Omuz Press Zararlımı ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
arkadaşlar omuz press zararlımı ? bugün salona yeni bir hoca geldi dedi o hareketi yapma vucuda zararlı sizin bu konuda görüşünüz nedir ?

not : dambıl ile değil bar ile yapılan omuz pressden bahsediyorum öne indirme değil arkaya indirme

Forum Üyesi
Zararlı mı bilmiyorum da çok tehlikeli. O hareketi yaparken çok dikkat etmen gerekiyor ben 2 ay yaptım faydasını gördüm ama ağrılar çekmeme sebep oldu ara ara. İlla yaparım diyorsan enseye kadar indirme kulak hizasına gelince geri kaldır çünkü indirdikçe sakatlanma riski artıyor birde ağır girme normal kilolarla yavaş yap faydasını görürsün.

Yavaş yapmaktan kastım bir saniyede yani hızlı bir şekilde kaldır çok ağır bi şekilde indir kulak hizasına kadar 3 saniye ideal bence.

Yorum
Forum Üyesi
hareketin adi : Neck Press sanirim anladigim kadariyla.Bu hareket omuzlari iyi calistirir ama ISINMADAN girersen bu harekete ki zor bir harekettir SAKATLANABILIRSIN.hareketi yaparken de arkadasin da dedigi gibi kulak memesi hizasina kadar indir yeterli olur.

Yorum
Forum Üyesi
Bana eski salonumdaki bilgisiz lise yetmesi hoca sıfatı taşıyan geri beyinli yaptırdı bench felan yaparken omuzum çok kötü sancı giriyordu yapamıyordum.

Yorum
Forum Üyesi
zararlı degil ama tehlikeli arkadaşların dedigi gibi.Arkana indirdigin zaman omuzların geldigi konum omuzları çok rahat sakatlayabiliyor ters bir durumda.Ben 1 sene yaptım sakatlanmadım bazısı 1 ay yapıyor sakatlanıyor kişiden kişiye göre değişir.

Yorum
Forum Üyesi
Şimdi barla güçlü omuz güçsüz omuz olayı var son tekrarlarda güçsüz olan omuz lifleri atabilir vs sakatlanabilirsin , ama db'da güçsüz taraf tam indirdiğimiszi düşürüyorum db ' li kaldırırken yarıda v.s güçsüz omuzun arkadan yetişebilme olasılığı var ama barda bu kısıtlı. :cool:

Yorum
Forum Üyesi
Squat, deadlift, gogus press, omuz press gibi hareketlerin hepsi tehlikelidir cunku isin icine bircok kas, eklem ve tendon girer. Ama bu hareketlerde formu dogru ogrenirsen, bunlardan daha yararli hareket yoktur.
Bir yerde duymustum, sunun gibi birseydi; "overhead press yapamayan birinin dunyayi kurtardigini dusunebilir misin?" [emoji1]
Omuz preste omuzlarini cok fazla geriye cekme, yani gogusune paralel olmasin, yani enseye cekis, itis yapma. Bu durumda rotator cuff'lar incinir. Pump sandigin yanma da bu incinmedir (genelde).
Ekli dosyayı görüntüle 208

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: