Acil Soruları Sizler Sorun Bizler Yanıtlayalım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Arkadaşlar genel olarak , bazı sorular bir diğerinin aynı.Acil ve kısa soruları sormak için bu konuyu kullanabilirsiniz.Forumda'ki bilgi birikimi olan arkadaşlar , aynı şekilde soruları yanıtlamaktan çekinmeyin.

Detaylı sorular için konu açın , ilgili konularda ilkin arama yapın.

Katagorileri gezin, beslenme ve antrenman programları ile ilgili birçok konu , soru ve cevap forumuz da mevcuttur.Ya benim sorum çokta önemli değil aslında demeyin.Forum genel olarak herkese açık olduğundan.Sizin soracağınız soruların yanıtlarından faydalanacak binlerce insan var.

Bilgi paylaştıkça değerlenir sonuçta.Hadi hayırlı olsun.Buyurun siz sorun bizler yanıtlayalım arkadaşlar.

Sağlıklı ve spor dolu bir gün dilerim.Forumu tercih etiğiniz için teşekkür ederiz.

Forum Üyesi
3 adet boyun fıtığına sahibim. Düzgün bir şekilde program yapıp onu uyguluyorum. Dün ilk defa boyun tarafımda "fıtık" ağrısı hissettim. dumbbell lateral - rope push down - dumbbell biceps curl. son 3 hareketim buydu. İlk lateralde hissettim. dumbell curlde de hissedince bıraktım.
lateralden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bugün tekrar gitmeyi planlıyorum, şu an için ağrı yok. Sizce gideyim mi? Yoksa birkaç gün bekleyip programdan laterali çıkartıp başka bir sistemde mi gideyim?

Yorum
Teşekkür ederiz.Sorunuz herkes tarafından görünüyor.Fizyoterapist arkadaşlar , konuyla ilgili yorum yapacaklardır.Uzman görüşü almakta , yarar olacaktır.O nedenle bu türde konuları , uzman arkadaşların yanıtlaması daha doğru olacaktır.

Geçmiş olsun.

Yorum
Forum Üyesi
3 adet boyun fıtığına sahibim. Düzgün bir şekilde program yapıp onu uyguluyorum. Dün ilk defa boyun tarafımda "fıtık" ağrısı hissettim. dumbbell lateral - rope push down - dumbbell biceps curl. son 3 hareketim buydu. İlk lateralde hissettim. dumbell curlde de hissedince bıraktım.
lateralden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bugün tekrar gitmeyi planlıyorum, şu an için ağrı yok. Sizce gideyim mi? Yoksa birkaç gün bekleyip programdan laterali çıkartıp başka bir sistemde mi gideyim?

bence bekleyip antremana devam edeyimi yapma.fıtıkları çöz.ben bel fıtığı ameliyatı geçirdim.1 sene hiç antreman yapamadım.herkes kaya tuzu ile sıcak uygulama öneriyor hatta kızıyorlar ama çözüm değil.

Yorum
Forum Üyesi
bence bekleyip antremana devam edeyimi yapma.fıtıkları çöz.ben bel fıtığı ameliyatı geçirdim.1 sene hiç antreman yapamadım.herkes kaya tuzu ile sıcak uygulama öneriyor hatta kızıyorlar ama çözüm değil.
Fıtıklar çözülmüyor. Ameliyat ise düşünmüyorum zaten ameliyat riski alınacak bi durum yok. Bu şekilde spor yapıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadığım gibi sporla fıtık ağrılarımdan da kurtuldum açıkçası. Muhtemelen ters bir şey yaptım. Öneri için teşekkürler

Yorum
Forum Üyesi
Ek olarka http://www.tchibo.com.tr/egzersiz-anatomisi-p400090237.html?source=SUGGEST_SEARCH bu kitabı almaya gideceğim. Bu tür konularda eksikliğim var bariz. Sizce yararlı olur mu yoksa tavsiye edeceğiniz başka kitap var mı? teşekkürler bu arada
Öncelikle egzersiz anatomisi kitabını öneririm; yapacağın antremanlarda daha bilinçli egzersiz yapmanı sağlar. Sonrasında ise antremana ara vermeni öneriyorum; öncelikle servikal hernilerini çözmen gerekiyor. Yani önceliğin fıtığının ağrılarını azaltmak olcak. Pull down ve biceps curl de ve buna benzer egzersizlerde başını geriye doğru atman ve öne doğru aşırı germen den dolayı fıtığın kötüleşmiş olabilir. MR çekinip doktora gözükmekte fayda var, omuz ve kol ağrıların varsa fıtığın ilerlemiştir. Fitness antremanına kesinlikle ara vermen gerekir. Kardiyo yapabilirsin ağırlık antremanından çok fonksiyonel ve az ağırlıklarla çalışabilirisin. Boynundaki fıtıkların durumuna göre egzersiz programı yapılması gerekiyor, bide hareketlerdeki durumunda göz önüne alınmalı eklem hareket açıklığını iyi gözlemlemek lazım

Yorum
Öncelikle egzersiz anatomisi kitabını öneririm; yapacağın antremanlarda daha bilinçli egzersiz yapmanı sağlar. Sonrasında ise antremana ara vermeni öneriyorum; öncelikle servikal hernilerini çözmen gerekiyor. Yani önceliğin fıtığının ağrılarını azaltmak olcak. Pull down ve biceps curl de ve buna benzer egzersizlerde başını geriye doğru atman ve öne doğru aşırı germen den dolayı fıtığın kötüleşmiş olabilir. MR çekinip doktora gözükmekte fayda var, omuz ve kol ağrıların varsa fıtığın ilerlemiştir. Fitness antremanına kesinlikle ara vermen gerekir. Kardiyo yapabilirsin ağırlık antremanından çok fonksiyonel ve az ağırlıklarla çalışabilirisin. Boynundaki fıtıkların durumuna göre egzersiz programı yapılması gerekiyor, bide hareketlerdeki durumunda göz önüne alınmalı eklem hareket açıklığını iyi gözlemlemek lazım

Çok kaytarıyorsun bak :D aplicasyonu indirdin mi .?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: