Yağ yakma ve Su Atımı Sağlamak

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
63
Spor Geçmişi
2
Boy (cm)
177
Merhaba arkadaşlar, benim sorum süt ürünleri şişirdiğinden ve içinde şeker bulunduğundan definasyonda tüketebilir miyim?
Süt, beyaz peynir, lor peyniri hepsinin içinde şeker var. Ve benim amacım yağ yakmak ile su atımı sağlamak yüz hatlarımın belirginleşmesini istiyorum.
Sizce bu süt ürünlerini kullanmalı mıyım?
Ve 130 kcal 25 gr protein 2 gr karbonhidrat protein tozu kullanıyorum. Bu da süt ürünleri ve tatlandırıcı içerdiğinden zararı olur mu?
Yoğurtu da kullanmakta bir sakınca yok diye düşünüyorum, yanlışım varsa aydınlatabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yoğurt çok abartılmadığı sürece bence tüketilebilir.Diyetin sonuna kadar günde 2 yemek kaşığı yoğurtu yulafla birlikte tüketmiştim şahsen. -İlla ki yenilecekse günde 1, maksimum 2 yemek kaşığı tavsiye ederim. kişiden kişiye tolore edilebilir seviye değişecektir.Bazıları için 1 yemek kaşığı bile negatif bir etki gösterebilir.-
Ama bana kalırsa süt, peynir gibi besinlerin katı bir diyette tüketilmesi en efektif sonuç için mantıklı bir seçenek olmayacaktır.

Ek olarak yağ yakımı döneminde olduğunuzu söylüyorsunuz ama aynı zamanda karbonhidrat tozu yani gainer kullandığınızı söylüyorsunuz.Gainer içerisinde şeker barındırdığından diyet dönemi için mantıksızdır.Ayrıca diyet dönemi gibi açlık çektiğimiz, yemek yemeye aç olduğumuz bir dönemde gainer kullanıp da yüzlerce kalori alarak yağ yakımını yavaşlatmak -duruma göre baltalamak- ve o kaloriyi yemek yiyerek almaktan feragat etmek bence saçmalık.Bence yağ yakımında gainer kullanımı olmamalı.Yüz hatlarınız ise yağ oranınız düştükçe belirginleşecektir.Yağ oranınız belli oranlara gelene kadar -örneğin en azından %10-12- vücuttaki su oranını dikkate almamanızı sadece yağ yakımına odaklanmanızı tavsiye ederim.Yine de ödem konusunda çok takıntılıysanız kardiyo ve tuz dengesi su sorununu çözecektir.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: