Whey Protein Tozu Aldım Nasıl Kullanacağım?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!

ACA

Forum Üyesi
Protein7.com sitesinden Ultimate Prostar Whey aldim kargo daha yeni geldi.biraz araştırdım antremandan sonra eve geldiğinde hemen 1 kaşık koyup iciyormussun.ama neye 1 kaşık koyucam.süt mü su mu? ben süt e koymak istiyorum olur mu? ve ne kadar lık içeceğe koyucam? yani kaç ml?

Forum Üyesi
Web Sitesi
www.instagram.com
Shaker'ın içerisine bir ölçek (30 gr.) protein tozunu koy, üzerine su eklemeden yanına al. Antrenmandan hemen sonra 300 ml. su ekle ve iyice çalkaladıktan sonra bi güzel iç :) Protein tozunu süt ile hazırlarsan sindirim süresi uzar. Kasların hızlı bir şekilde onarılmaya ve yenilenmeye başlasın istiyorsan antrenman sonrası whey'ini su ile al. Henüz spora yeni başladıysan, yani spor geçmişin çok yok ise protein tozunu sadece antrenman sonrası alman yeterli olacaktır.

Yorum
Forum Üyesi
Shaker'ın içerisine bir ölçek (30 gr.) protein tozunu koy, üzerine su eklemeden yanına al. Antrenmandan hemen sonra 300 ml. su ekle ve iyice çalkaladıktan sonra bi güzel iç :) Protein tozunu süt ile hazırlarsan sindirim süresi uzar. Kasların hızlı bir şekilde onarılmaya ve yenilenmeye başlasın istiyorsan antrenman sonrası whey'ini su ile al. Henüz spora yeni başladıysan, yani spor geçmişin çok yok ise protein tozunu sadece antrenman sonrası alman yeterli olacaktır.

Yagsiz sütun sindirim suresi uzun mu ?

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.instagram.com
Yagsiz sütun sindirim suresi uzun mu ?

Suya göre uzun. Whey protein su ile içildiğinde ortalama 30 dk. içerisinde kana karışıyorsa, süt ile içildiğinde bu süre ortalama 2 saat civarındadır. İllaki süt ile içmek istiyorsanız laktozsuz süt kullanmanızı öneririm. Hem şişkinlik yapmaz hem de sindirimi daha rahat gerçekleşir.

Yorum

ACA

Forum Üyesi
Suya göre uzun. Whey protein su ile içildiğinde ortalama 30 dk. içerisinde kana karışıyorsa, süt ile içildiğinde bu süre ortalama 2 saat civarındadır. İllaki süt ile içmek istiyorsanız laktozsuz süt kullanmanızı öneririm. Hem şişkinlik yapmaz hem de sindirimi daha rahat gerçekleşir.

ferhat abi salona goturmeden evde icsem olur mu? antremandan 30 dk sonra icsem mesela?

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.instagram.com
ferhat abi salona goturmeden evde icsem olur mu? antremandan 30 dk sonra icsem mesela?

Olur tabii ki ama buradaki amaç antrenmandan sonra en kısa sürede içmen. Süt ile içmek istersen de yağsız süt tercih et. Yağlı ve yarım yağlı süte göre sindirim süresi daha kısadır.

Yorum

ACA

Forum Üyesi
Olur tabii ki ama buradaki amaç antrenmandan sonra en kısa sürede içmen. Süt ile içmek istersen de yağsız süt tercih et. Yağlı ve yarım yağlı süte göre sindirim süresi daha kısadır.

salona bazı sebepler yüzünden goturemiycem.salon çıkışı koşa koşa eve gidicem mecbur :D

Yorum
Forum Üyesi

Mide pasajini Uzatan sey sadece yagdir , laktoz alakasiz diye biliyorum.laktoz intoleransii ya da gaz yapabiliyor olmasi sindirimi uzatacagi anlamina gelmiyor sanirim.yanlis biliyorsam kaynak Gosterebilir misin ? Bi de antrenman sonrasi hemen whey alayim da kaslarin yikimi devam etmesin yapimi baslasin dusuncesi yavas yavas terkediliyor sanki

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
www.instagram.com
salona bazı sebepler yüzünden goturemiycem.salon çıkışı koşa koşa eve gidicem mecbur :D

Muhakkak eve geldikten sonraki 2 saat içerisinde sağlıklı karbonhidrat, yeterli protein ve sebze içeren öğününü ye. Hiçbir ek besin/gıda takviyesi gerçek yemeğin yerini tutmaz.

Mide pasajini Uzatan sey sadece yagdir , laktoz alakasiz diye biliyorum.laktoz intoleransii ya da gaz yapabiliyor olmasi sindirimi uzatacagi anlamina gelmiyor sanirim.yanlis biliyorsam kaynak Gosterebilir misin ? Bi de antrenman sonrasi hemen whey alayim da kaslarin yikimi devam etmesin yapimi baslasin dusuncesi yavas yavas terkediliyor sanki

Haklısın, %0.1 yağ oranına sahip light süt, %3 yağ oranına sahip yağlı süte göre çok daha kısa sürede sindirilir. Fakat yine de suya nazaran sindirim süresi uzundur. Laktozsuz süt konusunda yazdığım nokta sadece herhangi bir şişkinlik, gaz vb. şikayetlere neden olmaması içindir. Ben süt içeceğim zaman genelde laktozsuz süt tercih ederim. Ayrıca bana göre antrenman sonrası hatta gün içerisinde whey alımı tamamen bütçe ile alakalı. Hiçbir ek besin takviyesi normal gıdanın yerini asla tutmadı, bundan sonra da tutacağını düşünmüyorum. Antrenmandan sonra uygun miktarda karbonhidrat, protein ve sebze içeren bir öğün her zaman en iyisidir.

Son düzenleme:
Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: