Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yağ Oranını Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
154
Düzenli spor yapıyor ancak yağ oranını düşüremiyorsan bir şeyleri yanlış yapıyor olmalısın. Hemen ipuçlarımıza göz at ve yağ yakımını hızlandır! Aylardır salona gidiyorsun, grup egzersizlerine, spinning gibi derslere katılıyorsun, hatta belki haftanın iki günü koşuyorsun. Bol bol ter atıyorsun, kondisyonun da iyi, ama şu kaslarının üzerindeki inatçı yağ tabakasından bir türlü kurtulamıyorsun! Düşük yağ oranına sahip bir vücuda sahip olmak, özellikle de karın bölgesinin yağ oranının düşük olması çok önemli. Peki bu yağ tabakasından kurtulmak için ne yapmalısın?
Yağ Oranını Düşürmede Doğru Bildiğin Yanlışlar
Öncelikle spor yaparken nasıl kilo verdiğimize bir bakalım. Kilo verdiğinde bunun %84’ü karbondioksit olarak havaya karışıyor, geriye kalanı da su olarak vücuttan atılıyor. Yani kaybettiğin kiloların ezici bir çoğunluğu vücudundan verdiğin nefesle birlikte atılıyor. Bir anlamda, birim zamanda ne kadar çok nefes alıp verirsen o kadar çok kilo kaybedersin. Kardiyonun da kalp...
Okumaya devam et...

Fatma

Moderatör
Forum Prensesi
Ödüller
2
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
46
Hitt antreman esnasinda L_ carnitin almakta guzel bir etki yaratir sanirim

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Öncesinde alsanız daha iyi olur Fatma Hanım.

Guy Fawkes

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
24
Konuyla alakalı birşey sormak istiyorum. 60kg, %15 yağ oranına rağmen göbek bölgem bira göbeğini andırır gibi şiş; yani bayağı göbeğim var. Yandan bakınca "d" harfi gibi duruyorum. Acaba yağ oranıyla mı alakalı yoksa başka bir şey olabilir mi? Skinny fat olma ihtimalim de aklıma geliyor.

Eunimie

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
İnternetteki yağ oranı ölçüm sitelerine pek itibar etmeyiniz. Çünkü vücut ölçümü almak hassas iştir. Postür değişimlerinden, akut beslenme etkilerinden, yorgunluktan etkilenebilir. Muhtemelen yağ oranınız düşündüğünden daha fazla. Ayrıca ödeme sahip olabilir veya kawashiorkor tipi besleniyor olabilirsiniz.

Guy Fawkes

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
24
Evet, internet pek güvenilir değil. Ama mezura ile yaptığım bel ölçümü genelde 77-80 arası çıkar.

Beslenmede proteini yeterli aldığımı düşünüyordum. Her gün 5 yumurta yerim, 2 tam şeklinde. Tavuk göğsü vs. Geçmeyen kronik bir ishal sorunum var. Mide, bağırsak sorunu olabilir mi?

Eunimie

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
İshal bakteriyolojik, viral, parazitik sebepler gibi geniş bir neden yelpazesine sahip ciddi bir sorundur. Kronik ishal insanı ölüme götürür. Bir hekime gözükmeyi ihmal etmeyin. Hekime gidene kadar probiyotik ve su ihtiyacınızı karşılamayı ihmal etmeyin.

Guy Fawkes

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
24
Bir doktor çölyak hastalığını araştırmamı söylemişti. Bu tarz hastalıklar da karında büyüklüğe neden olabilir mi?

Bir hekime görünmeyi planlıyorum zaten.

Eunimie

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çölyak olduğunuzu düşünmüyorum. Hala hekime gitmediğinize göre kanlı yahut sancılı bir ishal değil yaşadığınız. O yüzden korkmanıza gerek yoktur diye düşünüyorum. Tabi en iyisini hekiminiz bilir.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Klo 60, Yağ Oranı %15 dediğiniz zaman hemen akıllara bu adamın boyu kaç geliyor?
Sonra böyle bir 5 dk. filan düşünüp işin içinden çıkamıyoruz.

Guy Fawkes

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
24
Onu yazmak aklıma gelmedi, kusura bakmayın. Boyum 172.

Nbb

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yağ oranınızı azaltmak istiyorsanız kas kütlenizi arttırmalısınız. Ne kadar fazla kas kütlesi o kadar hızlı metabolizma

Guy Fawkes

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
24
Spora başlamadan önce bir sorunum yoktu. Spor yaptığım dönem içinde belirdi. 8 aydır ağırlık çalışıyorum.