Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Yabancı ülkelerden supplement siparişi nasıl yapılır?

Erman91

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba arkadaşlar..
Bildigimiz urunler disinda Türkiye'de satilmayan supplementleri, yurtdisindan siparis eden arkadaslar hangi sitelerden siparis ediyor yazabilirler mi ?

Bana: gat testrol, universal zma pro,
tribulus vb. urunleri lazim. Bizim ulkemizde maalesef yok.

Snowblind

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Konu açılalı iki hafta olmuş ancak merak edenler açısından bir cevap yazmak isterim.

Yurtdışından ürün alırken mutlaka kesinlikle emin olup güvendiğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederim.Amazon.de den sipariş verebilirsiniz.Anasayfanın en altında dili Türkçe yaptığınızda daha kolay arama yapabilir ve genellikle ülkemize de kargo yapan satıcılara ulaşabilirsiniz.Ancak artan kur yüzünden şu an yurtdışından suplement getirmenin bir espirisi kalmadı.Arada çok cüzzi farklar var.75 avro üzeri ürünlere vergi de geleceğini hesap etmek gerek.Örnek veremek gerekirse :

Bizde "Olimp BCAA Xplode 500 gr." 135 TL iken,yurtdışından 25 avro + kargo (minimum 7,5 avro) 32,5 avro ya yani yaklaşık 117 liraya denk gelmektedir.Yani 40-50 lira için dışarıya yönelmek bana pek mantıklı gelmiyor.Ancak kur eski seviyelerine ulaşıp da aradaki fark açılırsa o zaman almak mantıklı olur.

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
120
@Snowblind'e ek olarak. Buraya gelen ürünler bakanlık onaylı geliyor (Sözde). Fakat siz bu kısmı atlamış olacaksınız. Bunun da bilincinde olmalısınız.

ulkercagatay

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Konu açılalı iki hafta olmuş ancak merak edenler açısından bir cevap yazmak isterim.

Yurtdışından ürün alırken mutlaka kesinlikle emin olup güvendiğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederim.Amazon.de den sipariş verebilirsiniz.Anasayfanın en altında dili Türkçe yaptığınızda daha kolay arama yapabilir ve genellikle ülkemize de kargo yapan satıcılara ulaşabilirsiniz.Ancak artan kur yüzünden şu an yurtdışından suplement getirmenin bir espirisi kalmadı.Arada çok cüzzi farklar var.75 avro üzeri ürünlere vergi de geleceğini hesap etmek gerek.Örnek veremek gerekirse :

Bizde "Olimp BCAA Xplode 500 gr." 135 TL iken,yurtdışından 25 avro + kargo (minimum 7,5 avro) 32,5 avro ya yani yaklaşık 117 liraya denk gelmektedir.Yani 40-50 lira için dışarıya yönelmek bana pek mantıklı gelmiyor.Ancak kur eski seviyelerine ulaşıp da aradaki fark açılırsa o zaman almak mantıklı olur.
1 Ocak 2017 den itibaren yurtdışında vergi muafiyetsiz ürün bedeli 30 Euro ya indiriliyor. ona dikkat et hocam . Sonra astarı yüzünden pahalıya gelmesin 50 Euro lük ürüne vergi eklerlerse gümrükte sıkıntı yaşama .

Snowblind

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
1 Ocak 2017 den itibaren yurtdışında vergi muafiyetsiz ürün bedeli 30 Euro ya indiriliyor. ona dikkat et hocam . Sonra astarı yüzünden pahalıya gelmesin 50 Euro lük ürüne vergi eklerlerse gümrükte sıkıntı yaşama .

Biliyorum.Bu rakamın indirilmesi bir nevi "Kimse yurtdışından alışveriş yapmasın" anlamına geliyor.Benim açımdan sıkıntı yok.Ben zaten hangi suplement olursa olsun para ödemiyorum.Yurtdışından gelen otel müşterileri beni arayıp oda isteklerini sıralıyorlar.Bende onlardan suplement ricasında bulunuyorum.Neredeyse tamamına yakın para almıyor alan da 50 euro luk bir ürünün ancak 15-20 euro sunu alıyor.Her türlü bana buranın çeyrek fiyatına bile gelmiyor.