Yardım Ricası - Savaş Cebeci Kadınlar Için Sıkılaşma Programı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Herkese selamlar,

Savaş Cebeci'nin Youtube'taki ''Kızlar İçin Kilo Verme Sıkılaşma'' videosunu uygulamaya çalışıyorum ama salondaki erkek üyeler ısrarla bu programın sıkılaşmak için olmadığını, kalınlaşacağımı söylüyorlar. Konu da şu: Savaş Bey, 8 kere yapılmasını söylemiş mesela bir hareketin, öyle olmaz en az 15 kere yapman lazım diyorlar. Ben de Savaş Bey'e yazdım, o da burada sizlere danışmamı önerdi.

Bir taraftan da vermek istediğim bir 5 kilo falan var, 1.70 boyundayım, 60 kiloyum, 55 olmak istiyorum. Salondaki kadın hoca da sürekli önce kardiyoya abanman lazım, biraz verince aletlerden devam edersin diyor.

Herkes başka bir şey söylüyor, napıcamı şaşırdım gerçekten, aranızda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Zaten iki türlü de denedim, ertesi sabah tartıda artı görüyorum bundan da çok moralim bozuk, hiç gitmek istemiyorum bile artık. :(

Video linki burada:

Forum Üyesi
Kendimden örnek vererek başlayayım, ilk 1 ay tartı kıpırdamadı ve hatta başta 2 kilo almış görünüyordum, odağımı tartıdan çekip ölçülere çevirince farkı görmeye başlamıştım. Daha sonra bu 1 aylık adaptasyon sürecinden sonra takır takır tartıda da eksilmeye başlayınca bunun doğal bir süreç olduğunu anladım. Endişe etmeyin kilo almıyorsunuz. Benim tavsiyem ölçülerinizi not alın, 2 haftada 1 tekrar ölçün.
Diğer antrenörlere gelince, kime gösterirseniz gösterin farklı yorum alırsınız. Bu iş böyle. Tavsiyem, kimseyle programınızı tartışmayın. Harfiyen uygulayın ve adaptasyon sürecinde moralinizi bozmayın sakın. Sevgiler.

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Kendimden örnek vererek başlayayım, ilk 1 ay tartı kıpırdamadı ve hatta başta 2 kilo almış görünüyordum, odağımı tartıdan çekip ölçülere çevirince farkı görmeye başlamıştım. Daha sonra bu 1 aylık adaptasyon sürecinden sonra takır takır tartıda da eksilmeye başlayınca bunun doğal bir süreç olduğunu anladım. Endişe etmeyin kilo almıyorsunuz. Benim tavsiyem ölçülerinizi not alın, 2 haftada 1 tekrar ölçün.
Diğer antrenörlere gelince, kime gösterirseniz gösterin farklı yorum alırsınız. Bu iş böyle. Tavsiyem, kimseyle programınızı tartışmayın. Harfiyen uygulayın ve adaptasyon sürecinde moralinizi bozmayın sakın. Sevgiler.

çok teşekkür ederim, çok naziksiniz. ama savaş hocanın o yukarıdaki programı uygun mu sizce? yoksa salondaki hocalara başka program mı yazdırayım?

Yorum
Forum Üyesi
Salonunuzdaki erkek üyeler cahil. 15 tekrarın hat çıkaracağını, 6-8 tekrarın şişireceğini düşünen cahiller. Onların dediği gibi hafif kilolarla 15-30 tekrar yaparsanız yerinizde sayarsınız. Korkmayın 8 tekrar yaparak da öyle bir anda
böyle bir vücuda sahip olmazsınız. Dergilerde reklamlarda vs gördüğünüz erkek gibi kaslı, damarlı, yağsız olan bayan arkadaşlar testesteron takviyesi yapmaktadırlar kendilerine. Onlar gibi vücudunuz olmasından korkmanıza gerek yok. 30 yıl uğraşsanız yine yapamazsınız, genetiğiniz ve testesterondaki azlık bunu önler.
Doğal olarak https://www.instagram.com/courtneykiing/ böyle br vücut yapabilirsiniz. Bu fotoğraftaki kişi Courtney 2016 Bikini Olympia Şampiyonu dur. Sahip olduğu vücud öyle 1-2 ayda yapılmış kolay bir vücut değildir. Görüldüğü gibi de öyle erkeksi bir görüntüye sahip olmakla da uzaktan yakından alakası yoktur. Ağır kaldırmaktan korkmayın. Salondaki insanların söylediklerine aldırmayın, doğru olduğuna inandığınız yolda emin adımlarla ilerleyin. Zamanında bana öyle çalışırsan kasların yananlar aradan 2 ay geçince nasıl yaptın diye sormaya başladılar. Bu fittnes konusunda malesef insanlarımız kendini olaya çok hakim zannediyor. Adamların aklı yok fikri var. Savaş hocanın programı, bu sporu öğrenmeniz açısından çok güzel bir programdır. Size tavsiyem programda yazan her hareketi youtube dan "how to ...." yazıp bir kaç kişiden nasıl yapıldığını iyice öğrenmenizdir. Form çok önemlidir, yanlış form sakatlık riski doğurur.

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Salonunuzdaki erkek üyeler cahil. 15 tekrarın hat çıkaracağını, 6-8 tekrarın şişireceğini düşünen cahiller. Onların dediği gibi hafif kilolarla 15-30 tekrar yaparsanız yerinizde sayarsınız. Korkmayın 8 tekrar yaparak da öyle bir anda
böyle bir vücuda sahip olmazsınız. Dergilerde reklamlarda vs gördüğünüz erkek gibi kaslı, damarlı, yağsız olan bayan arkadaşlar testesteron takviyesi yapmaktadırlar kendilerine. Onlar gibi vücudunuz olmasından korkmanıza gerek yok. 30 yıl uğraşsanız yine yapamazsınız, genetiğiniz ve testesterondaki azlık bunu önler.
Doğal olarak https://www.instagram.com/courtneykiing/ böyle br vücut yapabilirsiniz. Bu fotoğraftaki kişi Courtney 2016 Bikini Olympia Şampiyonu dur. Sahip olduğu vücud öyle 1-2 ayda yapılmış kolay bir vücut değildir. Görüldüğü gibi de öyle erkeksi bir görüntüye sahip olmakla da uzaktan yakından alakası yoktur. Ağır kaldırmaktan korkmayın. Salondaki insanların söylediklerine aldırmayın, doğru olduğuna inandığınız yolda emin adımlarla ilerleyin. Zamanında bana öyle çalışırsan kasların yananlar aradan 2 ay geçince nasıl yaptın diye sormaya başladılar. Bu fittnes konusunda malesef insanlarımız kendini olaya çok hakim zannediyor. Adamların aklı yok fikri var. Savaş hocanın programı, bu sporu öğrenmeniz açısından çok güzel bir programdır. Size tavsiyem programda yazan her hareketi youtube dan "how to ...." yazıp bir kaç kişiden nasıl yapıldığını iyice öğrenmenizdir. Form çok önemlidir, yanlış form sakatlık riski doğurur.

çok teşekkürler, çok iyi anlatmışsınız gerçekten. aynen dediğiniz gibi şişersin falan dediler, hat çıkarmak için çok tekrar yapmalısın diyorlar. bir de baya kaslılar ve hepsi ''ben 20 yıldır bu işi yapıyorum, ben en iyisini bilirim'' falan diyorlar. :(

bu kardiyor konusunda ne düşünüyorsunuz? o 5-6 kiloyu vermek için önce kardiyoya abanayım mı?

Yorum
Forum Üyesi
Ağırlık antremanlarınızı yaparken de oldukça kalori yakarsınız. Özellikle bacak gününde çok çok çok fazla kalori yakarsınız. Kardiyoya abanmanıza gerek yok. Programı yapmaya başlayın. 2 hafta gözlemleyin vücudunuzu. Nasıl bir tepki gösterecek. Tartıya bakmak yerine aynaya bakmak daha iyi bilgi verecektir bu konuda. Hafta hafta yada ay ay gelişim fotoğrafları, videoları gibi vücudunuzu kayıt altına almak da gelişiminizi görmenizi kolaylaştırır. Duruma göre kardiyoyu arttırır veya azaltırsınız ilerleyen zamanlarda. Kilo almak ve vermek basit kalori hesabıdır.
Yediğiniz kalori > Harcadığınız kalori = Kilo Alımı
Yediğiniz kalori < Harcadığınız kalori = Kilo verimi

Yorum
Forum Üyesi
Kadınlarda ağırlık çalışmak korkulan etkiyi hiçbir zaman vermez. 8 tekrar için güç ile hipertrofinin birlikte olduğu tekrar sayısı diyebiliriz. Güç artışı çalışılan ağırlığın arttırılmasına dolayısıyla zamanla hipertrofiye yol açar. Ağırlık çalışmak ayrıca yağ yakımında da oldukça etkilidir. Eğer antremanda yaktığınız kaloriyle birlikte ortalama bir tahminle toplam ihtiyacınız olan kaloriden az kalori almaya başlarsanız yağ yakmaya başlarsınız. Bunun 15 tekrar sayısıyla alakası yok, 12 ve üzeri tekrar sayıları güç ve hipertrofiden çok dayanıklılık için kullanılır. Yani hat çıkarmak istiyorsanız negatif yönde diyet yapacaksınız ve savaş hocanın dediklerini yapacaksınız. Söylediği süre boyunca yapın yardımlarınızı sadece doğru formu bulmak için alın. Eğer belirtilen süre sonunda istediğinizi alamıyorsanız ilk önce diyetinizi sonra antrenmanı dolayısıyla Savaş Hocayı sorgulamaya başlayın. Kimse kusursuz antrenman programı veya diyet programı yapamaz. Çünkü kusursuz antrenman veya diyet listesi yoktur. Her insanın anatomisi, alışkanlıkları vs. farklıdır.

Diyet önemli!

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Daha tecrübeli olan birini dinlemek daha faydalı olacaktır, salondakileri dinlemeyin. Zayıflamak zor bir şey değil, çok zayıflamak zordur diyebiliriz. Belki kadın olduğunuz için salondakiler size fazla ilgi gösteriyor, bilgiliymiş gibi göstererek kendilerini. En iyi zayıflama yöntemi sabah birkaç saat aç kalmak ve karbonhidratı azaltmak.

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Kadınlarda ağırlık çalışmak korkulan etkiyi hiçbir zaman vermez. 8 tekrar için güç ile hipertrofinin birlikte olduğu tekrar sayısı diyebiliriz. Güç artışı çalışılan ağırlığın arttırılmasına dolayısıyla zamanla hipertrofiye yol açar. Ağırlık çalışmak ayrıca yağ yakımında da oldukça etkilidir. Eğer antremanda yaktığınız kaloriyle birlikte ortalama bir tahminle toplam ihtiyacınız olan kaloriden az kalori almaya başlarsanız yağ yakmaya başlarsınız. Bunun 15 tekrar sayısıyla alakası yok, 12 ve üzeri tekrar sayıları güç ve hipertrofiden çok dayanıklılık için kullanılır. Yani hat çıkarmak istiyorsanız negatif yönde diyet yapacaksınız ve savaş hocanın dediklerini yapacaksınız. Söylediği süre boyunca yapın yardımlarınızı sadece doğru formu bulmak için alın. Eğer belirtilen süre sonunda istediğinizi alamıyorsanız ilk önce diyetinizi sonra antrenmanı dolayısıyla Savaş Hocayı sorgulamaya başlayın. Kimse kusursuz antrenman programı veya diyet programı yapamaz. Çünkü kusursuz antrenman veya diyet listesi yoktur. Her insanın anatomisi, alışkanlıkları vs. farklıdır.

Diyet önemli!

Yok, zaten ağırlık çalışıyorum diye çok fazla kaslı olamayacağımı anladım. benim korkum salondakiler en az 15 tekrar yap diyorlar mesela, ben savaş hocanın dediği gibi 8 tekrar yaparsam etkisi olmaz, bir işe yaramaz mı acaba diye düşünmüştüm. Yanıtınızdan bunun yersiz olduğunu , etkili olacağını anlıyorum her ne kadar bazı terimleri anlayamasam da. :)

çok teşekkürler.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: