Agirlik calismalarinda protein alimi zamanlamasi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Site Admini
Genel olarak antreman oncesi ve antreman sonrasi alinan proteinler. Kas gelisiminde, kaslarin kendisini onarmasinda, antremanin verimli gecmesinde, gucun artmasinda onemli rol oynarlar.
Amac yag yakmak ise antreman sonrasi hemen protein almayin. Agirlik antremanlariyla glycogen depolari bosalmistir. Vucut enerji olarak yag asitlerini kullanmaya baslar. Vucutun bu yag yakma modunu surdurmesini istiyorsaniz antreman sonrasi 45/60 dk kadar bekleyin vucut yag yakmaya devam etsin. Daha fazlada beklemeyin cunku kaslarin besinlere hassas oldugu anabolic pencereyi kacirmayin. Benim tavsiyem yapabiliyorsaniz dogal olarak alin. Yani gidin hemen et, tavuk,balik neyse protein kaynaginiz onu tuketin.
Yapilan arastirmalarda protein sentezinde en onemli aminoasit LEUSINE oldugu anlasilmistir. 3/4 gram leusine alimi protein sentezini maksimize etmek icin gereklidir.
Egzersiz sonrasi. Whey protein olarak alindiginda alinan her olcekte yaklasik 3 gr leusine olmasina dikkat etmeliyiz. Eger antreman sonrasi aldiginiz besinlerde yada supplementlerde bu miktar yok ise, ozaman disaridan supplement olarak alabiliriz. Ornek: BCAA yada leusine bakimindan zenginlestirilimis essential aminoasitler kullanilabilir.
Dikkat edilmesi gereken diger bir nokta ise antreman sonrasi alinan proteinlerin yaninda karbonhidrat alinmasidir. Protein sentezini maksimize etmek icin vucutun insuline ihtiyaci vardir. Insuline artirimida alinacak karbonhidratla olur.
Sonuc olarak antreman sonrasi protein aldiginizda icinde yeterince leucine olmali ve yaninda mutlaka karbonhidrat almaliyiz.

Herkese Bol Sans
Savas Cebeci

Forum Üyesi
Aynı zamanda vücudun hormonlarını tetiklemeliyiz, antrenman sonrası basit seker almayın arkadaslar, buun söyleyen salonda ürün satmak isteyenlerdir, kortizoldan korkmayın.Durmadan çıkan bir şey değil, siten hayırlı olsun Savas Abi. :)

Yorum
Forum Üyesi
Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.incitenradyo.com
Standart olarak salondan saat 20.00 da çıkarım 20.30'da evde olurum 20.45 gibi yemeğim hazır olur :) 30 dakika içerisinde yavaş yavaş tüketirim toz kullanımı yok 250 gr tavuk ve 5yumurta(2sarı) ile. Yeterli olduğunu düşünüyorum

Yorum
Forum Üyesi
Hocam Merhaba Öncelikle paylaştığınız bilgiler için sonsuz teşekkürler.

Savaş hocam sorum biraz uzun. çok uzun zaman önce 3 yıla yakın düzenli bir şekilde bu sporu devam ettirdim bir ay önce yeniden başladım başlarken boy 1.78-kilo 91 omuz-128 kol-38 göhüs 108 cm idi bir ayın sonunda omuz-130 kol 39.5 göhüs 109 kilo 88 hocam sizce doğru yolda ilerliyormuyum. öncelikli amacım yağ oranımı %10 altına çekmek ikinci ayda suplement takviyesine başlıcam hocam çalışma ortamımdan dolayı her zaman istediğim gibi beslenemiyorum. yağ yakarken vücut ölçülerimde düşüş mutlaka olucaktır diye tahmin ediyorum bunu en aza nasıl indire bilirim ve creatin bcaa ızole why artı glutamine ve omega 3-6-9 yağlarının olduğu kapsüllerden kullanmamın bir sakıncası olurmu yağ yakımı döneminde. birde idman yaptığım salondaki hocam bacak idmanı vermedi fakat ben nereye baksam bacak çalışmanın öneminden bahsedildiğini görüyorum aklıma sadece geçmiste prof olarak futbol oynamıştım oradan kalan güçlü ve iri bir bacak yapım var buna bakarakmı vermedi diye düşünüyorum. Hocam sorum uzun biliyorum birazda komplike bir soru zamanınız olurda siz veya buradaki bu spora emek veren bu işi bilen başka bir arkadaşımızda cevaplarsa sevinirim benim için gerçekten önemli tekrardan herşey için teşekkürler saygılar.

Yorum
Forum Üyesi
Yani antremandan sonra insilün alsak sorun çıkmaz.
Ben antremandan 30 dk sonra tavuk tavuk göğüsu ve bulgur yiyorum.

Yorum
Forum Üyesi
Hocam Merhaba Öncelikle paylaştığınız bilgiler için sonsuz teşekkürler.

Savaş hocam sorum biraz uzun. çok uzun zaman önce 3 yıla yakın düzenli bir şekilde bu sporu devam ettirdim bir ay önce yeniden başladım başlarken boy 1.78-kilo 91 omuz-128 kol-38 göhüs 108 cm idi bir ayın sonunda omuz-130 kol 39.5 göhüs 109 kilo 88 hocam sizce doğru yolda ilerliyormuyum. öncelikli amacım yağ oranımı %10 altına çekmek ikinci ayda suplement takviyesine başlıcam hocam çalışma ortamımdan dolayı her zaman istediğim gibi beslenemiyorum. yağ yakarken vücut ölçülerimde düşüş mutlaka olucaktır diye tahmin ediyorum bunu en aza nasıl indire bilirim ve creatin bcaa ızole why artı glutamine ve omega 3-6-9 yağlarının olduğu kapsüllerden kullanmamın bir sakıncası olurmu yağ yakımı döneminde. birde idman yaptığım salondaki hocam bacak idmanı vermedi fakat ben nereye baksam bacak çalışmanın öneminden bahsedildiğini görüyorum aklıma sadece geçmiste prof olarak futbol oynamıştım oradan kalan güçlü ve iri bir bacak yapım var buna bakarakmı vermedi diye düşünüyorum. Hocam sorum uzun biliyorum birazda komplike bir soru zamanınız olurda siz veya buradaki bu spora emek veren bu işi bilen başka bir arkadaşımızda cevaplarsa sevinirim benim için gerçekten önemli tekrardan herşey için teşekkürler saygılar.

Hem kilo verip hemde gelişmeyi başarmışsın :) Yağ yakım döneminde bolca bcaa tüketimi önerilir. Günlük aldığın protein miktarını artırabilirsin.
Creatin, bcaa , izole whey ,glutamine ve omega 3-6-9 kullanmanın herhangi bir sağlık sorunun yoksa sakıncası yok. Yağ yakım dönemi de olsa kullanabilirsin. Spor salonlarındaki hocalar millet bacak çalışmayı sevmediği için nasıl olsa çalışmazsin diye yazmayabiliyor. Mutlaka bir bacak idman programı iste ve bacak çalışmayı ihmal etme.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: