3 aylık gelişimim ve clean bulka devam etmeli miyim ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Kilo (kg)
74
Spor Geçmişi
3 ay
Boy (cm)
180
3 aylık gelişimim değerli hocalarim ;
İlk halimden fotoğraf yok maalesef çekmeye utanmistim ama 180 boy 83 (şuan 74) kilo bir obezdim. 3 aydır push-pull-legs yapıyorum haftada 5 gün .
Günde 100 gr Yulaf 250gr esmer pirinç 3 muz
400gr tavuk veya et ve 2 ölçek whey
1 avuç badem 2 adet omega 3 hapı ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı yiyorum
D3 ve zinc de kullanıyorum .
Antrenmanım compund hareketler ağırlıklı izole hareketler az yani mesela göğüs = 12 10 8 6 bench press , 12 10 8 6 incline press , 3x 15-20 cable crossover (failure) .
Sizce 3 aylık gelişimim nasıl , nelere dikkat etmeliyim ? Cleanbulka devam mı etmeliyim yoksa definasyona girip ondan sonra mı clean bulk yapmalıyım . Amacım atletik fizik

3 ayda bench press (6 tekrar olarak)
10 kg den 60 kg
Barfiks 0 tekrardan 11 tekrar
Squat 20 kg dan 70 kg (6 tekrar)

Son düzenleme:
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Ilk halinizi goremedigim icin gelisiminiz icin birsey diyemiyorum. Ikinci sorunuzun cevabi ise definasyona girmeniz icin once bir hacminiz, kas kutleniz olmasi gerekiyor ki define oldugunuzda onlar ortaya ciksinlar. Su an fotograflardan gordugum kadariyla once saglam kilo alip kas kutlenizi arttirmaniz gerekiyor. Bu oyle 3-5 ay gibi kisi bir sure degil, 3-5 yil gibi uzun bir surede olmasi gerekiyor.

Cumlenizin ilk basinda yazdiginiz 1.80cm boya 83kg bir obezdim konusuna uzulerek katilamiyorum. Eger definasyon mu yapmaliyim diyorsaniz once en az 93-95-97 kilolari gormeniz sonrasinda ise definasyona girmeniz uygun olacaktir. Kendimden ornek vermem gerekiyorsa boyum 1.74 kilom an itibariyle 87.5 ve inanin oyle obez filan durmuyorum, Size tevsiyem bilincli bir sekilde uzun vadede kilo almaniz ve hacimlenmeniz. Akliniza takilan sorunlari buradan cekinmeden sorabilirsiniz.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Güncel form
Leğen yapıyorum içine 2 su bardağı pirinç 600 gr tavuk 3 yemek kaşığı zeytinyağı koyuyorum sahura kadar 2 ogunde yiyorum antrenmanı 2 ogün arasında yapıyorum . Sahurda 1.5 su bardağı yulaf 5 yumurta 20 zeytin 1 omega 1 multivitamin .antrenmandan sonra 5 gr kreatin + 2 muz + 1 avuç badem.Ezandan önce 1 ölçek casein .
@wideman99

Yorum
Forum Üyesi
Çok iyisin kardeşim,aynen böyle devam.Ramazanda kreatin kullanmanı fazla önermem ama gün içinda fazla susuz kaldığından dolayı su tutmak yerine fazla su atmaya başlıyo vücuttan.Ama herkeste öyle olmayabilir tabi sende nasıl etki ediyor kreatin?

Yorum
Forum Üyesi
Gayet iyi sonuç almışsın kardeşim benim,zamanla duraklamalar olursa oynama yap kilo başına 1,5 gr protein ve 5 gram 6 gram karbonhidrat gibi.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: