Tek Bölge Çalışma

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
arkadaşlar

p.tesi göğüs
salı sırt
çarşamba bacak
perşembe omuz
cuma biceps-triceps

cumartesi ne çalışabilirim haftada 2 kere göğüs olurmu savaş hocanın verdiği programları uyguluyorum.

Forum Üyesi
ben haftada 1 defa gögüs veya haftada 1 defa sırt calışma ile sırtı veya gögüsü büyüte bileceğinizi düşünmüyorum. bence en iyisi kas gruplarının dinlenme süresini hesaplayıp ona göre hareket etmek.

Yorum
Forum Üyesi
Hafta başında bacak çalışmakla başla benim şahsi önerimdir testesteron hormonunu tavan yaptırırsın. Ve bacak çalışmak cidden önemli üst bölgenin gelişimi için.

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba Onurta,

Öncelikle şunu belirtmeliyim ben de hergün tek bölge çalışma taraftarıyım. Gördüğüm eksiklikleri aktarayım Pazartesi: Göğüs, Salı: Sırt bu iki bölge de uzun kas statüsüne girmektedir ve ikisinde de çekiş hareketleri bi' hâyli fazladır. Arka arkaya 2 gün boyunca uzun kas koyman seni hem çok zorlar hem de arka kolunu haddinden fazla yorar. Benim görüşümce bir uzun bir kısa kas koymanda fayda var. Bunların dışında haftada 2 kere aynı bölgeyi çalıştırman gereksiz sen günlük çalışma rutininde çalışacağın bölgeye max. ağırlık uygular ve idmanını lâyıkı ile yerine getirirsen o hafta içinde o bölgeyi 2. kez çalıştırmanın anlamı yoktur. Cumartesi günleri de cardio yada hitt cardio yapabilirsin seçim senin. Umarım verdiğim cevap yeterli olmuştur kendinize iyi bakın.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Merhaba Onurta,

Öncelikle şunu belirtmeliyim ben de hergün tek bölge çalışma taraftarıyım. Gördüğüm eksiklikleri aktarayım Pazartesi: Göğüs, Salı: Sırt bu iki bölge de uzun kas statüsüne girmektedir ve ikisinde de çekiş hareketleri bi' hâyli fazladır. Arka arkaya 2 gün boyunca uzun kas koyman seni hem çok zorlar hem de arka kolunu haddinden fazla yorar. Benim görüşümce bir uzun bir kısa kas koymanda fayda var. Bunların dışında haftada 2 kere aynı bölgeyi çalıştırman gereksiz sen günlük çalışma rutininde çalışacağın bölgeye max. ağırlık uygular ve idmanını lâyıkı ile yerine getirirsen o hafta içinde o bölgeyi 2. kez çalıştırmanın anlamı yoktur. Cumartesi günleri de cardio yada hitt cardio yapabilirsin seçim senin. Umarım verdiğim cevap yeterli olmuştur kendinize iyi bakın.

göğüsten sonra ne çalışılmalı sizce

Yorum
Forum Üyesi
Merhabalar. Benim Öglen ve aksam anteraman yapma imkanim var. bu programi Söyle uygulayabilirmiyim Haftada 2 defa kas gruplarini calistirmak amacim. Öglen Gögüs Aksam Sirt. ertesi Gun Oglen Omuz Aksam arka ve ön Kol ertesi gün Bacak. ertesi gün tekrar gögüsten baslamak kosuluyla. Kas grublarini 48 saat dinlendirmis oluyorum bu arada. Bu seklinde Olabilirmi Sizce Savas Hocam?

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Göğüsten sonra sırt yada sırttan sonra göğüs çalışabilirsin bu iki kas birbirlerinin antagonistidir. yani biri kasılırken diğeri kasılmaz ikisini aynı anda çalıştıramazsın.
o yüzden rahat ol

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: