Soru Gainer ve kreatin aynı anda kullanılır mı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Kilo (kg)
62
Spor Geçmişi
Aktif spor yapmıyorum
Boy (cm)
179
Kol (cm)
30
Bel (cm)
86
Omuz (cm)
100
Merhaba , kilo almak için kreatin kullanmayı düşünüyorum. Aynı zamanda gainer de kullanmalı mıyım ? Yoksa kreatin yeterli mi ? Takviye alırken spor da yapacağım . Şu an aktif bir spor hayatım yok.
Not cinsiyet erkek

Forum Üyesi
Merhaba , kilo almak için kreatin kullanmayı düşünüyorum. Aynı zamanda gainer de kullanmalı mıyım ? Yoksa kreatin yeterli mi ? Takviye alırken spor da yapacağım . Şu an aktif bir spor hayatım yok.
Not cinsiyet erkek

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Forum Üyesi
Not cinsiyet erkek
Gainerların çoğunun içinde bir miktar kreatinde olur ek olarak kreatinde alabilirsiniz. Atıyorum gainer içinde 2 gram vardır 1 serviste siz de üstüne 2-3 gram daha eklersiniz olur biter. Ancak burada sorun şu... Kilo almak için gainer mı kreatin mi gibi bir kıyasa gidilemez. Kilo almak kalori ile ilgilidir ve kreatin size kilo vermez vücutta tutacağı olası 1 - 1,5 kg su kilo alımı anlamına gelmez. Gainer işi için de içerik çok önemli, genelde çok hızlı sindirilen karbonhidartlardan oluştukları için insülini zıplatmak konusunda üstlerine yoktur. Ailenizde tip 2 diyabet öyküsü varsa dikkatli olmak gerekir. Alacağın gainerın adını atarsan ona göre bir kullanım tavsiyesi verebiliriz.

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkürler, 1. Derece akrabalarda diyabet yok fakat 2.derecede var şuan hardline pro gainer ve ekstra kreatin kullanıyorum tavsiyeniz bekliyorum

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: