whey proteinler

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Görenler bilir burada 2 3 gün önce bir konu açmıştım ve bu konuda beslenmemin yetersiz düzensiz olduğunu söylemiştim şuan ise whey protein alma kararı aldım daha mantıklı geldi fiyat itibarı ile ne yaapıp edip babamı ikna edip alıcağım aklımda sorular var
1-whey proteinler alırken amaç marka mı yoksa protein mi piyasada 1000 tl yede var 90 tl yede var marka fark eder mi?
2-Benim bildğim kadarı ile whey proteinlerin herhangi bir zararı yok eğer varsa söylermisiniz?
3-Benim whey protein tozunu tercih etmem et balık tavuk fiyatından dolayı,eğer whey protein alırsam hala hergün et vs. yemem mi lazım yoksa toz yeterlimi(tabiki başka şeylerde yiyeceğim ama illa,genede her gün et yemem şart mı)
4-Ben haftanın dör günü salona gidiyorum(pazartasi,çarşamba,cuma,pazar)sadece salona gittğim zaman whey protein tüketsem olurmu yoksa hergün içmem şart mı?
5-Et,tavuk,balık tükettiğim günler de whey protein içmem gerekli mi yoksa besinlerden çıkartmam daha mı doğru?
6-2-2,5 ayda protewin tozu ile bir değişim kateder miyim?
7-whey proteinler kilo aldırı mı?

BENİM BULDUĞUM BİRKAÇ WHEY PROTEİN TOZLARI HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ
bunlar beni ne kadar götürür,ilk attığım daha iyi fiyat ve kütle olarak,son atttığımdan hiçbirşey anlamdaım ne gramacı yazıyo ne yorum var.

Son düzenleme:
Moderatör
Mesaj Lideri
2- Zararı yok yeteri miktarda alırsan
3- Zaten whey proteinler günlük protenini karşılayamadığın içn yani et yiyemediğin için alınır örneğin sen 150gram protein alman gerekiyorsa günlük onu tamamen etten yumurtadan falan karşılayabiliyorsan whey içmene gerek yok
4- Beslenmene her gün uyman gerekir her gün protenini karbonhidratını ve yağını alman gerekir gittiğin günler yad ad gitmediğin günler değişmez
5- Günlük ne kadar protein alman gerekiyorsa onu tamamladığında yeterli 150 gram alman gerekiyorsa bunu yiyerek karşılayabiliyorsan wheye ihtiyacın yok
6- Şunu söyleyeyim tabi ki kat edersin ama 2-3 ayda abartı sonuç bekleme ayrıca da hiç bir protein tozu normal yediğin öğünün yerini tutmaz yani yediğin bir etin yerini toz tutmaz öğünleri yemen daha iyi olur senin için
7- sonuçta oda bir protein günlük kalori ihtiyacını geçersen her türlü alırsın toza bağlı bir şey değildir

Not: Sana yemek yemeni tavsiye derim yiyebiliyorsan tozlar para tuzağı bir bakımdan öyle aman aman bir gelişim de sağlamaz sen ileriye de atmaz yani normal yiyerek nası olacaksa onunla da öyle olur ona vereceğin paralarla normal tavuğunu al hindini al ton balığını al onları ye tozlardan çok medet umuyorlar paran da yediğine gitsin

redleo34
redleo34 yorum yaptı
Hardline Whey 3 Matrix Çikolata Aromalı Protein Tozu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL burda 2. sayfada 1 ölçek için besin değerleri yazıyor. Ailen çok sorun çıkarıyorsa 4 yumurtanı ye yulafını ye . Zaten sadece ettr protein yok ev yemeklerindede illa protein vardır . Yinede gelişirsin ben spora başladığımda baya spor cahiliydim . Antreman sistemim çok iyi değildi beslenme zaten canım ne isterse onu yiyodum ( bu arada tatlı bağımlısı değilim normaldede çok şükür ve et yemeyi seviyorum) yinede böyle dikkat etmeden yinede gelişmiştim yani

A
ahmetkhnl yorum yaptı
ben zaten belli bir kütleye sahibim bende geçen yıl evde geliştim 3 gen vücüdüm var yani yeni değilim ve bende senin gibi geçen yıl ne bulursam tatlı vs. hatta 1 tepsi tatlının yarısı benim olurdu ama vücüt geliştirdim mesela bundan 5 ay önce six pack yapmaya uğraştım ama ev yemekleri ile 5 ayın sonn da 4 tane yukardan hafif çıktı ve vücüd yağ oranım9 a düştü yani ben geliştim şimdi biraz daha kütle koyaacam yani işim zor her insan ilk gelişiminde hızlı gelişir diye duydum.

A
ahmetkhnl yorum yaptı
bu arada hepsinde aynımı bu protein değerleri yoksa yakınlık göstiryomu

Forum Üyesi
Dostum her protein tozunun değeri farklılık gösterebilir , burda mesele senin olabildiğince temiz bir şekilde protein alabilmen , 100 Gr mında veya 30 Gr mında en çok protein içeren hangisiyse onu al derim lakin ,( sabah kahvaltısı + 2 yumurta sarı beyaz ayırmadan yiyen /, öğlen anne yemeği yiyen /, sıkı bir antrenmandan sonra /, akşam anne yemeği + 2 yumurta sarı beyaz ayırmadan yiyen)) kimsenin gelişmeme ihtimali dahi yok , muhakkak gelişirsin hatta yeterli yağ ve carb hatta yeterince microda alacağın için protein tozuna nazaran daha bile gelişirsin , toz moz hikaye , iron never lie , baas lan baas

3 Yorumlar
A
ahmetkhnl yorum yaptı
ve 1 ayda senin dediğin şeylerle 2 cm kol yapıp 34 oldummmmmmmm

N
Noen yorum yaptı
Benim öyle öyle %14-15 yağ oranım var 4 dilim belirgin sixpack kol 42 ve tamamen doğal , mağaradaki ayı her zaman büyüktürr hrr

A
ahmetkhnl yorum yaptı
42 mi naptın brom sen bu arada bende sixpack istiyorumda kilom 68 arkadaşım 2 kilo al kas kazan sonrada 5 kilo ver cardio yap dedi onu dinlyip yapıyorum doğru yoldamıyım acaba bu arada yüzde 9 yağ oranım var ve üstten 4 tane hafif böyle karın kası var sen ne dersin

Forum Üyesi
Dostum açıkçası attığın protein tozlarını önermiyorum. Zeus markasının güvenilirliği tartışılır ekşi sözlükte bir yazı var okuyabilirsin. Bpn plus eco diğerlerine oranla eh işte diyebilirim ama içinde çok fazla şeker var ve bu şeker süt şekeri dediğimiz laktozdan geliyor. Bu ne demek birçoğumuzda laktoz intoleransı var yani laktozu sindiremiyoruz bu neye yol açar ishal gibi sindirim rahatsızlıkları. Şu an adam akıllı protein tozu fiyatları pahalı ne alınabilir? Hardline,bigjoy,ssn, supplementler.com proteini var. Bunlar iyidir ama fiyatları da ortalama üstündedir. O attıklarını bence alma programına devam et güzel yemeğini ye. Bol şans :)

Yorum
Forum Üyesi
42 mi naptın brom sen bu arada bende sixpack istiyorumda kilom 68 arkadaşım 2 kilo al kas kazan sonrada 5 kilo ver cardio yap dedi onu dinlyip yapıyorum doğru yoldamıyım acaba bu arada yüzde 9 yağ oranım var ve üstten 4 tane hafif böyle karın kası var sen ne

42 mi naptın brom sen bu arada bende sixpack istiyorumda kilom 68 arkadaşım 2 kilo al kas kazan sonrada 5 kilo ver cardio yap dedi onu dinlyip yapıyorum doğru yoldamıyım acaba bu arada yüzde 9 yağ oranım var ve üstten 4 tane hafif böyle karın kası var sen ne dersin
Açıkçası ben , benim gibi doğal ve sağlıklı spor yapan insanlara , bulk ardından cut (definasyon) önermiyorum , 12 ay 7/24 clean bulk yapıp bir senede 2 kilo temiz kas kütlesi koymanı öneririm , düzgün bir temiz beslenme yani kendi kalori ihtiyacında veya 100-150 üstünde bir kalori , ve iyi bir antrenman ile ayda 150-200 gram kilo kad olarak alırsın , daha sonra yağ kaybetmeye çalışmazsın , her zaman aynı deva edersin , 2 al 3 ver , 4 al 2 ver yapmaya çalışıp vücuda zarar veeye gerek yok , ayda 200 gram kas al olduğu gibi devam et , ağırlık arttır yemek arttır baktın yağlanma var biraz daha az ye , 12 ay aynı git , internette clean bulk ı araştır derim ben insta adresim: noentv ordanda benim gelişimime bakabilir , iletişime gecwbilirsin pek bakamıyorum buraya

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: