Aşırı Zayıflılık

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba aradaşlar,

Artık bıktım diyebilirim yani zayıflıktan değil tamam bende kilo almak istiyorum ama yiyemiyoruz zorluyorum olmuyor artık kendimi geçtim insanların "oğlum biraz kilo al" demelerinden gına geldim. Gerçekten artık zorlayacağım yaşım 22 olacak boyum 1.77 kilom 52-53 bir ara spor yaptım vücudumda değişiklik oldu az biraz fark edebiliyor insan.

Artık düzenli bir beslenme düzenine, uyku düzenine, spora başlamak istiyorum. Ciddiyim saatine kadar saniyesine kadar ayarlayacağım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz. Doktorluk olarak bir sorunum yok check up bile oldum sadece yemediğim için alamıyorum kilo neler önerirsiniz? Neyi yapmalıyım, neyi yapmamalıyım. Teşekkür edederim ilgi gösteren herkese şimdiden.

Forum Üyesi
Alman gereken günlük kaloriyi hesapla. Spora başla sonra günlük aktivitelerinde ne kadar kalori yaktığını hesapla hepsini topla onun 500 kalori üstünü alacak şekilde dengeli bir diyet oluştur. Hayırlı olsun kilo almaya başladın.

Yorum
Forum Üyesi
Maddi olarak sıkıntın yoksa,her ne kadar çöp gibi yakıştırmalar yapılsa da 1 tane gainer al derim. Yemek yeme problemin varsa bu iyi bir başlangıç olacaktır. Kendine bir beslenme programı yazdır,kağıt üstünde gördüğün zaman ister istemez programa uyarsın. Youtube da bolca shake tarifi var onlara da bak derim.

Yorum
Forum Üyesi
Sakın gainera boşuna para verme. Alacağın şey sadece "whey". Onunla kendi gainerini çok daha ucuza ve kaliteli yapabilirsin.
NOT: Whey de almana gerek yok, sadece illa bişey alcaksan diye söyledim.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Gainera bu kadar düşman olmanın mantığını çözemedim. Ben hayatımda 60 kilodan yukarıya çıkamadım ve gainerla 68 kiloya 25 günde çıktım ve inanılmaz bir hızla hacim kazandım. Yağ oranım değişmedi bile. Söylemek istediğim şey bir insan yemek yemiyorsa erindiği içindir. Gainerla bir kilo almaya başlasın zaten mevcut kilosunu korumak için yemek isteyecek,burda arkadaşı yemek yemeye alıştırmak için tavsiye verdim. Anlamadığım şey hiç gainer kullandınız mı da bu kadar karşısınız bu merete ? Yazının başında zaten maddi sıkıntın yoksa dedim. Siz yemek yemeğe erinen insana gidip shake hazırla diyorsunuz. Neyse bu forum bana göre değil anlaşıldı.

Yorum
Forum Üyesi
Yukarıda yazılanları okudunuzmu ? Servis başı 6-7tl civarı parayı gainere vermek istiyorsanız verebilir, nerden geldiği belirsiz basit şekerleri içebilirsiniz. İsterseniz de whey alıp (yarı fiyatına) ölçeği 2-3tl(3-5 gr protein fazlası var porsiyon başına), içine muz, fıstık ezmesi, bal, yulaf, süt, başka meyveler vs. katarak çok daha sağlıklı ve çok daha lezzetli hatta çok daha kalorili shake ler yapabilirsiniz kendinize. Aynı şeyi yarı fiyatına daha sağlıklı yapmak varken hala tonla para dökmek istiyorsanız o sizin tercihinizdir, fakat ben herkese gainer kullanmamasını önermeye ısrarla devam edicem.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: