsan

Yorum
Forum Üyesi
iy akşamlar. Bir sorum olucaktı bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Sorum şu 16 saat IF aralıklı oruç yapıyorumi kalorimi 1500 lere kadar kıstım If ve kaloriyi kıstığım için extra kardiyo yapmama gerek var mı ? haftanın 5 günü vücut çalışıyorum

EK not 1 öğünümde ayıptır söylemesi iş yerinde olduğum için tavuk pirzola yiyorum ama bayağı bildiğiniz yağlı.

Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle selam ben Ozan bir kaç sorum var ilk olarak sosyal medyada gördüğümüz muz-yulaf protein tozu(Gainerin Pro tozundan farkı var mi bilmiyorum eğer içeriği daha zenginse gainerde kullanabilirim) içeren vb. İçecekleri içerek kilo alabilir miyim ?
Hızlıca hacim artışı ve kas kütlesinin artışı için ne yapmalıyım ne yemeliyim hangi ek gıdaları kullanmalıyım .
Bacaklarım ince kalınlaştırmak icin kilo almam yeterli mi yoksa ekstra çalışmam mı lazım , çalışacaksam hangi tür egzersizlerin çok yararı olur ?
Kilo:68-70
Hedef kilo:80

Yorum
Forum Üyesi
Merhabalar ben Berkin yaklaşık 4 aydır spor yapıyorum son zamanlarda aklıma bir şey takıldı.Boyum 1,91 kilom 93 bölgesel olarak çalışıyorum omuzlar,göğüs,sırt gelişmeye başladı ancak belimde ve iç bacaklarda biraz yağlanma var. Nasıl çalışmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Yorum
Forum Üyesi

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)
Merhabalar Bir süredir itme çekme bacak pogramı uyguluyorum
İtme de Göğüsle başlayıp bench ya da dumbell yapıyorum sonra üst göğüs ardından fly omuzda da işte klasik dumbel ya da makine pres latirel reis arka omuz bitiriyorum ardından 2 arka kol, nasıl bir değişiklik yapabilirim bu programda mesele bir bench ardından dumbell yapıp ardından üst ve fly yapsam ya da omuzda bir makineyle dumbelle yapıp yan omuz arka omuzu yapsam yani daha fazla egzersiz ekleyerek biraz daha zor bir antrenman yapmak gelişimi arttır mı ya da göğüsle değilde omuzla başlamak bir iki hareketi 8 haftalık aralıklarla değiştirerek devam ediyorum ama daha farklı bir sistemle mi ilerlememe gerekiyor acaba 1 senedir spor yapıyorum ama 6 aydır sanırım düzenli bir şekilde lilerliyorum kısaca itme çekme bacak programları önerebilir misiniz :) şimdiden teşekkürler

Yorum
Forum Üyesi

Merhaba efneidm 1 aydir ben nerdeyse fullbody yapiyorum 1 2 ay splite gecimmi vakti geldimI?

Yorum
Forum Üyesi
İyi günler uyku ile alakalı bir öneri bekliyorum efendiler.. haftada 4 gün spor yapıyorum fullbody+kardiyo şeklinde. ek olarak tüm hafta boyunca 50 dk yürüş yapıyorum. uyku ortalamam 8 saat. ama bugün sporda esnemeye vs başladım ve uykum yetersiz gibi geldi. sizce bu süreyi 9 saate çıkartayım mı yoksa süre ideal mi arkadaşlar :) :rolleyes:

Yorum
Forum Üyesi

yaş 19 kilo105 boy190 sporda ilk ayımı salonda herkese verilen fullbody antreman programıyla geride bırakdım.2.ay için orta düzeyde bir program araştırması yapdım ama ne internette nede forumlarda bişey göremedim.elinizde , uygulamış oldunuz , güzel verim aldığınız bir kütle kazanım için programı varsa yardımcı olurmusunuz.Birde sorum olacak şuanda günlük 20 dakika koşu yapıyorum,yüksek proteinli,besleniyorum ve aşşa yukarı günlük 650 kalori açığı oluşturuyorum yağ yakımı için. ilk önce yağ yakımı yapmam lazım yada yağ yakımını böyle devam ettirip ağırlık çalışmalarınada devam edebilirmiyim?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: