Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yardımınıza ihtiyacım var :(

EfeAkin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Ben 17 yaşındayım bu sporu şubattan bu yana yani yaklaşık 6 aydır yapıyorum . 79 kilodan 65 e düştüm yağ oranım yüzde 8 .Ancak karın kaslarımı parça parça göremiyorum . Savaş Hoca ağırlıkla çalışmayı öneriyor ancak tam anlayamadım. salondaki abiler günde 100 er tane karın hareketi yap diyorlar . üst alt orta karın için ayrı falan. Bana yardımcı olun lütfen . Ayrıca creatine almayı düşünüyorum yaşım gereği bir zararı olur mu ne yapmalıyım ilginize teşekkürler saygılar.

HoesHateMe

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Karın Kaslarını Parça Parça Göremiyorsan Yağ Vardır Birazdaha Bence 5 Kilo Daha Ver Çalışma + Beslenme Programını Gözden Geçirmeye Bak

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Ben 17 yaşındayım bu sporu şubattan bu yana yani yaklaşık 6 aydır yapıyorum . 79 kilodan 65 e düştüm yağ oranım yüzde 8 .Ancak karın kaslarımı parça parça göremiyorum . Savaş Hoca ağırlıkla çalışmayı öneriyor ancak tam anlayamadım. salondaki abiler günde 100 er tane karın hareketi yap diyorlar . üst alt orta karın için ayrı falan. Bana yardımcı olun lütfen . Ayrıca creatine almayı düşünüyorum yaşım gereği bir zararı olur mu ne yapmalıyım ilginize teşekkürler saygılar.
Sevgili dostum 100er tane karın hareketinin sana katacağı tek şey bolca sırt ağrısıdır. Başka hiçbirşeye yaramaz. Karın bir bütündür alt üst orta diye birşey yok. Bileşik egzersizlerine ( deadlift, squat, barfiks vs. ) ağırlıklı crunch ekleyebilirsin Savaş hoca ' da bunu öneriyor. Karın bölgesinin de diğer kaslardan bir farkı yok. Göğüs için her harekette nasıl 100er tekrar yapmıyorsan karın için de yapmayacaksın. Yağ oranı ölçümünde hata olabilir. Sevgiler.

EfeAkin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çok sağolun a
Yağ oranı ölçümümde hata olduğunu sanmıyorum acaba karnımdaki kas oranımı çok düşük tam anlayamıyorum . Bana creatin önerirmisiniz acaba kullanmam için çünkü kendimi oldukça güçsüz buluyorum ... Başlayalı 6 ay oldu ancak hala çok güçlü değilim bench presste 70 basamıyorum mesela ... Bunu ilk beş ay full kilo vermeye calışmama mı bağlamalıyım emin değilim galiba kilo verirken hiç gelişemedim :(

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
yüzde 8 yağ oranı ile az çalışan birinin bile karın kasları görünür yahu emin misin %8 olduğuna ?

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Çok sağolun a
Yağ oranı ölçümümde hata olduğunu sanmıyorum acaba karnımdaki kas oranımı çok düşük tam anlayamıyorum . Bana creatin önerirmisiniz acaba kullanmam için çünkü kendimi oldukça güçsüz buluyorum ... Başlayalı 6 ay oldu ancak hala çok güçlü değilim bench presste 70 basamıyorum mesela ... Bunu ilk beş ay full kilo vermeye calışmama mı bağlamalıyım emin değilim galiba kilo verirken hiç gelişemedim :(
Karnımdaki kas küçük diye birşey yok tamamen yanlış yönlendiriliyorsun. Karın; vücudunda en kolay kas yapacağın ama en zor göstereceğin yerdir. %8 yağ oranı karın kasının görünmesi için yeterlidir. Ben sana başka bir kaynaktan da yağ ölçümü yaptırmanı tavsiye ederim. Creatine konusuna gelince. Bizim ülkemizde bir çok insan supplement olayına fazla anlam yüklemiş durumda. Sadece bir kutu protein tozu içince arnold olacağını sanan var. Supplementler de bir bütündür. tek başına pek işe yaramaz. Ki en önemlisi supplement dediğin şey takviyedir. Yeterli protein , bcaa, glutamine, vs alıyormusun ki bir tek creatine eksik kalsın. 6 ayda vücut ağırlığın kadar bench press yapamıyor olman çok ayıp bir durum değil. Kuvvet çalışmamışsındır yada ne bileyim zaten yaz mevsiminde ağırlıklar düşer. Sen ağırlık konusuna da o kadar takılma. 6 ayda 14 kilo vermiş olman büyük motivasyon kaynağı zaten gerisine takılma. Sevgiler.

EfeAkin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim beslenmeme özen gösteriyorum günde 400 gr bulgur pilavı 500 gr tavuk veya hindi tüketiyorum . Sabahlarıda yulaflı ve lor peynirli omlet yiyorum . Creatine den bi arkadaşım söz etti de . Onu çok güçlendirdiğine dair falan bende almayı düşündüm. Ancak sanırım mantıksız olucak . Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

EfeAkin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Sanırım yağ oranımı düşürmeye çalışıcam . Belki 5 e düşürebilirim :D . Yağ oranımı düşürürken kas kaybından korunmak için BCAA tüketmemde bir sakınca olmaz değil mi . Çünkü hızlı bir şekilde düşürmek istiyorum . 20 ila 30 gün arası kas kaybı yaşanmaz umuyorum .

HoesHateMe

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Öncelikle şunu söyliyim hızlı verilen her kilo çok hızlı bir şekildede geri alınır oyüzden sana tavsiyem yağ yakacam derken kas kütlenide yakarsın oyüzden yavaş yavaş ver kilonu yemene dikkat ediyorsun görüyorum ama günde 500 gr hindi 400 gr bulgur fazla bence çok az düşür bunu yulafıda biraz azaltabilirsin bilmem nekadar koyuyorsun ama

EfeAkin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
şu an bulk yapmaya çalışıyorum bir tanıdık çok zayofsın kilo al falan dedi 3 haftadır bulk yapıyorum . Definasyonda sabahları bişey yemiyorum okula gidiyorum öğlen 12 gibi 500 gram falan tavuk yiyorum . akşamda evde 100gr kadar bulgur yiyorum bide kuruyemiş 2 avuç kadar. bu şekilde kilo verdim . doğru mudur sizce ayrıca aradayım yine kollarım çok küçük ama karnım yağlı ... önce define olmalıyım galiba...