Yeni Başlayana Supplement

AeCakarci

Forum Üyesi
20 Nisan 2015
13
1
3
22
Herkese merhaba , ben daha önceleri sporla uğraşmış ve ara ara fitnessa başlayıp üniversite sınavları nedeniyle bırakan birisiyim . Şimdi tekrardan başladım fitnessa bırakmamak üzere . Size sorum yeni başlayan birisi olarak supplement almalı mıyım ? Bir çok araştırma yaptım Bcaa , Arginin ... gibi büyüme hormonunu tetikleyen ya da protein sentezini arttıran şeyler gibi . Bunlar ne kadar doğrudur , kullanabilir miyim ? Ya da protein veya karbonhidrat takviyesi almalı mıyım?

midi

Forum Üyesi
9 Aralık 2014
531
70
28
Normal beslenmenle protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan protein tozu almana gerek yok.Bcaa, kreatin vs kullanabilirsin yeni başlayıp başlamaman çok önemli değil

• Beğendim
Tepkiler: 1 kişi

Havoc

Forum Üyesi
12 Mart 2015
9
5
3
Günlük protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan protein tozu almana gerek yok. Ancak bütçen varsa creatine, bcaa ve glutamine alabilirsin.

[video=youtube;DIC2mEAjB84]https://www.youtube.com/watch?v=DIC2mEAjB84[/video]

midi

Forum Üyesi
9 Aralık 2014
531
70
28
Bu arada geçen hafta bir makale okumuştum, arginin büyüme hormonunu %100 arttırırken sıkı çalışılmış bir sırt-bacak antrenmanı %600 e kadar arttırabiliyormuş.Fazla etkili değil yani

AeCakarci

Forum Üyesi
20 Nisan 2015
13
1
3
22
Pekala gainerlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Çünkü kilo için herkes karbonhidrat içerikli gainerlar öneriyor .

Mert12

Forum Üyesi
29 Eylül 2014
215
20
18
24
Bu arada geçen hafta bir makale okumuştum, arginin büyüme hormonunu %100 arttırırken sıkı çalışılmış bir sırt-bacak antrenmanı %600 e kadar arttırabiliyormuş.Fazla etkili değil yani
tamamda vücut o büyüme hormonunu o gün sırt bacak çalıştıgın için oradaki bölgelerde kullanıyor.Bacak çalışıp gh hormonu arttırayımda kolum gelişsin diye birşey yok.

midi

Forum Üyesi
9 Aralık 2014
531
70
28
tamamda vücut o büyüme hormonunu o gün sırt bacak çalıştıgın için oradaki bölgelerde kullanıyor.Bacak çalışıp gh hormonu arttırayımda kolum gelişsin diye birşey yok.
Eklemeyi unuttum, çalıştıktan sonraki 48 saat için geçerliymiş bu durum.