Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yağ Yakma

Eray

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Şu an yağ oranım %30 civarında, direk yağ yakarak oranı bi %10-12 ilere indirmek istiyorum şu an na sıl bir yol izlemeliyim ve antreman olarak ne yapmalıyım ? Şu yiyecek oranalrı protein vs. ayarlamak baya zor gibi. Artı olarak okul, dershane falan olucak yemekleri yanıdma nasıl taşıyabilirim ? Önerilerinizi bekliyorum ;)

fitness_esk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
beslenmeyi düzene sokmalısın günlük kaloriyi düşürerek kalori açığı yaratmalısın ki vucut antreman ve cardiyo ile bu enejiyi açısını yağlardan karşılayabilsin gerisi sabır ve zaman kalmış % 20 lik bir yağ oranı farkı var yaklaşık tahmini 4 ayın sonucunda sağlıkla şekilde yağlardan kurtulabilirsin

Albertdesalvo

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Dostum sana tavsiyem şekeri kes.Şeker insulini yükseldir yağ yakmayı keser ve yağ depolamanı sağlar.Sabah aç karınla cardio yapmanı öneririm..İyi günler

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Uzun lafin kisasi karbonhidrat dan uzaklaşip , yağ alimini 40-50 gr geçmeyecek şekilde ayarlarsan ve siki bir kardio ile tamamlamalisin . 16 yaşinda olduğun için işin diyet kismina fazla girmedim okul filan diyorsun böyle genelleme önerebiliyorum sana ancak yaşin ve okul v.s doğrultusunda , deneyebilirsin ..

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Yarından tezi yok yapacağın şey şu. Öncelikle referansı oldukça iyi olan bir endokrinoloji uzmanı sonra da bir diyetisyene gideceksin. Senden hormon testi isteyecek , kan verip tahlillerini yaptırdıktan sonra sonuçlarla beraber diyetisyen sana uzun vadeli bir diyet yazacak. Harfiyen uyacaksın. bunun dışında izleyeceğin hiçbir yok sağlıklı değil. % 10-15 yağ oranım var %10'un altına çekmek istiyorum deseydin yardımcı olurduk ama oldukça özen isteyen oranlardan bahsediyorsun. Bir uzman kontrolu dışında ne yaparsan yap sağlığınla oynuyor olacaksın bu nedenle iyi bir diyetisyen bulmanı öneririm. Antrenman programı kısmı için sana forumda yararli olacak insanlar var. Ama kişisel bilgiler ve hormon testi sonuçlarını bilmeden forumda kimden yardım istiyorsun anlam veremedim.

hawx

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bence de en sağlıklısı uzman bir diyetisyen gitmen ve yapacağı tahliller sonucu vereceği beslenme listesine uyman.

Sağlıklı beslenmenin temeli unlu/ sekerli gıdaları tuketmemekten geçer. Bu işlenmiş gıdalar lif, vitamin,mineral kısaca vucudunun hayatta kalmak,lazım olan lüzumlu enerjiyi kendisine sağlayarak sağlıklı hayatı sürdürmek adına ihtiyacı duydugu besin maddelerini işlem sırasında kaybetmiştir. Vücuduna girdiğinde vucudun ihtiyacı olanı içinden alamayacağı için yag olarak depoluyor.
Glikoz/ fruktoz surubu, tatlandiricilar, yapay besinler pakete girmiş bisküvi,gofret gibi sağlıksız gidalardan da uzak duracaksın.

Şöyle düşün sen şimdi duvara tahta cakacaksin sağlam çiviylemi işini sağlıklı yapabilirsin yoksa paslı çiviylemi?
Sağlam civileri mi kullanirsin paslı civileri mi?
Sağlam civileri kullanıp tahtayı saglamak monte edebileceğine göre onları kullanacaksin. Kutunda yer kaplayan paslı çiviler işine yaramadığı için orda durmaya devamedecek. Vücudunda böyle sağlıksız unlu/ sekerli gıdaları, paketlenmis abur çuburlari işine yaramadığı için kullanmayacak.

Sunu da unutmamak lazım.
Senin 5tane civiylee işini gorebilecekken 7 tane çivi kutuna koyarsan o 2tanesi fazlalık olarak kalacak.

O halde ihtiyacın olan kadari tuketip besin seçiminde sağlıklı olanlardan vücudunun kullanabileceklerinden sececeksin.

Sebzeler,meyveler,süt ürünleri, Baklagiller,et,balik,tavuk,yumurta proteinler.

Bunun da en sağlıklı yolu bir uzmana gidip tahlilleri yaptırmak.

Baklagil ve tahıl kimi insana sağlıklıdır ancak glutene alerjisi olana (çöl ayak hastalığı) faydalı olmaz.

Süt kimi insana faydalıdır ancak süt içerisindeki süt şekeri laktoza alerjisi olana faydalı değildir. En sağlıklısı uzman kontrolünde olandır.

Beyaz ekmek, bisküvi, çikolata yeyip zayıf olanlar yok mu?

Tabiki var.

İhtiyacın olanı aşamadan vücudunun yakabildiğini asmazssan kilo almazsin ancak bu tür gidadalardan vucudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin,mineral, omega 3,b12 ... bunlardan yoksun olduğu için ileri dönemde saglik sorunlarına yol açabilirler.
Seker hastalığı, görme bozuklugu, hafizada azalma, çabuk yorulma gibi.

Köyde çay taşıyoruz ben sırtımda yük koşarak merdiveni cikabiliyorum, benim yasitim akrabam yükü sırtında tutarken zorlanıyor.

En sağlıklısı saglik kuruluşuna gidip işin uzmanlarına danışmak.