İdeal kilo ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
68
Spor Geçmişi
2-3 ay
Boy (cm)
1.83
1.83 boyunda 68 kgyim salonlar kapanmadan 1-2 ay gidip ameliyat yüzünden ara vermek zorunda kaldım tekrar başladım 1 hafta sonra salonlar kapatıldı.Evde gögüs önkol omuz abs çalışıyorum diger hareketlere malesef agırlık veremiyorum şuanlık ama nekadar çalışırsam çalışayım kendimi çok çelimsiz hissediyorum.
Beslenme olarak yumurta,süt,lor peyniri,yulaf,tavuk,makarna,pilav,kepek ekmeği ve haftada 1-2 kırmızı et tüketiyorum şeker 0 ve aile evinde oldugumdan dolayı bazı yemekler yağlı olsada minumum düzeyde yağ almaya calısıyorum. Ve ek olarak protein tozu ve bcaa kullanıyorum.Benim ögrenmek istedigim şey beslenme düzenimi degiştirmelimiyim veya benim için ideal kilo kaçtır nekadar emek versemde hiç ilerleyemiyor gibi hissediyorum düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Son olarak internetten yaptıgım yağ oranı ölçmede yağ oranım yüzde 11 çıktı.

Forum Üyesi
kardeşim merhabalar öncelikle beslenmeni öğün olarak yazarsan daha doğru bilgiler verilir. Amaç kilo almak ise şekerden ve yağdan uzak karbonhidratı yüksek;pirinç haşlama yiyebilirsin. Proteini de tavuk,kırmızı et şeklinde Alman doğru olur. Maalesef salonlar kapanınca herkeste hafif form düşmesi normal şu noktaya kadar azimle geldiysen zaten çoğu kişiden daha iradelisindir. İşin özü proteini-karbonhidrat ve yağ ayarlamanı çok iyi yap. Forumdan uzak kalma sürekli Araştırmalara devam et,sonuç güzel olacaktır

Yorum
Forum Üyesi
Kardeşim clean bulka başlamanı öneririm kafana göre beslenme bir hesap doğrultusunda git programıda aynı şekilde kafana göre yapma internette profosyonellerce yazılmış bir çok program var

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Merhabalar foruma hoşgeldiniz :)

İdeal kilo diye bir şey spor yapmayan sedanter bireylere göredir , bu yaptığımız spor dogrultusunda önemli olan kilo değil yağ oranıdır .

Makale linki ; Makale - Kilo Değil, Önemli Olan Mevcut Yağ Yüzdesidir.

Size tavsiyem clean bulk , bu linkten kendi beslenme programınızı oluşturabilirsiniz ; Temiz kilo nasıl alınır , temiz kas nasıl kazanılır? Clean bulk

Ek olarak beslenmenin yanında bir kası doğru çalıştırmanız çok önemlidir , antrenman esnasında pompalanan tüm kanı hedef kasa taşımak gelişimin en büyük anahtarlarından birisidir .

Bunun için aşağıya 2 video bırakıyorum ;

Yorum
Forum Üyesi
İdeal kilo değişse de 68'in oldukça az olduğu ortada. 75-85 arası rahat edersin.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: