Dişimde tel var beslenme tavsiyeleriniz nedir?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
62
Spor Geçmişi
7
Boy (cm)
1.70
Tavuk göğsünü iyi kötü yiyebiliyorum ama et daha zor parçalandığı için yiyeceğimi düşünmüyorum deneyeceğim.
Şuan kuruyemiş yiyemiyorum, asitli içecekler yasak olduğu için maden suyu da içemiyorum.

Beslenme hakkında bilgim zaten var ama akıl akıldan üstündür sizin aklınıza gelecek protein ağırlıklı gıdaları öğrenmek istiyorum.

Hedef kas olarak kilo almak.
Mikserim var . :)

Forum Üyesi
Tavuk göğsünü iyi kötü yiyebiliyorum ama et daha zor parçalandığı için yiyeceğimi düşünmüyorum deneyeceğim.
Şuan kuruyemiş yiyemiyorum, asitli içecekler yasak olduğu için maden suyu da içemiyorum.

Beslenme hakkında bilgim zaten var ama akıl akıldan üstündür sizin aklınıza gelecek protein ağırlıklı gıdaları öğrenmek istiyorum.

hocam. 2 yıl diş teli tavsiyesi gördüm. siz ne yiyeceğinizi kendiniz karar verseniz daha iyi olur. fakat bende birkaç tavsiye ekliyeyim.
maden suyunu pipetle deneyin.
yumurta yiyebilirsiniz. sabah yulafı süt veya suda iyice ıslatp yiyebilirsiniz. sebze olarak marul lahana fırında karnıbahar brokoli yapabilirsiniz patates ve etle birlikte. çiğ olarak yemeyin braketlere zarar verir.
sert çiğneme yaptığınız yemeklerden uzak durmanız lazım. braketleri patlatıyor.

Yorum
Forum Üyesi
hocam. 2 yıl diş teli tavsiyesi gördüm. siz ne yiyeceğinizi kendiniz karar verseniz daha iyi olur. fakat bende birkaç tavsiye ekliyeyim.
maden suyunu pipetle deneyin.
yumurta yiyebilirsiniz. sabah yulafı süt veya suda iyice ıslatp yiyebilirsiniz. sebze olarak marul lahana fırında karnıbahar brokoli yapabilirsiniz patates ve etle birlikte. çiğ olarak yemeyin braketlere zarar verir.
sert çiğneme yaptığınız yemeklerden uzak durmanız lazım. braketleri patlatıyor.

teşekkür ederim.
dediğin gibi kendim karar verdim bir program oluşturuyorum ama sizin gibi arkadaşların fikirleri yenilikler katar besin bulurken zorlanıyorum çünkü.
fırında yeşillik patates ve et tavsiyen işime yarayacak.

Yorum
teşekkür ederim.
dediğin gibi kendim karar verdim bir program oluşturuyorum ama sizin gibi arkadaşların fikirleri yenilikler katar besin bulurken zorlanıyorum çünkü.
fırında yeşillik patates ve et tavsiyen işime yarayacak.
Blenderden geçir , bir miktar zeytin yağı dök , a bir sos ile ete lezzet kat , pilav gibi kaşıkla tüket , ne proteinden ödün vermiş olursunuz , nede diş tellerine , takılıp rahatsız edecek gıda ile uğraşırsınız.
Ton balığı , protein oranı yüksek çorbalar , ki buna bitkisel proteinler de dahil.

V.b örnekleri , blenderdan geçirip , tüketin.
Geçmiş olsun .

Yorum
Forum Üyesi

Öncelikle merhaba bende şuan kullanıyorum
bildiğin üzre sporcunun temel besinleri:yumurta,pilav,makarna,yulaf,tavuk bunları yerken hiçbir sıkıntı yok hatta besinleri haşlayarak yer isen hem sağlıki açıdan mükemmel olur hemde dişçinden azar işitmezsin :D.Bugüne kadar 4 kere braket attırdım 4 ü de zebani gibi hızlı yemek yüzünden oldu,küçük parçalara ayırıp dikkatli yer isen hicbir şey olmaz.
Bu arada soda pek zarar vermez ara sıra iç haftada 1 2 dediğim gibi en önemli husus küçük parcalar halinde dikkatli yemek.
Bu arada senin de tavsiyen olursa beklerim :).

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: