Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yemekleri zeytinyağı ile yapmak.

workout

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Savaş hocanın Yağ Yakmak İçin Yağ Kullanın adlı bir videosu var( https://www.youtube.com/watch?v=zc6TZ070lWI ). Videoda giriş cümlesi tam bu konu ile alakalı ve Savaş hoca yağların pişirildikten sonra değerlerini kaybettiğini söylüyor. Video linki bıraktım, izlemen daha çok fayda sağlar diye.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Yemekleri zeytinyağlı yapmanın herhangi bir zararı var mı ?
Sıvı yağlar doymamış yağ asitleri içerir, bu yağlar ısıyla uzun süre temasta kalırsa havadaki oksijen moleküllerini kendi doymamış bağ yapısına çeker ve okside olur. İkinci seçenekte yağdaki doymamış bağ yapısı doğrusaldan sapar ve trans yağ asitlerine oluşur. Her iki durumda da yağlar zarar görür ve vücut için faydaları azalır. yemekler hazırlandıktan sonra üzerine pişmemiş sızma zeytinyağı eklemek en doğrusudur. Kızartma yada yemek yapılacaksa riviera zeytinyağı kullanarak zararı azaltabilirsin ama yinede zararlıdır.

0BuRaK0

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Ben yağsız yapmak istiyorumda tadı iyi olmuyor yani abartacak kadar zararlı mı ?

hellyea

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Ben yağsız yapmak istiyorumda tadı iyi olmuyor yani abartacak kadar zararlı mı ?
tavuk etini tavada suyla haşla tamamen piştikten sonra suyunu komple dök sonra sanki kızartıyormuş etik çok hafif yak birebir olmasada benziyor tadı

0BuRaK0

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Ete katmamda pirinç yağ gerektiriyor.

Okan

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
bir zararı yok ama dikkat etmezsen faydasını da göremezsin. Tam tersi çok da faydalıdır. ama yemeklerde kullanırken zeytinyağını yakma pişirirken at yağını eğer yağı yakarsan hiç bir etkisi olmaz diğer yağlar gibi sağlıksız olur. Özelliklede definasyon döneminde herkese öneririm ben uzun bir definasyon döneminde tam 10 kilo verdim ve en etkili şey de zeytinyağı ve kuruyemiş yağıydı

0BuRaK0

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Pirinci suda pisiririm onun icine atarim yani pirinci kavurmam ben suyu cektimi pismistir bu sekilde zeytinyaginin faydasi olurmu birde yumurtayi omlet yaparim o zaman yag yanar biraz o zamanmi faydasi olmaz