13 Yaşında Protein Tozu

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
42
Spor Geçmişi
Henüz Yapmadım Ama Başlayacağım
Boy (cm)
1.51
Selamlar, Ben 13 Yaşındayım Aslında Tam 13 Bile değilim Kasım 8 de 13 Olacağım, Halter Seti İle Spor Yapmaya Başlıyacağım Sizce 1 2 Ay İçinde Protein Tozu Almadan Gözle Görülecek Kadar Kas Yapabilirmiyim Ve Eğer Yapabilirsem Kaç Kilogram Uygulamalıyım Veya Yapamazsam Protein Tozu Bu Yaşımda Zararlımı?

Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Foruma hosgeldiniz.

Oncelikle spora bir baslayin, hareketlerin dogru yapim sekillerini ogrenin daha sonra protein tozunu tartisiriz.

Gelisme caginda oldugunuz icin oncelikle protein ihtiyacinizi et, yumurta gibi kaynaklardan karsilamaniz daha iyi olacaktir. Protein tozu icmeden kas yapilir, protein tozu mucizevi bir urun veya sihirli bir degnek degildir. 18 Yasina gelmeden onerilmedigi icin baslangicta dedigim gibi dogal yollardan protein ihtiyacinizi karsilayabilirsiniz.

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Tamam abi Dardanelin ton balıklarından yesem iyi protein gelirmi abi et kadar falan?

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Ton baligi yiyebilirsiniz, konserve oldugu icin Agir maden orani yuksek olabilir, o yuzden bilindik markalari tercih edin. Hatta 3 tarafi denizle cevrili ulkede taze balik yemenizi tavsiye ederim.

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Kac kilogram kaldiracaginizi size kimse soyleyemez. En iyisi hafif kilolara baslayip zamanla hareketleri dogru yapmayi ogrenip yavas yavas kilolari arttirmaktir.

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba 13 yaşındaki kardeşim, ben 23 yaşındayım,
senin yaşından beri ilgiliyim bu sporla o zaman ben de proteinle kafayı bozmuştum
düzgün yemek yemeyi beslenmeyi öğrenmen gerek protein tozundan önce
yumurta yemeyi tavuk yemeyi, yoğurt süt tüketmeye alışman gerek aburcuburdan uzak durup
düzgün karbonhidratlar yemeyi öğrenmen gerek
proteinin yanında karbonhidrat da çok önemlidir, makarna pilav bulgur patates (haşlanmış/fırın kızartmadan daha iyi olur)
büyümek için karbonhidrata yağa ve proteine ihtiyacın var
protein tozu bir takviye besindir, bir ölçeği 25g protein içerir düzgün karbonhidrat almadan geçirdiğin iki üç günün sonunda ağırlıklara girip ardından bir ölçek protein tozu içmek pek faydalı olmaz diye düşünüyorum.
kolay gelsin

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: