Soru 98.7kg %16.4 yağ oranında durulmalı mıdır? Yoksa bulka devam mı edilmelidir?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
98.7
Spor Geçmişi
20 ay
Boy (cm)
192
Merhaba. Anlik olarak 2008’liyim boyum 192 ve 20 aydir vucut gelistirmeyle ilgileniyorum. Spor hayatimda 133kg den 87kg ye inmek ilk yilimin ozeti oldu sonrasinda ise yetersiz buldugum icin biraz kilo aldim ve 93kg civarinda %13 yag oranlarina dustum. Suanda ise 98.7kg %16.4 yag oranina ciktim ve 93kg den bu kiloya kadar 3kg yag almisim olarak gozukuyor ancak bunun 1.5kg si bacak sakatligimdan balisamadigim icin bacaklarimda ve suan tekrardan bacak calismaya dondugum icin kisa surece ufak bir kalori acigi da yapip verebilirim. Sizce onumuzde daha yaza uzun bir sure varken 5-8kg araliginda daha az yag alarak yani lean bulk dedigimiz sekilde bir kilo alimina mi gidilmelidir yoksa direkt cuta girip 94-95kg de %12 yag oranlarini mi izlemem gerekiyor? En cok sasirdigim sey %13 yag oraninda karin bolgem daha sekilsizken %16.4 yag oraninda daha parcali ve vucudumun diger bolgelerinin de daha parcali durmasi. Yardimlarinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Merhaba. Anlik olarak 2008’liyim boyum 192 ve 20 aydir vucut gelistirmeyle ilgileniyorum. Spor hayatimda 133kg den 87kg ye inmek ilk yilimin ozeti oldu sonrasinda ise yetersiz buldugum icin biraz kilo aldim ve 93kg civarinda %13 yag oranlarina dustum. Suanda ise 98.7kg %16.4 yag oranina ciktim ve 93kg den bu kiloya kadar 3kg yag almisim olarak gozukuyor ancak bunun 1.5kg si bacak sakatligimdan balisamadigim icin bacaklarimda ve suan tekrardan bacak calismaya dondugum icin kisa surece ufak bir kalori acigi da yapip verebilirim. Sizce onumuzde daha yaza uzun bir sure varken 5-8kg araliginda daha az yag alarak yani lean bulk dedigimiz sekilde bir kilo alimina mi gidilmelidir yoksa direkt cuta girip 94-95kg de %12 yag oranlarini mi izlemem gerekiyor? En cok sasirdigim sey %13 yag oraninda karin bolgem daha sekilsizken %16.4 yag oraninda daha parcali ve vucudumun diyer bolgelerinin de daha estetik olmasi. Yardimlarinizi bekliyorum

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: