Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Kilo (kg)
85
Spor Geçmişi
2
Boy (cm)
178
Kol (cm)
39
Bel (cm)
96
Omuz (cm)
137.5
sayın forum sakinleri bu sporu 2 seneye yakındır yapıyorum ve 27.5 koldan 39 kola kadar çıktım ama bi o kadarda yağlandım ve ilk definsayonumu yapacağım ve sonrada clean bulka geçeceğim yaklaşık 4-5 gündür definasyondayım ve 1 kg vermişim ama işin kötü kısmı belden hiç incelmemişim nerde hata yapıyorum ? günde 200 ün üstünde protein alıyorum . kilom 85 ve 77 ye kadar düşmeyi planlıyorum kaloriyide 2300 e yani haftada 1 kg kadar verecek şekilde ayarladım yani nerde hata yapıyorum belden neden incelemiyorum ?

Merhaba. Yağ yakımı vücudun birçok bölgesinden gerçekleşir. Bundan dolayı 1 kilo vermeniz, belinizde bulunan yağların ancak çok çok küçük bir kısmına etki etmiştir. Kaldı ki henüz 4-5 gündür definasyondaymışsınız. Yani sürecin henüz çok başlarındasınız. Yağ yakma sürecinin ilk zamanlarında vücuttan ödem atılacağı için ve dolu olan glikojen depolarınız boşalacağı için bir süre hızlı kilo değişimleri görülür. Bu yağ yaktığınız anlamına gelmez. Bundan dolayı henüz belim incelmiyor demek için yeterli bir süreçte değilsiniz. Size tavsiyem motivasyonunuzu düşürmeden definasyon sürecinize devam etmeniz yönünde olur.

Yorum
Merhaba. Yağ yakımı vücudun birçok bölgesinden gerçekleşir. Bundan dolayı 1 kilo vermeniz, belinizde bulunan yağların ancak çok çok küçük bir kısmına etki etmiştir. Kaldı ki henüz 4-5 gündür definasyondaymışsınız. Yani sürecin henüz çok başlarındasınız. Yağ yakma sürecinin ilk zamanlarında vücuttan ödem atılacağı için ve dolu olan glikojen depolarınız boşalacağı için bir süre hızlı kilo değişimleri görülür. Bu yağ yaktığınız anlamına gelmez. Bundan dolayı henüz belim incelmiyor demek için yeterli bir süreçte değilsiniz. Size tavsiyem motivasyonunuzu düşürmeden definasyon sürecinize devam etmeniz yönünde olur.
teşekkür ederim peki definasyon sürecinde haftada kaç kg vermem gerekiyor kas kaybetmeden

Yorum
Forum Üyesi
90g yağ
160-170g protein
200-250g karb (besin değeri olarak)
5g tuz (sabahtan tart gün içinde öğünleri yerken sepele, tuz cok önemli)
tükettiklerinin besin değerlerini iyi analiz et , şekeri minimuma indir
evde kondisyon bisikletin varsa sabahları aç karna 10gram filtre kahveye bir tatlı kaşığı tereyağ ve hindistan cevizi karıştırıp içtikten sonra (bcaa varsa kullanabilirsin) 40-50dk kardiyo yap, eğer yoksa spor salonuna gidiyorsan spordan sonra bcaa nı içip 20dakika kardiyo yapabilirsin. kardiyo yapman hem kalori açığı oluşturmanda yardımcı olacak hem de yağ yakımını sağlayacak
yoğurt süt ürünleri sürekli tüketiyorsan azalt, proteinli süt içiyorsan boşa onlara paranı harcama
antrenmandan 1.5 saat önce yemeğini bitirmiş ol 30dk kala filtre kahve iç varsa cla kullan
antrenmanların hakkını verdiğine emin ol hemen pes etme
kardiyoyu off gün dahil olmak üzere haftada 6 gün yap, off günde süreyi biraz daha artırabilirsin. antrenmanlar içinde 1 gün off ver.
düzenli olarak 300er mg epa dha içeren omega 3 kullan, d vitamini takviyesi alabilirsin.
min 8 saat uyu
antrenmana kadar 3 litre su içmiş ol
bol bol yeşillik ye ama antrenman öncesi öğününde sindirim açısından daha az tüket
1 ay uygula farkı görüceksin gelişimine göre de karbonhidratı ayarlarsın
günlük 500 kalori açık haftada yarım kilo yapar ayda 2 kilo vermiş olursun ve bu programla fazla kas kütlesi kaybetmemiş olursun.
1 ay sonra baktın karb fazla geliyo 150-200 arası düşersin

Yorum
teşekkür ederim peki definasyon sürecinde haftada kaç kg vermem gerekiyor kas kaybetmeden
Haftada 500 gr ile 1000 gr arası vermen uygundur. Haftalık kilo vermen bu aralığın üstünde veya altındaysa tükettiğin karbonhidrat miktarı üzerinde oynamalar yaparak bu aralığa getirebilirsin. Gün içerisinde tüketeceğin karbonhidrat miktarının büyük bir kısmını antrenmandan sonraki öğününde almanı öneririm. Çünkü bu şekilde antrenman sonrasında boşalan glikojen depolarını nispeten doldurmuş ve dinlenme sürecinde hasara uğramış kaslarının onarımı için gerekli olan enerjiyi karşılamış olursun. Ağırlık antrenmanlarından sonraki ilk saatte yağ yakımı hala yüksek seviyelerde olur. Bundan dolayı antrenmanın biter bitmez öğününe geçmeni önermem. Burada kendini nasıl hissetiğin de önemli olmakla beraber eğer acil ihtiyaç duymuyorsan antrenmandan sonraki 45 dakika civarı öğününü tüketmeyerek düşük kan şekeriyle kalmanı öneririm.

Son düzenleme:
Yorum
Haftada 500 gr ile 1000 gr arası vermen uygundur. Haftalık kilo vermen bu aralığın üstünde veya altındaysa tükettiğin karbonhidrat miktarı üzerinde oynamalar yaparak bu aralığa getirebilirsin. Gün içerisinde tüketeceğin karbonhidrat miktarının büyük bir kısmını antrenmandan sonraki öğününde almanı öneririm. Çünkü bu şekilde antrenman sonrasında boşalan glikojen depolarını nispeten doldurmuş ve dinlenme sürecinde hasara uğramış kaslarının onarımı için gerekli olan enerjiyi karşılamış olursun. Ağırlık antrenmanlarından sonraki ilk saatte yağ yakımı hala yüksek seviyelerde olur. Bundan dolayı antrenmanın biter bitmez öğününe geçmeni önermem. Burada kendini nasıl hissetiğin de önemli olmakla beraber eğer acil ihtiyaç duymuyorsan antrenmandan sonraki 45 dakika civarı öğününü tüketmeyerek düşük kan şekeriyle kalmanı öneririm.
antremandan sonra sadece direk protein shake içiyorum onun haricinde 1 saat kadar besin tüketmiyorum

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: