Barfiks çekememek

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forum Üyesi
Merhaba dostlar normalde nasil bi başlik kurucağimi bilemedim normalde barfiks çekbiliyorum düz şekilde kollarimi çaliştiriyordum 8-9 yaparken şimdi artik kollarimi dahi acitamiyorum sebepsizce yük direk sırtıma biniyor 2 yi zor yapiyorum gerçekten

Erdo[emoji111]️

Forum Üyesi
burakkhonun attığı reverse-chinupta biceps çok güzel çalışır.
asılı durunca çalışmaz demekte saçma olur hareketi yaparken çalışıyor ama asılı durunca mı çalışmıyor:)
yahu asılı durarak ön kol nasıl calışır bana bunu anlatsanıza ? gidip bara asılıp 2 3 saat duracam :)

Yorum
Forum Üyesi
Avuç iclerin kendine doğru bakarsa bicepslere de vurur . Millet atip tutmuş barfiksle biceps ne alaka diye. Tüm yükün binmez ama bicepsde calisir .
dostum kimsenin atıp tutuğu yok biz barda asılı durmaktan bahsediyoruz arkadaş bara asılı durarakbiceps calışır diyor.

Yorum
Forum Üyesi
Yorum
Forum Üyesi
ben önkol çalışır demedim ki biceps çalışır dedim karıştırıyorsun sanırım ikisi farklı şeyler. ama ön kolda çalışıyor merak etme:)
Close Grip Pullups (Best Brachialis Exercise) For Bigger Biceps Peak - YouTube
dostum anlamak mı istemiyorsun ? dalgamı geçiyorsunuz benle ? attığın videoda asılımı duruyor ? ve biceps istiyorsan eller karşıya doğru değil sana doğru bakarsa calışır iyi tamam güzel ama bu asılı durmak değil ya siz cümleyi yanlış kurdunuz yada ben anlamıyorum ? şimdi sen barda asılı durmak diyince ne anlıyorsun önce onu bana anlatırmısın ? barda asılı durmak diyince benim anladığım ;

böyle asılı durmak peki ya sen asılı durmak diyince ne anlıyorsun ?

Yorum
Forum Üyesi
Ben asılıdan kasıt yukarı çekiceksin kendini öyle asılı durucaksın anladım o şekilde daha çok çalışır
ama şu attığın pozisyonda bile kollar omuzlar sırt trapezler hepsi aynı anda çalışır.
ön kola daha da vursun istersen bunun reverse-gripini yani avuç içi yüze bakar.
yani şu attığın resimde bile çalışır, çalışmaz demek yanlış olur, benim anlatmak istediğim bu

Yorum
Forum Üyesi
biceps için barfiks ? çok yaratıcı.
Konuyu açan arkadaş belli ki bu işte yeni, bu uslup yerine sonra açıklayıcı olarak kullandığın uslubu burda kullanmış olsan konunun bu kadar uzayacağını zannetmiyorum. Konuya gelecek olursak gösterilen pozisyonda barfix çekmek açık bir şekilde bicepsi çalıştırır. Kollar tamamen açık asılı kalmak ise sadece kaslarınızı esnetir, herhangibir bölgeyi çalıştırmış olmazsınız çünkü direnç uygulamıyorsunuz ağırlığınıza karşı.

Yorum
Site Admini
Web Sitesi
www.instagram.com
Konuya kilitlendikten sonra son sözü ekliyim, barfiks çekebilme bir kaç etkene bağlıdır : sırt kaslarınız, karın kaslarınız, biceps ve omuz kaslarınız. Diyelim önceden 80 kg'dınız ve 10 tekrar yapabiliyordunuz. Yağlandınız ve 88 kg oldunuz, tekrar sayınız haliyle 3-4 e düşecektir. Bu normaldir. Özellikle kollarınız ve sırt kaslarınız güçlendikçe tekrar sayınız artacaktır.

Yorum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...