Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:

Gkhngs

Forum Üyesi
Merhabalar yusuf bey...Öncelikle forum için azminizi çabanızı takdir ediyorum çok güzel ilerliyorsunuz...Soruma gelirsek ;

Pulloverı ben sırt günlerinde yapıyorum bu harekete göğüs hareketi diyende var...Kafa biraz karıştı benim sırtmıdır göğüsmüdür ? :)

Yorum

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Merhabalar teşekkür ederim :)

Pullover hem sırt hem göğüs haraketidir dediğiniz gibi , ben bu haraketi bu sporda 2-3 yılı devirmeden yapmanızı önermem çok izole bir haraket , ileri seviye için daha iyi diye düşünüyorum .

Yapacaksanız sehpa da olan pulloveri göğüs günü , rope pulloveri ise sırt günü yapın , rope pullover sırt için çok daha iyi .

Yorum

Gkhngs

Forum Üyesi
Saolun yusuf bey cevap için...Öncelikle evde çalışıyorum onu belirteyim sırt programım şu şekilde;

- Barbel Row (4x12)
-One Arm Dumbell Row (4x12)
-Reverse grip barbel row (4x12)
-Pullover (4x12) ( Pulloverı sizin dediginiz sebeplerden düşük kilo (8 kg) ile çok zorlamadan yapıyorum.)

Sizce yeterlimidir ekleyin dediğiniz bir hareket varmı? Barfiks barı hariç, çünkü onu takarsam evde herhangi bir yere hanım beni kovalar :)

Yorum

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Lat haraketi yok hocam , sırta genişlik kazandırmak için en az bir Lat haraketi şart , bunu eve barfiks demiri alarak yapabilirsiniz , onun dışında haraketleri patlayıcı çekip negatifini hissederek bırakmanızı tavsiye ederim .

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: