Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yumurta sarısı ne olacak

izci22

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Arkadaşlar anladık sporcunun besin zincirinde yumurta olmazsa olmaz.Fakat bu kullandığımız yumurtaların sarılarını ne yapalım.Bunları gün içinde yemeklerde kullansak veya nasıl değerlendire biliriz .Unutmayınki israf etmek hiç mantıklı gelmiyor.Bununla ilgili tariflere açığız.

Son düzenleme:

CENKS

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Evde değerlendirecek hiç bir şey bulamazsan;

Önümüz kış,malum sokak hayvancıklarının da beslenmesi gerek,

Kuru ekmek bile olur,bir ekmeğe bular sokağa koyarsın...

Köpecikler,kedicikler nasiplenir.

GezegendeGezenTekGen

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Evimde muhabbet kuşları var bazen onlara veriyorum sarıları pek ziyan olmuyor sokaktaki hayvanlara verebilirsiniz sizde

Merttszgn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ben çöpe atıyorum başka bir yol bulamadım hayvanlar çöpün içinde zaten koca gün illa yerler . Yumurta karaciğer yorabilir ben fazla yumurta sarısı yersem sivilceler çıkmaya başlıyor .

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Ben çöpe atıyorum başka bir yol bulamadım hayvanlar çöpün içinde zaten koca gün illa yerler . Yumurta karaciğer yorabilir ben fazla yumurta sarısı yersem sivilceler çıkmaya başlıyor .
Günde 1-2 tane yemenin sorun olacağını sanmıyorum, evdeki bayat ekmeklerle karıştırıp(Buzdolabında 10-15 tane biriktir bir kabın içinde ondan sonra çıkar) sokağa bırakabilirsin bir kese kağıdı üzerine. Hayvanların yemesi kolaylaşır, bu şekilde yapmayı planlıyorum ekmek yoksa da taze ekmek alıp yapabilirim, sevaptır. Çöpe atarsan kontamine olur ve hayvanları zehirleme ihtimalin artar, ayrı olarak koy.

Son düzenleme:

ba2han

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çöpün içine atmak yerine kenarına bırakabilirsin, çöpün yanına tüketemediğin ekmeleri ıslatıp üstünede yumurta sarılarını bırakabilirsin.

Merttszgn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yumurta sarılarını kavanoza koyuyorum kavanoz dolunca bahçede bir kaba boşaltacağım

halogong

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
hayvanlara ver gitsin işte.ondan alacağın yağıda zeytinyağı vs. iyi yağlar tüketerek al.