Yapılan 10 Diyet Hatası

tatar

Forum Üyesi
Katılım
11 Haz 2014
Mesajlar
47
Tepki puanı
56
Puanları
33
1- Sonuç görmek istiyorsan, aç kalmalısın.Yanlış, yanlış, yanlış. Bunu yapmak sadece kas kaybına yol açar ve kas kaybı, vücut şeklinizi mahvedeceği gibi metabolizmanızı da bozar.

2- Karbonhidratlar kötüdür ve çıkarılması gerekir. Şeker, hamur işi, meyve suyu vb. yanlış tür karbonhidratların ortadan kaldırılması gerekir. Vücut, aşağı yukarı %40 karbonhidrat, %40 protein ve %20 yağ şeklindeki dengeli bir diyette en iyi şekilde çalışır.

3- Çok fazla protein böbreklere zarar verebilir. Bu sonuca ulaşan hiçbir araştırma bulunmamaktadır. Ancak, çok fazla miktarda proteinin, halihazırda böbrek problemi yaşayan insanlar üzerindeki etkisini bilmiyoruz. Bunun haricinde, sağlıklı insanlarda, orta - yüksek miktarda protein diyeti böbreklere zarar vermez. Böbreklerin proteini işleyebilmesi için yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun.

4- Kilo vermenin en iyi yolu günde 1 veya 2 kere yemektir. Birinci maddeye bakınız. Buna ek olarak, bu kadar az yemek, yüksek ve düşük şeker seviyelerine ve buna bağlı olarak düşük enerji seviyesi ve letarjiye (uyuşukluk) neden olacaktır.

5- Kilo kaybetmek için bütün yağlar çıkarılmalıdır. Korkunç bir tavsiye. Vücudun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için Omega-3 gibi esansiyel yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Vücut bunları üretemez, bu yüzden dışarıdan almamız gerekir. Bu nedenle, her gün bir çorba kaşığı keten tohumu yağı veya bir servis somon bir çok kadının ihtiyacını karşılayabilecekken, her gün iki çorba kaşığı keten tohumu yağı da erkeklerin çoğunun ihtiyacını karşılayacaktır.

6- Yüksek karbonhidrat/Düşük Yağ diyetleri en iyi sonucu verir. Karbonhidratlar yakıt oldukları ve kullanılmadıkları takdirde yağ olarak depolandıkları için, çok fazla karbonhidrat tüketimi bir problemdir. (Maraton veya triatlon koşucusu gibi bir dayanıklılık sporcusu değilseniz.) Eşitliğin düşük yağ kısmına gelince, eğer kalorilerin %20'si yağdan gelmiyorsa, vücuttaki yağ yakımında zorluk çekeceksiniz.

7- Protein Shake'lerinden oluşan bir diyet, yağ kaybetmenin en iyi yoludur. Yine yanlış. Aceleniz varken öğün atlanmaması açısından protein karışımları faydalı bir araçtır. 5 ya da 6 öğün gerektiren bir diyette, sırasına göre en fazla 2 ya da 3 öğünü protein karışımlarıyla yapabilirsiniz. Kimsenin, bir protein ürününün gerçek bir yiyecekten daha iyi olduğuna sizi inandırmasına izin vermeyin. Vücut geliştirmeciler daha hızlı sonuçlar için gerçek yiyecek alımının önemini vurgularlar.

8- Çok fazla su içimi, su olarak kilo almanıza neden olur. Tam tersi. Ne kadar çok su içerseniz, o kadar çok suyu vücudunuzdan atarsınız ve böylece vücutta suyun tutulması diye bir sorun oluşmaz. Pound cinsinden ağırlığınızın %66'sı kadar su tüketmelisiniz. Bu hesaplama size her gün tüketmeniz gereken yaklaşık miktarın ons cinsinden değerini verir. (vinternatt: 70 kg bir insan için günde yaklaşık 3 litre, 80 kg bir insan için günde yaklaşık 3,5 litre, 90 kg bir insan için günde yaklaşık 3,8 litre, 100 kg bir insan için günde yaklaşık 4,2 litre su tüketimine eşittir.)

9- Düşük karbonhidratlı bir diyette istediğinizi yiyip, yine de kilo kaybedebilirsiniz. Doğru değil. Düşük karbonhidratlı bir diyette, proteinin vücutta yarattığı termojenik etkiye (vücut sıcaklığındaki artış) bağlı olarak, kilo almadan biraz daha fazla kalori tüketebileceğiniz gibi alabileceğiniz kalori miktarının da bir sınırı vardır. Bunun üstüne çıktığınız zaman yağ depolarsınız.

10- Düşük karbonhidratlı diyetler, orta seviye karbonhidratlı diyetlerden daha hızlı yağ kaybetmenizi sağlar. Son zamanlarda yapılan uzun vadeli araştırmalar durumun böyle olmadığını gösteriyor. Uzun vadede iki diyet de eşit miktarda işe yarıyor. Ancak, kendi kişisel deneyimlerim ve müşterilerimden elde ettiğim deneyimlere göre düşük karbonhidratlı bir diyet dayanılması zor bir beslenme türü ve bunu uygulayanlar diyeti bıraktıklarında, kaybettikleri kiloları geri aldıkları gibi, üzerine biraz daha fazla kilo alıyorlar. %40 Protein, %40 Karbonhidrat ve %20 yağ gibi devam ettirebileceğiniz bir programı uygularsanız kalıcı sonuçlara ulaşırsınız.
 
Üst