Yemekleri zeytinyağı ile yapmak.

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Onursal Üye
Yemekleri zeytinyağlı yapmanın herhangi bir zararı var mı ?
Sıvı yağlar doymamış yağ asitleri içerir, bu yağlar ısıyla uzun süre temasta kalırsa havadaki oksijen moleküllerini kendi doymamış bağ yapısına çeker ve okside olur. İkinci seçenekte yağdaki doymamış bağ yapısı doğrusaldan sapar ve trans yağ asitlerine oluşur. Her iki durumda da yağlar zarar görür ve vücut için faydaları azalır. yemekler hazırlandıktan sonra üzerine pişmemiş sızma zeytinyağı eklemek en doğrusudur. Kızartma yada yemek yapılacaksa riviera zeytinyağı kullanarak zararı azaltabilirsin ama yinede zararlıdır.

Yorum
Forum Üyesi
bir zararı yok ama dikkat etmezsen faydasını da göremezsin. Tam tersi çok da faydalıdır. ama yemeklerde kullanırken zeytinyağını yakma pişirirken at yağını eğer yağı yakarsan hiç bir etkisi olmaz diğer yağlar gibi sağlıksız olur. Özelliklede definasyon döneminde herkese öneririm ben uzun bir definasyon döneminde tam 10 kilo verdim ve en etkili şey de zeytinyağı ve kuruyemiş yağıydı

Yorum
Forum Üyesi
Pirinci suda pisiririm onun icine atarim yani pirinci kavurmam ben suyu cektimi pismistir bu sekilde zeytinyaginin faydasi olurmu birde yumurtayi omlet yaparim o zaman yag yanar biraz o zamanmi faydasi olmaz

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: