Yumurta sarısı ne olacak

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar anladık sporcunun besin zincirinde yumurta olmazsa olmaz.Fakat bu kullandığımız yumurtaların sarılarını ne yapalım.Bunları gün içinde yemeklerde kullansak veya nasıl değerlendire biliriz .Unutmayınki israf etmek hiç mantıklı gelmiyor.Bununla ilgili tariflere açığız.

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Evde değerlendirecek hiç bir şey bulamazsan;

Önümüz kış,malum sokak hayvancıklarının da beslenmesi gerek,

Kuru ekmek bile olur,bir ekmeğe bular sokağa koyarsın...

Köpecikler,kedicikler nasiplenir.

Yorum
Forum Üyesi
Ben çöpe atıyorum başka bir yol bulamadım hayvanlar çöpün içinde zaten koca gün illa yerler . Yumurta karaciğer yorabilir ben fazla yumurta sarısı yersem sivilceler çıkmaya başlıyor .

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Ben çöpe atıyorum başka bir yol bulamadım hayvanlar çöpün içinde zaten koca gün illa yerler . Yumurta karaciğer yorabilir ben fazla yumurta sarısı yersem sivilceler çıkmaya başlıyor .

Günde 1-2 tane yemenin sorun olacağını sanmıyorum, evdeki bayat ekmeklerle karıştırıp(Buzdolabında 10-15 tane biriktir bir kabın içinde ondan sonra çıkar) sokağa bırakabilirsin bir kese kağıdı üzerine. Hayvanların yemesi kolaylaşır, bu şekilde yapmayı planlıyorum ekmek yoksa da taze ekmek alıp yapabilirim, sevaptır. Çöpe atarsan kontamine olur ve hayvanları zehirleme ihtimalin artar, ayrı olarak koy.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi

Çöpün içine atmak yerine kenarına bırakabilirsin, çöpün yanına tüketemediğin ekmeleri ıslatıp üstünede yumurta sarılarını bırakabilirsin.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: