Çözüldü Beslenme Programım Ufak pürüzler

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
66
Spor Geçmişi
5
Boy (cm)
170
Kol (cm)
40
Omuz (cm)
125
Değerli hocalarım merhaba savaş hocamın programına bakarak kendi calışma zamanlarıma bir program oluşturdum ancak size sormak istedim bir kaç sorularım var ilk önce programımı sizinle paylaşayım. ferhat beslenme.png
1-) 5 Yıldır spor yapıyorum almam ancak 1 yıl kadar ara vermiştim 4 ay önce tekrar başladım ancak bundan önceki günlük almam gereken protein karbonhidrat yağ hesaplamalarımı falan kaybettim nasıl hesapladığımızı da unuttum açıkcası internetten araştırdım ancak heryerde farklı bir yöntem çıkıyor ve sürekli farklı sayılar elde ediyorum. Şuanda bulk dönemindeyim 65 kiloyum ve günlük almam gereken Protein,Yağ,Karbonhidrat miktarım ne kadar.

2-) Ana öğünlerimin aralarında 2 saat var bu ara vakitlerin arasına ara öğün ekledim Doğrumu karar vermişim

3-)Ara öğün olarak 3 tane ara öğünüm var bunlar da bulk döneminde ne tüketmemi önerirsiniz

Ekli dosyalar

• ferhat beslenme.png
    ferhat beslenme.png
    18.9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Çözüm
Merhabalar foruma hoşgeldiniz :)

Bu linkteki konumuzu iyice okuyup , altında bulunan videoları izlerseniz her sorunuza cevap bulacağınızı düşünüyorum .

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
Değerli hocalarım merhaba savaş hocamın programına bakarak kendi calışma zamanlarıma bir program oluşturdum ancak size sormak istedim bir kaç sorularım var ilk önce programımı sizinle paylaşayım.
1-) 5 Yıldır spor yapıyorum almam ancak 1 yıl kadar ara vermiştim 4 ay önce tekrar başladım ancak bundan önceki günlük almam gereken protein karbonhidrat yağ hesaplamalarımı falan kaybettim nasıl hesapladığımızı da unuttum açıkcası internetten araştırdım ancak heryerde farklı bir yöntem çıkıyor ve sürekli farklı sayılar elde ediyorum. Şuanda bulk dönemindeyim 65 kiloyum ve günlük almam gereken Protein,Yağ,Karbonhidrat miktarım ne kadar.

2-) Ana öğünlerimin aralarında 2 saat var bu ara vakitlerin arasına ara öğün ekledim Doğrumu karar vermişim

3-)Ara öğün olarak 3 tane ara öğünüm var bunlar da bulk döneminde ne tüketmemi önerirsiniz

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Merhabalar foruma hoşgeldiniz :)

Bu linkteki konumuzu iyice okuyup , altında bulunan videoları izlerseniz her sorunuza cevap bulacağınızı düşünüyorum .

1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Hocam izlediklerimden anladıklarıma göre
65 kilo birisi x 2 gr protein =130 gr protein almalı
65 kilo x3 gr karbonhidrat = 195 gr karbonhidrat almalı
65 kilo x1 gr yağ = 65 gr yağ almalı

doğrumudur hocam

Çözüm
Yönetici
SMS Onaylı
Hocam izlediklerimden anladıklarıma göre
65 kilo birisi x 2 gr protein =130 gr protein almalı
65 kilo x3 gr karbonhidrat = 195 gr karbonhidrat almalı
65 kilo x1 gr yağ = 65 gr yağ almalı

doğrumudur hocam
Yağ ve protein sabit olsun bu karbonhidrat değeri başlangıç için , kilo almadıkça arttırman gerekicek.

1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Anladım hocam aklıma takılan bir durum oldu Savaş hocamızın yediklerimiz kas olsun yağ olmasın adlı videosunda. Antrenmandan önce ilk protein ile başlayıp sonra karbonhidartı tüketin ancak antrenmandan sonra ilk karbonhidrat daha sonra proteini tüketin diyor. Kafama takılan şu hocam dileyim ki ben sporumu sabah 10 da yapıyorum aradan 40 dakika sonra karbonhidratla başlayarak öğünümü tükettim peki sporumu sabah yaptığım için ondan sonra ki bütün öğünlerime karbonhidrat ile mi başlayarak devam edeceğim sporumu sabah yaptım için yoksa o birtek spor sonrası ilk öğün için mi geçerli

Yönetici
SMS Onaylı
Anladım hocam aklıma takılan bir durum oldu Savaş hocamızın yediklerimiz kas olsun yağ olmasın adlı videosunda. Antrenmandan önce ilk protein ile başlayıp sonra karbonhidartı tüketin ancak antrenmandan sonra ilk karbonhidrat daha sonra proteini tüketin diyor. Kafama takılan şu hocam dileyim ki ben sporumu sabah 10 da yapıyorum aradan 40 dakika sonra karbonhidratla başlayarak öğünümü tükettim peki sporumu sabah yaptığım için ondan sonra ki bütün öğünlerime karbonhidrat ile mi başlayarak devam edeceğim sporumu sabah yaptım için yoksa o birtek spor sonrası ilk öğün için mi geçerli
Bu çok ekstrem bir detay , uymasanız da olur , ben hep tavuk ile pilavı karışık yerim :D

İlla uymak istiyorsanız önce karbonhidrat yemek sadece spordan sonraki öğün için geçerli .

Yorum
Forum Üyesi
Bu çok ekstrem bir detay , uymasanız da olur , ben hep tavuk ile pilavı karışık yerim :D

İlla uymak istiyorsanız önce karbonhidrat yemek sadece spordan sonraki öğün için geçerli .
Anladım hocam teşekkür ederim hocam o zaman bu şekilde beslenme programımı şekillendiriyorum

65x1Gr Yağ = 65 Gr yağ
65x2Gr protein = 130 Gr protein
65x4Gr karbonhidrat = 260 Gr karbonhidrat

Protein ve yağ sabit kalıcak duruma göre kilomda artış olmazsa karbonhidrat değerimi artıracağım

1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Yusuf hocam günlük almam gereken protein ve yağ oranıma dokunmadan. Karbonhidrat değeri düşük geldiğinde kilo alamadığım da kilomu 4 ile değil de 5 ile çarpa bilirmiyim oda yetersiz geldiği zaman da 6 ile gibi

Yönetici
SMS Onaylı
Yusuf hocam günlük almam gereken protein ve yağ oranıma dokunmadan. Karbonhidrat değeri düşük geldiğinde kilo alamadığım da kilomu 4 ile değil de 5 ile çarpa bilirmiyim oda yetersiz geldiği zaman da 6 ile gibi
Ayda Max 1 kg alacak şekilde ayarlayabilirsiniz

1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Yani 1 kilo alacağım şeklilde kilomu istedim rakamla çarpabilirim ve o rakamıda arttırabilirim hocam 4 daha sonra 5.... ile çarpmak gibi

Yönetici
SMS Onaylı
1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Hocam son bir soru daha aklıma takılıyor kusura bakmazsanız.
1-Her ana öğünümde yemeğim bitince peşine hemen balık yağı ve multivitamin alıyordum bunu savaş hoca 3 ana öğüne koymuştu bulk programın da ama benim 4 ana öğünüm var 4 kez kullanmak fazla olur bir öğünde tüketmemek gerekiyor ya öğlen ilk ana öğünüm de yada spor sonrası öğünüm de siz hangisini önerirsiniz spor sonrası öğünüm de balık yağı multivitamin içmek iyimi olur yoksa ilk üç öğünde tüket aradan çıksın mı dersiniz

2-Balık yağı ve multivitamini öğünüm biter bitmez peşine su ile içiyorum. Yemeğe başlamadan içip yemeğe başlamak mı daha iyi olur yoksa yemek sonunda içebilir miyim

Yönetici
SMS Onaylı
Hocam son bir soru daha aklıma takılıyor kusura bakmazsanız.
1-Her ana öğünümde yemeğim bitince peşine hemen balık yağı ve multivitamin alıyordum bunu savaş hoca 3 ana öğüne koymuştu bulk programın da ama benim 4 ana öğünüm var 4 kez kullanmak fazla olur bir öğünde tüketmemek gerekiyor ya öğlen ilk ana öğünüm de yada spor sonrası öğünüm de siz hangisini önerirsiniz spor sonrası öğünüm de balık yağı multivitamin içmek iyimi olur yoksa ilk üç öğünde tüket aradan çıksın mı dersiniz

2-Balık yağı ve multivitamini öğünüm biter bitmez peşine su ile içiyorum. Yemeğe başlamadan içip yemeğe başlamak mı daha iyi olur yoksa yemek sonunda içebilir miyim
Balık yağını ilk öğünlere paylaştırın , 4 tane almanız da sakınca yok .

Multivitamin sabah kahvaltisindan hemen sonra alabilirsiniz.

Yorum
Forum Üyesi
1 Yorum
E
exe1ans yorum yaptı
Yusuf hocam balık yağını her öğüne başlamadan içip öylemi öğüne başlamalıyım yoksa öğünden sonra hemen peşine mi içmeliyim. Yemekten sonra sıvı tüketimini önermediniz için aklıma takıldı kusura bakmayın lütfen

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: