Haftanın bir gününü kol bölgesine ayırmak ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar selam, ileri seviye olmayan sporcular için haftanın 1 antremanını sadece kol bölgesine ayırmak sizce ne derece mantıklı ?

Ben açıkçası zaman kaybı olarak goruyorum...Mesela sırt antremanı sonrası özellikle ağır kilo row lardan sonra vs biceps zaten pump olmuş oluyor.Antreman sonu izole bir hareket seçip 4 set biceps yapıp bitiriyorum.Patlayacak gibi oluyor kol.Keza triceps içinde ağır kilo press ler den sonra izole tek hareket seçip bitiriyorum.

Sizlerinde görüşlerinizi almak istedim ?

Moderatör
SMS Onaylı
Kol kasları zaten her şekilde çalışıyor.Haftada tek bölge yapıp kola ayrı gün ayısan da kolların zaten 2 kez çalışıyor.Çok büyütülecek bir olay değil.Şahsen kendime ben ayrı bir kol güni ayırıyorum.Sırt günü kol çalışıyor evet ama sırtını tam çalıştırırsan bicepslerin o kadar pump olmaz.Bu çoğu kişinin hatası.Sırt yerine kol çalışıyor.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Row yaparken kolla çekiyorsunuz demekki , sırtınızla(dirsekle) çektiğinizden emin olun , ben Barbell row yaparken bicepsim çok aşırı az pump oluyor , ağır kilo rowdan ziyade 8-12 tekrarda formunuzun bozulmadan jilet gibi formda yapabileceğiniz , tüm yükün kanatlarınızda olacak bir ağırlık seçin .

Kollarınız omzunuza göre küçük kalıyorsa , ayrı bir kol günü yapabilirsiniz.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: