Acil Soruları Sizler Sorun Bizler Yanıtlayalım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Site Admini
Arkadaşlar genel olarak , bazı sorular bir diğerinin aynı.Acil ve kısa soruları sormak için bu konuyu kullanabilirsiniz.Forumda'ki bilgi birikimi olan arkadaşlar , aynı şekilde soruları yanıtlamaktan çekinmeyin.

Detaylı sorular için konu açın , ilgili konularda ilkin arama yapın.

Katagorileri gezin, beslenme ve antrenman programları ile ilgili birçok konu , soru ve cevap forumuz da mevcuttur.Ya benim sorum çokta önemli değil aslında demeyin.Forum genel olarak herkese açık olduğundan.Sizin soracağınız soruların yanıtlarından faydalanacak binlerce insan var.

Bilgi paylaştıkça değerlenir sonuçta.Hadi hayırlı olsun.Buyurun siz sorun bizler yanıtlayalım arkadaşlar.

Sağlıklı ve spor dolu bir gün dilerim.Forumu tercih etiğiniz için teşekkür ederiz.

Forum Üyesi
Öncelikle geçmiş olsun. Benim tahminim lateral raise hareketi sırasında sıkıntı yaşamış olabileceğiniz. Normalde lateral raise hareketi deltoid ( omuz ) kasını hedef aldığı düşünülür ama hareketin ilk 0-30 derecesinde supraspinatus kası görev alır kürek kemiğinin üzerinden geçerek kolu yana açmanızı sağlar. Bu kası aktif olarak kullandığınız için fıtık olan bölgeye etki edip sinire bası yaparak ağrınızı arttırmış olabilir. Bunun dışında lat pulldown back , upright row , triceps dips egzersizlerini yapmamanızı öneririm. Boynu öne doğru ( flexion ) yönde çok zorlayıcı egzersizlerde yapmayın derim.

Yorum
Thread Owner
Site Admini
squat yaparken diz kapaklarımdan ses geliyor zamanında yanlış yaptığımdan dolayı olduğunu düşünüyorum sadece ses geliyor ne yapmalıyım.?

Hafif kütleme gibi bir ses geliyorsa gaz sıkışması sonucunda meydana gelen bişeydir.Acı , ağrı , sızı varsa Fizyoterapist arkadaşlara biraz daha açın konuyu.Tıpkı parmaklarımızı kütlettiğimiz zaman çıkan ses gibi mi.? Rica etsem biraz daha detaylı yazabilir misiniz.?

Yanma varsa bu kas gelişimde normaldir.

Beslenme ve antrenman hakkında'ki kısa soruları da alalım arkadaşlar.

Yorum
Forum Üyesi
Hafif kütleme gibi bir ses geliyorsa gaz sıkışması sonucunda meydana gelen bişeydir.Acı , ağrı , sızı varsa Fizyoterapist arkadaşlara biraz daha açın konuyu.Tıpkı parmaklarımızı kütlettiğimiz zaman çıkan ses gibi mi.? Rica etsem biraz daha detaylı yazabilir misiniz.?

Yanma varsa bu kas gelişimde normaldir.

Beslenme ve antrenman hakkında'ki kısa soruları da alalım arkadaşlar.

ağrı acı şikayetim yok çömeldikten sonra kalkarken kütürdeme tarzı bi ses kıtlama gibi.
kas gelişim tarzı bişey deil direk diz kapağı içersinden gelen bi eklem sesi.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: