Yetersiz Protein

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
57
Spor Geçmişi
1 yil
Boy (cm)
171
Merhabalar, 15 yasindayim ve Bulk donemindeyim. Maddi durumumdan dolayi yeterli protein alamiyorum. Sizce yetersiz protein alimindan kas kaybi yasar miyim?

Forum Üyesi
Selamın aleyküm. Kas kütlesini korumak için yağsız vücut kütlesinin ihtiyacı kadarı protein tüketimi olmaz ise,aminoasit eksikliği sebebiyle protein sentezi mümkün olmaz ve buna bağlı olarak kas kaybı meydana gelir. Dengeli beslenmek çok önemli.Vücut geliştirme yalnızca karbonhidrat yada yalnızcq protein ile de olmaz..

Yapmanız gereken;
#Günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın.
#Yağsız vücut kütlenizi hesaplayın.
#Günlük almanız gereken protein ve yağ miktarını gram cinsinden hesaplayın.Daha sonra kalorilerini hesaplayın.
#Protein ve yağ makrosu kalorilerini,günlük alacağınız kalori miktarından çıkarın.
#Geriye kalan kaloriyi,carb ile tamamlayın.

Selam ve saygılarımla.

Yorum
Forum Üyesi
Yazmayı göz ardı etmişim. Protein makrosunun yanı sıra yağ makrosunu da yalın vücut kütlesine göre hesaplamanız lazım. Eğer yağ oranınız düşükse,toplam vücut ağırlığınıza göre makro besinleri hesaplamanızda bir sorun olmaz.

Üç link ilave ediyorum,umarım faydasını görürsünüz.

Yorum
Forum Üyesi
Merhabalar, 15 yasindayim ve Bulk donemindeyim. Maddi durumumdan dolayi yeterli protein alamiyorum. Sizce yetersiz protein alimindan kas kaybi yasar miyim?
kas kaybı yasamazsın spor %50 %50 beslenmeye dikat ettin sürece protein olarak ayran yeterli bende sıkıntı yasamaktayım eknomiden yana ayran tuzlu iyi gider bol protein tüket iyi günler ekmek istah kapar doyurucu oldu icin

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: