Optimum Whey Protein tozu aldım kaç kere kullanayım ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar optimum whey protein tozu aldım şimdilik sadece antrenmanlardan sonra içiyorum. Antrenmanlardan 30 dk. önce ve hemen sonra olmak üzere içmeye başlayayımmı ? kullanmaya başlayalı 1 ay oldu

Forum Üyesi
hazır bende bu başlık altında sorıyım spordan hemen sonra diyorlar ya yani yarım saat fark ediyor mu ? böyle takıntılı bir adam olmak istemediğim için mantığını soruyorum

Yorum
Forum Üyesi
tamamen gunluk alman miktara ulasabilmen ile ilgili kac porsiyon tuketmen gerektigi.
once gunluk ne kadar protein alacaksin onu bul, ondan sonra bunun ne kadarini protein tozundan alacaksin onu belirlersin.

Yorum
Forum Üyesi
Hiç tüketmesen de olur şahsi fikrim protein tozunun en önemli 4. 5. supplement olduğu yönünde... Belki de ihtiyacın hiç yok gerektiği kadarını alıyosundur. Makro hesaplamalarını yap yediğin şeylerin baktın aa 40 gram protein eksik falan alırsın 2 kere günde. Baktın alman gerekenin üstünde protein alıyosun zaten e o zaman protein tozu işe yaramaz onun yerine bcaa kreatin falan alırdın.

Arkadaşlar supplement seçerken popüler olanlara yönelmeyin. İhtiyacınız olana yönelin yani sen iyi protein alıyosun sebze meyve yiyosun vitamin mineral alıyosun e eksiğim bcaa dersin onu kullanırsın. Ya da yeterli sebze meyve vs. tüketemiyosun gider bi de multi vitamin alırsın.
Çok yağlıysan ve protein ihtiyacını karsılayamıyosan izolate protein alırsın, güçsüz hissediyosan vücudun iyiyse ama nedense yeterli enerji ve kuvvette erişemediysen nox ürünleri alırsın, kreatin alırsın yani. herkes optimum gold standart kullanıyo hemen almalıyım ... yok öyle bişey.

Neyse seni takan yok diyosan soruna cevap verim :D
Vücut sabah uyandığında açtır ve hemen bi whey protein içmek sık karşılaşılan herkesin önerdiği bişey bende öyle düsünüyorum. 2. seferi de antrenman sonrası olması kana hzla karısan bir protein insülin dengeleri vs. savaş hocanın videosunu izlersin. bu zamanda da alınabilir tabi bu hemen spor bitti koşa koşa protein içmeliyim anlamına gelmez. Bu kadar hayati bişey yok ortada sporun biter üstünü degistirirsin salondan eve yürürsün 15 20 dk sonra içersen protein tozun boşa gitmez merak etme :)

Yapman gereken ihtiyacın olan protein miktarını bulmak eksiğine göre ayarlama yapmak eksiğin 30 gramsa sabah alma anternman sonrası al sadece eksiğin 70 gramsa ki bu imkansız normal bi beslenmede bile 70 gram açık yaratmak marifet ister :D neyse öyleyse de günde 3 kere iç ihtiyacını belirle önce...

Yorum
Site Admini
Web Sitesi
www.instagram.com
Ben Protein tozunu yanlızca sabah kalktığımda kahvaltı yapacak vakit bulamadığımdan içiyorum. Genelde antreman öncesi bcaa, antreman sonrası ise post-workout supplement kullanıyorum. Protein tozunu günlük protein ihtiyacınıza göre günde 1 ya da 2 ölçek olarak kullanabilirsiniz. Ama bazılarının yaptığı gibi günde 5 ölçek protein tozu içip yemeğinizden kısmayın. Protein tozu adı üstünde supplement yani yardımcı besindir. Gerçek besinin yerini tutamaz.

Yorum
Forum Üyesi
Ben genelde günde 2 defa alıyorum. Antrenman sonrası ve gün içerisinde...

Şimdi bugün bir partiye katılacağım. 2-3 kadeh kırmızı şarap falan içeceğim. O yüzden kalori - protein oranını ayarlamak için bugün 3'e çıkartayım diyorum. Yani fazla protein almak için çok fazla kalori almak istemiyorum.

Alkol ve protein tozu aynı gün içerisinde herhangi bir zarar olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta şarap ve peynir, şarap ve balık tüketimi oldukça yaygın. Yine de size de sormak isterim. Herhangi bir sıkıntı olabilir mi? Bugün normal sporumu yapacağım. Hangover olmayacağım zaten 35'lik kırmızıyla bir şey olunmaz

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: