Soru Suplement kullanımı hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi den Teşekkür ederim

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
78
Boy (cm)
185
Kol (cm)
30
Bel (cm)
91
Omuz (cm)
120
Merhaba
L-Citrulline
Creatin Creapure
Bcaa
Pre-Workout(Sadece yorgun zamanlarım da)
Gainer
Bunları kullanmayı planlıyorum. Hangi sıralama ile almamı önerirsiniz? Çoğu zaman antrenmana sabah erken saatler de gidiyorum mesai öncesi 07:00 09:30 arasında hafta da 6 gün zaman ayırıyorum. Şimdi den teşekkürler

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
Merhaba
L-Citrulline
Creatin Creapure
Bcaa
Gainer
Bunları kullanmayı planlıyorum. Hangi sıralama ile almamı önerirsiniz? Çoğu zaman antrenmana sabah erken saatler de gidiyorum mesai öncesi 07:00 09:30 arasında hafta da 6 gün zaman ayırıyorum. Şimdi den teşekkürler

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba
L-Citrulline
Creatin Creapure
Bcaa
Gainer
Sitrülin ve kreatini BCAA ya da pre workout içine karıştırıp idmandan 15-30 dakika arası kadar önce alabilirsin. Burada ekleyeceğin sitrülin miktarını belirleyecek olan şey kilon ve pre workout içindeki arjinin+sitrlin miktarıdır. Özetle kilo x0,08 kadar sitrülin alman yeterlidir. Yani 70 kiloysan 5,5 gram kadar yeter mesela ancak zaten pre workoutta 1 gram sitrülin varsa 5,5 değil 4,5 gram alman gerekir eğer üründe 3,5-4 gram arjinin de varsa bu da 1 gram sitrüline denktir, o zaman dışarıdan ekleyeceğin sitrülin miktarı 3,5 grama düşer. Örnek olsun diye yazıyorum sen elindeki pre workouta ve kilona göre ayarlarsın hem 1 gram az fazla almışsın zaten çok önemli de değil.
Gainer konusuna cevap verebilmek için, antrenman öncesi bir öğün yapıyor musun ? Ya da idmandan hemen sonra bir şeyler yiyecek fırsatı buluyor musun ? Ailende tip 2 diyabet öyküsü var mı ? Gainer içeriğin maltodekstrin ve dekstroz gibi çok hızlı emilen karbonhidratlardan mı oluşuyor yoksa yulaf unlu, ne bileyim palatinose içeren bir gainer mı ? Bu soruların cevabı gerekli. Gene de ben zaten kilon düşükte olsa insülin direncin olmasa da maltodekstrin, amilopektin, dekstroz gibi çok hızlı sindirilen içeriklerden oluşan gainerların sadece idmandan hemen sonra alınması taraftarıyım.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: