Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yağ Yakmak İsterken Neden Ağırlık Çalışırız?

knn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yağ yakımı yaparken kas kütlesi artırılamaz deniyor peki neden ağırlık çalışıyoruz? Kas kütlesi kazanılamıyorsa yağ yakma döneminde ağırlık çalışılmasının bize katkısı nedir?

Daha çok yeni başlayanları ve profesyonel olmayanları düşünerek sordum soruyu.

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Yağ yakımı yaparken kas kütlesi artırılamaz deniyor peki neden ağırlık çalışıyoruz? Kas kütlesi kazanılamıyorsa yağ yakma döneminde ağırlık çalışılmasının bize katkısı nedir?

Daha çok yeni başlayanları ve profesyonel olmayanları düşünerek sordum soruyu.

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...
Sevgili dostum o zaman yeni başlayanlar için yalın bir dil kullanayım. Ağırlık çalışmalarından sonra kabaca kaslarında mikro yırtıklar oluşur. vücudun bu yırtıkları ortalama 24-48 saat içinde onarır. bu onarım süreci boyunca kalori harcarsın bu kaloriyi de vücüdundaki yağ stoklarından kullanırsın. Ağırlık çalışmasıyla sadece kas kütlesi kazanılır diye bir sınırlama yok.

knn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Öncelikle ilgilenip cevap yazdığın için teşekkürler. Peki kardiyo yerine tercih edilmesinin sebebi, kaslardaki onarım süreci boyunca kalori yakılması mı? Yani daha uzun süreli kalori yakılması mı (daha fazla demek istemedim) tercih sebebi yoksa; başka avantajları da var mıdır bizim vücudumuza?

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Ana sebebi evet kardiyoda kalorı yakımının sadece kardiyo anında olmasıdır. Ancak ağırlık çalışmasının başka artıları da var kuvvet hormonal tetiklemeler vs.