Yeni başlayanlarda supplement?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
63
Boy (cm)
177
Merhaba spora yeni başladım yaklaşık 1 hafta oluyor kendime bi supplement listesi çıkardım siparis vermeyi düşünüyorum ama önce bi kaç sorum var daha spora yeni başladım ve araştırdığım kadarıyla başlarda kimse önermiyor. Şimdi ben supplement kullansam hiçmi faydası olmaz alacağım supplementler.
Bcaa glutamine gainer pre dator ve vitaminler. Hızlı gelişim kaydetmek istiyorum ve erken supplement e başlamak istiyorum sizin düşünceleriniz neler?

Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Yeni baslayanlara onerilmemesinin nedeni bir fayda saglamayacagindan degil bana gore. Supplementler hicbir zaman buyulu urunler degildir, yani onlari kullanirsaniz dev gibi olursunuz, kullanmazsaniz ufacik kalirsiniz diye bir durum yok. Yillarca kullandim, kullanmaya devam ediyorum ama kullandigim ve kullanmadigim donemler arasinda bir fark goremedim.
Hizli gelisim kaydetmek istiyorsaniz oncelikle dogru yemek yemeye onem vermelisiniz. Yediginiz yemeklerden gerekli miktarlarda protein, karbonhidrat, mineral, vitamin ve amino asit ihtiyacinizi karsilayacaksinizdir. Ilerleyen zamanlarda idmanlarinizi duzene sokup hareketleri dogru formda yaptiginiz zamanda vucudunuz gelisme gosterecektir. Ilk basta supplement kullanmak sizi Mr Olympia yapmayacaktir tecrube ile sabittir. Yine de benim butcem musait alacagim diyorsaniz da bir zarari olmayacagini dusunuyorum.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: