Soru Yeterli besleniyor muyum?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba öncelikle spor konusunda çok geçmişim yok ve etrafımda sporla ilgili soru sorabileceğim sporla alakalı fazla insan da yok.
Yemek yeme düzenimden bahsetmek istiyorum ve sizlerden bilgi almak istiyorum yeterlilik veya eksiklik konusunda.

Sabahları(Saat 10 civarı): 3 tane yumurta (1 sarı,3 tane beyaz) , 100 gram kaşar peyniri, yarım domates ve 4-5 tane zeytin olacak şekilde kahvaltımla güne başlıyorum. (lor peyniri yemiyorum ama sandığımdan daha etkiliyse yerim)

Akşamları(Saat 20 civarları):200 gram tavuk göğsü(1 yemek kaşığı zeytin yağıyla ovulmuş), 250 gram makarna, 100 gram lite-yoğurt yiyorum. Ardından 1 veya 2 saat sonra 1 kase en fazla 80 gram kabuklu yer fıstığı yiyorum.

bunlar dışında günde yediğim herhangi bir öğün veya besin olmuyor, zaten acıkmıyorum da.

Çalışma düzenime de gelecek olursak;

Haftanın 6 günü spora gidiyorum günde 2 yer çalışacak şekilde (kol-göğüs, bacak-omuz gibi), eğer 1 veya 2 gün spor salonuna gidemezsem kesinlikle o günler basketbola gitmiş oluyorum.

Boyum: 183
Kilom: 83
Yaşım: 18
Yağ oranım: %18-%20 arasında.

Yemeği günlük enerjimi alacak şekilde mi besleniyorum yoksa yeteri kadar beslenemiyor muyum bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.(Herhangi bir protein tozu veya pre-workout tarzı destekleyici maddeler kullanmıyorum. Eğer kullanmamı öneriyorsanız markaları ile önermeniz benim için çok yararlı olur.

TEŞEKKÜRLER.

Forum Üyesi
Merhaba öncelikle spor konusunda çok geçmişim yok ve etrafımda sporla ilgili soru sorabileceğim sporla alakalı fazla insan da yok.
Yemek yeme düzenimden bahsetmek istiyorum ve sizlerden bilgi almak istiyorum yeterlilik veya eksiklik konusunda.

Sabahları(Saat 10 civarı): 3 tane yumurta (1 sarı,3 tane beyaz) , 100 gram kaşar peyniri, yarım domates ve 4-5 tane zeytin olacak şekilde kahvaltımla güne başlıyorum. (lor peyniri yemiyorum ama sandığımdan daha etkiliyse yerim)

Akşamları(Saat 20 civarları):200 gram tavuk göğsü(1 yemek kaşığı zeytin yağıyla ovulmuş), 250 gram makarna, 100 gram yoğurt yiyorum. Ardından 1 veya 2 saat sonra 1 kase en fazla 80 gram kabuklu yer fıstığı yiyorum.

bunlar dışında günde yediğim herhangi bir öğün veya besin olmuyor, zaten acıkmıyorum da.

Çalışma düzenime de gelecek olursak;

Haftanın 6 günü spora gidiyorum günde 2 yer çalışacak şekilde (kol-göğüs, bacak-omuz gibi), eğer 1 veya 2 gün spor salonuna gidemezsem kesinlikle o günler basketbola gitmiş oluyorum.

Boyum: 183
Kilom: 83
Yaşım: 18
Yağ oranım: %18-%20 arasında.

Yemeği günlük enerjimi alacak şekilde mi besleniyorum yoksa yeteri kadar beslenemiyor muyum bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.(Herhangi bir protein tozu veya pre-workout tarzı destekleyici maddeler kullanmıyorum. Eğer kullanmamı öneriyorsanız markaları ile önermeniz benim için çok yararlı olur.

TEŞEKKÜRLER.

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Senin en az 160 gram protein alman gerekiyor az yiyorsun yoğurdu falan çıkar sanırım makarnanın çiğ hali o amacın ne kilo vermek mi ona göre değiştirebilirsin ama protein kesinlikle en az 160 olsun

550 gram göğüs de 123 gram protein var ek olarak yumurtanın beyazını arttırabilirsin ama günde yarım kiloya yakın et yediğinden emin ol 500 gram 450 gramdan aşağı düşmeni önermem bir de sürekli spora gitmekl bir şey kazandırmaz dinlen 5 gün git 2 gün dinlen basketbola gitme bence vücut kendini toplarlasın

2 Yorumlar
S
sercanos1 yorum yaptı
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Amacım aslında yağ oranımı düşürebildiğim kadar düşürüp daha estetik bir vücuda kavuşmak.
bunu da kilo vererek mi ya da kilomda kalıp daha fazla kas kütlesi kazanıp da mı yapacağımı bilmiyorum. Ben yemek yemeği fazla seven biri değilim ki zaten benim için de en zorlayıcı kısmı yemem gereken yemekleri yemek oluyor. Ekonomik durumum çok da iyi değil ama her türlü ihtimale karşı dediğiniz gibi daha fazla et tüketmeye çalışacağım. Makarnayı açıkçası sevdiğimden yiyorum, pirincin veya bulgurun herhangi başka bir karbonhidratın daha iyi olacağı konusunda herhangi bir bilgim yok. Yoğurdu çıkarmamda herhangi bir sıkıntı yaşamam,
yumurtanın beyazını da arttırırım. Herhangi bir protein tozu öneriniz olur mu veya şuan için gereksiz mi bilgilendirirseniz sevinirim. Basketi haftada 1 kereden fazla oynayacağımı sanmam ama bırakamam da aynı zamanda fazlasıyla nankör bir spor ama spor salonu günlerimden kısabilirim sanırım.

Teşekkürler tekrardan..

Batuhan Karakaya
Batuhan Karakaya  yorum yaptı
pirinç yiyebilirsin seviyorsan kendine eziyet etme pirinci yaparken çok yağ kullanma lapa ye diyeceğim yiyemezsin sanırım olabildiğince az yağ kullan amacın yağ oranı düşürmekse dediğmi gibi fazla yeme ama proteinini tam al karbonhidratı çok yüseltme protein tozu olarak ben proteinocean kullanıyorum markanın genel olarak ürünleri ucuzdur alabilirsin

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: