Vardiyalı Çalışıyorum yardımcı olurmusunuz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar yeniyim aranızda 6-8 aydır spor yapıyorum vardiyalı işte çalışıyorum 1 hafta 8-16 ---1 hafta 16-24-- 1 hafta 24-08 --nasıl antreman ve beslenme yapabilirim buna göre bana yardımcı olurmusunuz düzenli besleniyorum genelde vücudun dinlenmeyede ihtiyacı var ama uyku düzenim hiç yok

Yönetici
SMS Onaylı
Kendine göre ayarlayabilirsin abi ben olsam işten çıkarken yemeği yer 1 saat sonra spora başlar sporu bitirip bir öğün daha yiyip uyurdum

Yorum
Forum Üyesi
Kral gece vardiyalarında nasıl yapayım onu düşünüyorum uykumu tam alamıyorum fazlada uyuyamıyorum iş deykenn gece 3 de 3 yumurta yiyorum salata vs.. sabah yatmaya giderken tekrarmı yesem yoksa uyandıktan sonra mı yesem sonra idman

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Reis saklama kabına koysan , arada çaktırmadan yesen pilav tavuk olmaz mı ya . Uykun da yoksa kafein hapı alabilirsin antrenmandan önce veya sert bir kahve . İlla 4 4 Luk olacak diye bişi yok zaten reis elinden geldiği kadar yap gerisi rabbimin takdiri . Simit çay içip antrenmana gelen tanıdığım var

Yorum
Forum Üyesi
beslenmeme dikkat ediyorum zaten kral günlük ortalama 400-500 gr tavuk 3-4 yumurta yulaf vs.. muz ara gün zeytinyağı badem çeviz vs.. zamanla birşeyler olucak işallah definasyondayım ağırlıklarımı fazla artıramıyorum kardiyonun etkisi varmıdır acab kondisyondan

Yorum
Forum Üyesi
Beslenmeme dikkat ediyorum hocam elimden geldigince günlük ortalama 400-500 gr tavuk 3-4 yumurta yulaf muz vs.. ara gün badem zeytinyağı vs.. definasyondayım şuan ağırlıkları artıramıyorum bunun nedini nedir..?

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Definasyona ağırlık artmaz zaten reis , eskiden kaldirdigin ağırlıkların aynen öyle kalmasını korursun hatta . Amaç kas kaybetmeden yağ yakmaktır. İstediğin yağ oranına inene kadar sabrediceksin . Sonra yüklersin karbonhidratı başlar ağırlıklar artmaya . Bu arada definasyonda hiit cardio tavsiye ederim yani 20 dakika boyunca depar atmak gibi antrenman sonunda .

Yorum

OMR

Forum Üyesi
Bende fabrikada çalışıyorum ama düzenli olarak vardiya dönmüyorum. şuan tek vardiya çalışıyorum. benim vardiya dönerken ki spor ve beslenmem gayet normaldi. bir tek gece vardiyasında gelişim biraz azalıyordu onuda yapacak birşey yok. gece uykusu önemli.

1. vardiya 08-16 da zaten sabah evde yumurta yulaf gömersin fabrikada ton balığı götür öğlen yemeğiyle beraber yersin. eve gidince spor öncesi yine hızlı protein ve carbonhidrat olarak yumurta/yulaf sonra 7 gibi spor 9 gibi eve dönüş ve kapanış yemeği son.

2. vardiya 16-24 de yine sabah yumurta/yulaf öğlen 12-13 gibi spor sonra iş başı yine siz saat 7 gibi yemek yersiniz yine hazır protin ton balığı (bütçe varsa) yemekle beraber gömersin. iş çıkışı eve yine güzel bir yemek ve son.

3. vardiya 24-08 de iş çıkış sabah yatıp akşam 5 gibi kalksan hemen yumurta/yulaf sonra spora gidersin ordan eve ana öğün yemeğini yersin sonra işe gidersin. işe gidersen yumurta götürürsün. siz 4 gibi kahvaltı ediyorsunuzdur o saatte gömersin. sabah iş çıkışı eve gidersin evde de uyumadan önce bişeyler yersin artık yumurtaya alerjin yoksa yine gömersin. vs vs vs

tabi ben ara öğünlerim oluyor yukarıda yazdıklarım hariçinde protein tozu filan götüyorum iş yerime ara öğün niyetini yapıştırıyorum hemen.
yukarıda saydığım gıdalar dışında tabiki zenginleştrebilirsin yemeklerini ekstralarla.

ben şahsen vardiya dönerken böyle yaptım hiçte zor olmadı benim için

Yorum
Forum Üyesi
eyw hocam baya acıklayıcı olmuş hemen hemen bu tip besleniyorum bende kapta götürüyorum --vardiyalı çalıştığın zaman gelişme nasıl oldu sende iyi mi az mı ortamı?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: