Tek Bölge Antreman Sistemi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Bugün Doğum Günü
Şuan antreman programımı 2 bölge olarak uyguluyorum , haziran ayından itibaren tek bölge olarak çalışmayı düşünüyorum , bu şekilde bir antreman programı uygulayıp verim alan var mı aranız da

Örneğin
Pazartesi Sırt
Salı Göğüs
Çarşamba Omuz
Perşembe Önkol Arkakol
Cuma Bacak gibi , günlere takılmayın rastgele yazdım

Forum Üyesi
4 sırt + 1 önkol

4 göğüs + 1 arka kol

4 omuz +1 karın

şeklinde çalışıyorum. 3 gün gidip 1 gün off şeklinde. bacak yok

Yorum
Forum Üyesi
Şuan antreman programımı 2 bölge olarak uyguluyorum , haziran ayından itibaren tek bölge olarak çalışmayı düşünüyorum , bu şekilde bir antreman programı uygulayıp verim alan var mı aranız da

Örneğin
Pazartesi Sırt
Salı Göğüs
Çarşamba Omuz
Perşembe Önkol Arkakol
Cuma Bacak gibi , günlere takılmayın rastgele yazdım
Araştırmalar protein sentezinin max 72 saat sürdüğünü gösteriyor yani 72 saatte bir aynı kasın antremanını yapmak kas kazanımlarınızı hızlandırır. Ama bu demek değildir ki sizin dediğiniz gibi haftada 1 bölge çalışmakla vucüt yapılmaz. Sadece biraz daha uzun sürer. James Grage bakabilirsiniz mesela doğal olarak yıllardır haftada 1 bölge çalışır kendisi ve gayet te güzel bir vücuda sahip (40 lı yaşlarında olduğunu zannediyorum). Önemli olan sürekliliktir. Hangi program stilini uzun yıllar uygulayabilcekseniz, hangisini yaparken daha çok hevesleniyor, heyecanlanıyor ve kendinizi istekli hissediyorsanız o şekilde çalışınız.

Yorum
Araştırmalar protein sentezinin max 72 saat sürdüğünü gösteriyor yani 72 saatte bir aynı kasın antremanını yapmak kas kazanımlarınızı hızlandırır. Ama bu demek değildir ki sizin dediğiniz gibi haftada 1 bölge çalışmakla vucüt yapılmaz. Sadece biraz daha uzun sürer. James Grage bakabilirsiniz mesela doğal olarak yıllardır haftada 1 bölge çalışır kendisi ve gayet te güzel bir vücuda sahip (40 lı yaşlarında olduğunu zannediyorum). Önemli olan sürekliliktir. Hangi program stilini uzun yıllar uygulayabilcekseniz, hangisini yaparken daha çok hevesleniyor, heyecanlanıyor ve kendinizi istekli hissediyorsanız o şekilde çalışınız.

Sizden araştırmaları istesek , yanlış anlamazsınız umarım.:rolleyes::)

Genel'de fitness dergilerinde ve fitness sitelerinde bu tür yazılılar geçer.72 saat toparlanma süresi olarak.Birazdan gidip göğüs , triceps , biceps. Allah ne verdiyse girecem :D Bekleyemem 72 saat sıkılırım ben ;)

48 saat olarak kullanıyorum.Her kas gurubu arasında 2 gün mutlaka koyarım , boş günleri kardiyo ile geçiştiririm.Yalnız bacak çalıştığım zaman , dediğiniz gibi 72 saate tekabül ediyor.Sadece araştırmaları okumak istedim , başka bişey yok yani. :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: