Yeni başlayanlar adına bir kaç sorum olacaktı

19 Ocak 2017
11
0
1
23
Öncelikle herkese merhabalar . Adım ufuk 22 yaşında bir öğrenci 82 kg 1.82 boyunda maalesef biraz göbekli fıtness ile 1 senedir düzensiz bir şekilde uğraşıyorum ancak hiç ilerleme kaydedemiyorum . 4 ay sonra yurt dışına çıkıcam ve elimde ki 4 ayı vücudum adına en güzel şekil de kullanmak istiyorum . Suplementler veya programlar hakkında hiç bir bilgi ve fikre sahip değilim . Bunları kullanmak ve bu 4 ay içinde ne kadar elde edebilirsem o kadar güzel bir vücuda sahip olmak istiyorum .Bu aciz kardeşinize de yardımcı olur musunuz ? Forumda'ki bir çok konuyu okudum ama kendimi hiç birine yerleştiremedim . Nurettin hocam konu açmamı önerdi sağolsun bende açtım . Şimdiden herkese çok teşekkür ederim . :)

Son düzenleme:
22 Mayıs 2015
1,883
600
133
31
Öncelikle herkese merhabalar . Adım ufuk 22 yaşında bir öğrenci 82 kg 1.82 boyunda maalesef biraz göbekli fıtness ile 1 senedir düzensiz bir şekilde uğraşıyorum ancak hiç ilerleme kaydedemiyorum . 4 ay sonra yurt dışına çıkıcam ve elimde ki 4 ayı vücudum adına en güzel şekil de kullanmak istiyorum . Suplementler veya programlar hakkında hiç bir bilgi ve fikre sahip değilim . Bunları kullanmak ve bu 4 ay içinde ne kadar elde edebilirsem o kadar güzel bir vücuda sahip olmak istiyorum .Bu aciz kardeşinize de yardımcı olur musunuz ? Forumda'ki bir çok konuyu okudum ama kendimi hiç birine yerleştiremedim . Nurettin hocam konu açmamı önerdi sağolsun bende açtım . Şimdiden herkese çok teşekkür ederim . :)

182 cm , 82 kğ ve göbekli nasıl oluyor.Beslenme rutini ve uyguladığınız idman programını paylaşabilir misiniz.?

Definasyon amaçlı mı.?

Daha önce nasıl bir idman programı uyguladınız.?

Daha önceden kullandığınız GIDA takviyesi.?

GIDA takviyelerinde önemli olanlar.Kreatine ve BCAA, Definasyon dönemlerinde bir miktar gulitamine.

Yağ yakımı içinde tercih edilen.L-carnitin ben bir kutu bitirdim bir işe yaramıyor.

Ayrıca eksrta tatlandırıcı içeriyor.İlk aldığım zaman vay be bilmem ne kaç mg.Yazıyor boş , GIDA takviyesi önermek vicdanen beni rahatsız ediyor.

Firma sahipleri BMW'ye binsin diye (Sadece idrarı zengin gösteren.) GIDA takviyesini asgari ücret ile çalışan adama övmekten daha şaçma bişey olamaz.Siz bu detayları benimle ve bütün Forum'la paylaşın.Ki sadece Nurettin yanıtlasın demek etik olmaz.Yüzlerce antrenör ve tecrübeli sporcu dolu Forum'da yanlış anlamayın lütfen.

Herkes fikir beyan etsin, tecrübesini paylaşsın,doğrusu bu desin diye.Ki sizden Sonra biri sizin konuya bakınca ha bak ben bunu yanlış yapıyor Muş'um doğrusu buymuş.

Sanırım beni anladınız.Buyurun biraz daha açın konuyu lütfen.Hedeflerinizi , belirtin.Yağ oranınız,spor geçmişiniz.?

27 Ocak 2017
26
2
3
Bursa
aslında basit. bu şekilde alt yapı ve düşünce ile bana sorarsan önce bit git, geldiğinde başla spora ki sağlıklı olsun istediğin sonuçları elde et ;) bu şekilde yalnız taş koyarak duvar olmaz. tabi bi cevap aradığın için.. 4 ay da vücut yapamazsın ama forma girebilirsin. öğrencisin bütçe ne kadar sağlam beslenmen gerek.salondamı evde mi çalışacaksın. harcadığın kaloriyi hesapla ve onu almaya çalış protein alımını üst düzeyde tut hesaplamaları internette aratarak bulabilirsin. önerebileceğim kreatin(kesinlikle), whey, postwork ürünler tercih edebilirsin.