yağ oranım 16.5 ne yapayım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
80
Spor Geçmişi
8 ay
Boy (cm)
190
Kol (cm)
33
Bel (cm)
80
Spora başladığımda 65 kg 17 yağ oranındaydım biraz düşürüp bulk yaptım şuan 80 kilo 16.5 yağ oranı dayım sizce definasyona girsem çok küçülür müyüm yağlı dolaşmayı sevmiyorum ve de yaz geliyor

Merhaba. Definasyona girdiğimiz ve yağ oranımızı şuana kıyasla düşürdüğümüz sürece girdiğimizde doğal olarak biraz hacim kaybetmiş oluruz. Çünkü bulk döneminde yağ oranımızın artmasıyla beraber girdiğimiz kıyafetlerin içini biraz daha fazla doldururuz ve buda iyi bir kas kütlesine sahipsek daha iri ve hacimli gözükmemizi sağlar. Özellikle yazın gelmesiyle beraber yağ oranımızı düşürdüğümüz zaman, fazladan yağlarımızdan kurtulacağımız için daha belirgin kas hatlarına sahip olmuş oluruz. Bu yüzden definasyona gireceğimize karar verdiysek, bulk dönemine kıyasla küçülmeyi göze almamız gerekir. Tabiki yeniden belirtmem gerekirse şuan mevcut kas kütleniz bu dönem geçişlerinde önemli bir yere sahiptir. Bunun için Yusuf Ihsan hocamında belirttiği gibi formunuzu değerlendirebilmemiz açısından bize net görünür bir fotoğragınızı atabilirseniz nasıl bir yol izlemeniz konusunda daha iyi yardımcı olabiliriz.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: