Tava tavsiyesi :)

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Herkese selam dostlar. Her sporcu gibi bende uzun zamandir kendi yemegimi kendim yapiyorum ama elimdeki tavalarla istedigim gibi yapamiyorum her zaman. O yuzden sizden guzel bir tava tavsiyesi istiyorum.

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Cok gec isinma durumu falan oluyomus sanirim abi biraz pratik olsun dusuncesindeyim. Granit tavalar iyi diyolar ne diyosun? Cift tarafli satiliyor bi tarafi teflon gibi diyer tarafi izgara.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Hemen ısınıyor, kim dedi onu. Aslında çok geç soğuyor diyebiliriz. Granitin de döküm tarzı olanları iyi diyorlar ben kullanmadım. Pek çok tava çeşidi kullandım ama en iyi döküm tavadan verim alıyorum.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Marka model verebilmisin abi bakayim bi netten. Lava marka satiliyor hepsiburadada 60 lira iyimidir bilmiyorum. Gec isiniyo yazmislar hep 10-15 dakika isitmak gerekiyomus

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Markaya modele gerek yok ama ben A101'den almıştım 60 liraydı yine. BİM gibi ucuzluk marketlerinde de uygun fiyata denk getirirsen kaçırma. Döküm tava zaten demirden dökülmüş gülle gibi ağır bir tava oluyor, kullanma talimatına da uyman gerek, mesela kızgınken üzerine su filan dökme asla. Biraz araştır kafana yatanı alırsın, ucuz alayım derken ev tavsiye edilmeyen ucuz olanını alayım deme :) ucuz etin suyu yavan olur. 1 dakikaya ısınıyor benim aldığım yüksek yanan ocağa koyunca. Şu videodakinin aynısını yapıyorsun, sulu sulu protein :)

Bu da et mühürleme, döküm tava şart.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Marka model önemli, ucuzluk marketlerde olanlar alüminyum döküm olur genelde temizlik ve sağlık açısından sorun çıkartır. Resimdeki kırmızı tavanın daha büyüğü bende var, büyüğü çok ağır biraz daha küçük olanlara yani resimdeki gibi olanlara bakın. Isınması için ateşte beklemek gerekir ve tavaya elini yaklaştırdığında 10 saniye tutamayacak kadar ısınmış olması lazım. Lava marka kalitedir, yerlidir. İnternetten temin edilebilir. Demir dökümdür LAVA markası.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Lava marka siparis gectim arkadaslar bu aksam. Hepsiburada indirimi vardi, tava 50 lira + kargo gelsin bakalim gorucez nasil :) tesekkur ederim yorumlariniz icin.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: