Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

sermeren kullanıcısının son içeriği

1. S

3 öğün protein tozu

Merhaba, normal besinler zaten karbonhidrat ağırlıklı oluyor. protein konusunda sıkıntımız var sadece. yulaftı, tam buğdayıydı falan derken kompleks karb rahatlıkla alınabiliyor.
  2. S

Jinekomasti

Neden korkuyorsunuz? Jinekomasti korkulacak bir ameliyat değil. Eğer hastaneye güvenmiyorsanız devlete bağlı olan üniversite hastanelerinde test yaptırın. ultrason ile net bir şekilde belli oluyor.
  3. S

3 öğün protein tozu

Merhaba, Proje bazlı bir işe giriştim. Bu yüzden yemek konularında sıkıntı yaşıyorum. Genelde besin değeri düşük kalorisi yüksek şeyler mecburiyetinde kalıyoruz. Herhangi bir şekilde dış dünya ile pek bağımız yok. O yüzden protein ihtiyacını birkaç hafta süreyle tozlardan almayı düşünüyorum...
  4. S

Jinekomasti

Merhaba, Eğer tıbbi olarak jinekomasti tanısı konulduysa hiçbir şekilde sporla geçmeyecektir. Tek çözüm yöntemi ameliyattır. Bu yüzden PT ya da başka birilerine para verip süreci uzatmayın. Şişman bir adamda varolan meme her zaman jinekomasti olmayabilir. Yağ dokuları fazlaca birikmiştir. Spor...
  5. S

Boyun ve bel fıtığı için supplement-vitamin önerisi

Teşekkür ederim. Defalarca tedavi aldım. Ara ara hala tedavi almaktayım. Bir gram bile etkisi varsa alacağım destekleri fakat etkisi yoksa almayacağım. 3 tane boynumda fıtık var başlangıcı geçti. orta seviyedeler.
  6. S

Teşekkürler. Aslında tedavi oldum fakat geçen bir şey değil sanırım. olabildiğince spor süremde rahatlamak ve oluşabilecek diğer rahatsızlıklar için aslında takviye istiyorum. çok hafif kilolarla takılsam bile boynum diğer gün mutlaka ağrıyor. herhangi bir yan etkisi falan yoksa dediğiniz ürünü...
  7. S

Merhaba, Çeşitli yerlerde glukozamin ve kolajen'in bel ve boyun fıtıklarında destekleyici olduğu ile alakalı görüşler duydum. İnternet ortamında araştırma yaptım fakat kanıt bulamadım. Sanırım işkembeden sallanmış. Mesela solgar no:7 çok övülmüştü. Böyle bir rahatsızlığı rahatlatmak ya da bir...
  8. S

Optimum Whey Protein tozu aldım kaç kere kullanayım ?

Ben genelde günde 2 defa alıyorum. Antrenman sonrası ve gün içerisinde... Şimdi bugün bir partiye katılacağım. 2-3 kadeh kırmızı şarap falan içeceğim. O yüzden kalori - protein oranını ayarlamak için bugün 3'e çıkartayım diyorum. Yani fazla protein almak için çok fazla kalori almak istemiyorum...
  9. S

FullBody de kaç hareket ve hangileri yapılmalıdır?

Eyüp Bey, Öncelikle teşekkürler program için. ✖️DB Row + Flat DB Bench Press burada ikisinden birisini mi tercih edeceğiz yoksa bu + olanlarda hepsini mi yapmalıyız? ✖️Leg Press bu alet yok. Bunun yerine ağırlıklı lunges falan yapsam uyar mı? Sehpaya yatıp ayağımın altına ağırlık koymak...
  10. S

Hangi multivitamini kullanıyorsunuz?

Çok fazla spor yaptığım dönemlerde VM-75, diğer dönemlerde 2000 alıyordum fakat artık fiyatları anlamsız uçmuş.Şeker içermeyen oranları ortalama olan herhangi bir fp ürünü alabilirsin. Nature's Supreme Multivitamin For Men 60 Kapsül - Multivitaminler ben buna geçtim mesela
  11. S

12 tekrarlı setler hakkında

peki bu 60-120sn dediğiniz şey set araları mı yoksa hareket değişimlerinde mi oluyor?
  12. S

12 tekrarlı setler hakkında

peki bu çok tekrarlı setler arasında kaç saniye dinlenilmeli? ben genelde 20-30 sn arası set aralarında dinleniyorum. setler tamamlanıp hareket değişeceği zaman ise 90 sn dinleniyorum. sizce uygun mu bu?
  13. S

Savaş Cebeci - Definasyon Beslenme ve Antreman Programı / Yorum alanı

bir tane örnek verirseniz çok sevinirim.
  14. S

Dün denedim fakat strese girdim düşecek diye. Direkt başka bir hareket koysam olur mu? 1-2 yıldır sağlık problemleri yüzünden ara verdim. Öyle çok ekstrem bir şey değil de biraz fitleşmek için gireceğim. Asıl spor dönemine eylül gibi başlayacağım. Maksat eylül'e kadar biraz incelmek.
  15. S

leg curl aleti arızalı. alternatif bir öneri var mı acaba?