Savaş Cebeci - Definasyon Beslenme ve Antreman Programı / Yorum alanı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Onursal Üye
Savaş hocanın hazırladığı definisyon ( yağ yakma ) programını bu konu altında tartışabilirsiniz.

Definisyon Antreman programı

Programı uygulayanlardan yorumları bekliyoruz

Moderatörün son düzenlenenleri:
Forum Üyesi
kuruk erik yerine sabah yulafa muz katsak daha mantıklı olmaz mı hocam ? hem yulafın yemesi kolaylaşır hem tatlı sıkıntısı yaşamayız çünkü yulaf + süt + muz tatlı tarzı oluyor ( benim için )

bunun dışında asıl en büyük soru diyet dönemi süt tüketiyormuyuz ? yani yulafı vs.. süt ilemi tüketmemiz doğru olur ?

ve aklıma takılan en büyük sorulardan biride 8 tane yumurtayı nasıl yiyicez hocam ? haşlama olarak en sağlıklısı lakin oturup'da 8 tane yumurtayı herkesin miğdesi kaldırmaz öneriniz nedir ?

yaz geliyor bu definasyon programını denemeyi düşünüyorum yanıtlarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
yulafı blenderdan geçirip toz haline getirdikten sonra yumurtalarla çırpıp tavada krep yapabilirsin yulaf tadı hiç gelmiyor.kuru erikde tad olarak güzel geliyor bana fakat fiyat olarak çok pahalı bu sabah gitttim sordum kilosu 25 lira.
günde 6 adet yiyeceksin toplamda, pek de pahalıya gelmiyor öyle hesap edince

Yorum
Forum Üyesi
İş ya da ders yoğunluğunuz gibi sebeplerden dolayı bu programı gün içerisinde tam olarak uygulayamıyor musunuz? Mesela ben de tıp fakültesinde okuduğum için malum derslerim yoğun ama spor için bir engel değil bu. Sonuçta her şeyden önce kendi sağlığımız için yapıyoruz bu işi. Neyse konudan çok sapmayayım. Savaş hocam bu programı hazırlarken besin değerlerini hesaplayarak neler tüketirseniz bu standartlarda protein karbonhidrat yağ alabilirsizin diyerek örnek olarak bu programı çıkartmıştır. Programı tam olarak uygulayamasanız bile size tavsiyem "FatSecret" uygulamasını (uygulamanın reklamını yapmıyorum benzer başka bir uygulama bulursanız o da olur) telefonunuza indirin. iOS ve Android için mevcut. Programa gün içerisinde yediklerimizi yazıyoruz ve bize kaç gram protein karbonhidrat yağ aldığımız konusunda fikir veriyor. Farklı besinlerle de Savaş hocamın tavsiye ettiği besinleri vücudumuza alabiliriz.

Hocam sizden de bir ricam olacak, zamanınız olursa kiloya göre (tabi başka ölçütler de önemli ama genel fikir olsun diye) definasyon sırasında günlük almamız gereken protein, karbonhidrat ve yağı gram olarak bizimle paylaşabilir misiniz? Ve de daha önce okuduğum makalelere izlediğim videolara göre belli aralıklarda mesela bir gün karbonhidratı olması gerekenden daha fazla almak definasyonda yarar sağlayabilirmiş. Bana da mantıklı geldi, sonuçta insan vücudu her şeye adapte olmaya meyilli. Biz karbonhidratı azalttıkça vücut da "bak bu kh'ı az alıyor, besinsiz kalabilirim bari birazını depo edeyim" diyebilir. E tabi vücutta enerji depo maddesi de trigliserid, bu da bizim kurtulmaya çalıştığımız şey.

(Eksiğim ya da yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Herkese iyi antremanlar, herkese bol şans :))

Yorum
Forum Üyesi
İş ya da ders yoğunluğunuz gibi sebeplerden dolayı bu programı gün içerisinde tam olarak uygulayamıyor musunuz? Mesela ben de tıp fakültesinde okuduğum için malum derslerim yoğun ama spor için bir engel değil bu. Sonuçta her şeyden önce kendi sağlığımız için yapıyoruz bu işi. Neyse konudan çok sapmayayım. Savaş hocam bu programı hazırlarken besin değerlerini hesaplayarak neler tüketirseniz bu standartlarda protein karbonhidrat yağ alabilirsizin diyerek örnek olarak bu programı çıkartmıştır. Programı tam olarak uygulayamasanız bile size tavsiyem "FatSecret" uygulamasını (uygulamanın reklamını yapmıyorum benzer başka bir uygulama bulursanız o da olur) telefonunuza indirin. iOS ve Android için mevcut. Programa gün içerisinde yediklerimizi yazıyoruz ve bize kaç gram protein karbonhidrat yağ aldığımız konusunda fikir veriyor. Farklı besinlerle de Savaş hocamın tavsiye ettiği besinleri vücudumuza alabiliriz.

Hocam sizden de bir ricam olacak, zamanınız olursa kiloya göre (tabi başka ölçütler de önemli ama genel fikir olsun diye) definasyon sırasında günlük almamız gereken protein, karbonhidrat ve yağı gram olarak bizimle paylaşabilir misiniz? Ve de daha önce okuduğum makalelere izlediğim videolara göre belli aralıklarda mesela bir gün karbonhidratı olması gerekenden daha fazla almak definasyonda yarar sağlayabilirmiş. Bana da mantıklı geldi, sonuçta insan vücudu her şeye adapte olmaya meyilli. Biz karbonhidratı azalttıkça vücut da "bak bu kh'ı az alıyor, besinsiz kalabilirim bari birazını depo edeyim" diyebilir. E tabi vücutta enerji depo maddesi de trigliserid, bu da bizim kurtulmaya çalıştığımız şey.

(Eksiğim ya da yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Herkese iyi antremanlar, herkese bol şans :))

fatsecret programini bayadir kullaniyorum yararli bi program fakat gunluk alinmasi gereken kaloriyi fazla hesapliyo tek sikintisi o programin onun disinda cok guzel bi program savas hoca bu programi yayinladiktan sonra o programdan bi kalori hesabi yaptim 80-90 kg icin su sekilde;
64 gr yag-66 gr karbonhidrat 215 gr protein toplamda 1742 kalori gunluk aliniyor.

Yorum
Forum Üyesi
fatsecret programini bayadir kullaniyorum yararli bi program fakat gunluk alinmasi gereken kaloriyi fazla hesapliyo tek sikintisi o programin onun disinda cok guzel bi program savas hoca bu programi yayinladiktan sonra o programdan bi kalori hesabi yaptim 80-90 kg icin su sekilde;
64 gr yag-66 gr karbonhidrat 215 gr protein toplamda 1742 kalori gunluk aliniyor.

Aynen günlük hedef kaloriyi fazla gösteriyor. Onu da http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm den hesaplıyorum sorun kalmıyor. Hedef kaloriyi bildikten sonra kaç kalori almanız gerekeceğini kendiniz ayarlayabilirsiniz zaten :) Hocamdan rica ettiğim gibi ihtiyaç duyulan değerleri gram olarak aşağı yukarı verebilirse vücudumuzdaki değişikliğe göre miktarı orantılı olarak arttırıp azaltarak ideal programımızı bulabiliriz ki bence doğrusu da bu. Savaş hocanın dediği gibi grup programı yoktur, kişisel program vardır. Kendimizi en iyi kendimiz biliriz sonuçta :)

Yorum
Forum Üyesi
Savaş Hocam bu beslenme programına göre sadece günlük 20 gr esmer pirinçten karbonhidrat alıyoruz.Bu gerekten çok düşük değil mi?

Yorum
Forum Üyesi
Savaş Hocam bu beslenme programına göre sadece günlük 20 gr esmer pirinçten karbonhidrat alıyoruz.Bu gerekten çok düşük değil mi?

Esmer pirinç dışında 2 kuru erikte 10 gr civarında 45 gr yulafta 25 gr civarında, 4-5 gr kadar da 4 kaşık yoğurtta karbonhidrat olması gerekiyor (yanlışım varsa düzeltin, tam rakamlar değildir bildiğim kadarıyla fikir olsun diye yazdım) Bizim istediğimiz zaten enerji için hücrelerimizin kh'ı tükettikten sonra yağı kullanması, günlük bu miktarda kh'ın yeterli olduğunu düşünüyorum.

Yorum
Forum Üyesi
Savaş Cebeci Definasyon Egzersiz Programı Yorumlar

[video=youtube;jWgaTF-pILg]http://www.youtube.com/watch?v=jWgaTF-pILg[/video]

Definasyon beslenme programından sonra pek çoğumuz egzersiz programını bekliyorduk, tam bir yeni yıl hediyesi oldu :D

Videoyu izleyemeyen arkadaşlar için ;

1.gün

Squat/Leg Press
(hafta) (dinlenme)
1,2,3-------->4x15------------>90sn
4,5,6-------->4x12------------>60sn
7,8,9-------->4x8-------------->45sn

Lat pulldown front
(hafta) (dinlenme)

Leg Curl
(hafta) (dinlenme)

Shoulder Dumbbell Press
(hafta) (dinlenme)

2.Gün
Walking Lunges
(hafta) (dinlenme)

Dumbbell Chest Press/Barbell Press (düz sehpada)
(hafta) (dinlenme)

Biceps Barbell Curl
(hafta) (dinlenme)

Triceps Lying Extension
(hafta) (dinlenme)

3.Gün
20 Dakika hiit
Cable Crunch 5x10
15 dk hiit

Bittikten sonra başa dönüyoruz, Savaş hoca haftanın en az 5 günü yapılmasını öneriyor.

Son düzenleme:
Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: