Whey Protein + Süt

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhabalar elimde Nutrade Premium ısolate var ölçek başı ;
26 Gr Protein
1 Gr Yağ
1 Gr Karbonhidrat
0 Şeker
Diyet yapmakta olduğum için bunu kullanıyorum ama yoğun antreman yapıcağım zaman shake'n içine 1 yemek kaşığı tarçın 2 yemek kaşığı sade nescafe koyuyorum ve diyetimde düşük karbonhidrat almama rağmen antremanlarım çok iyi geçiyor fakat aklıma takılan bir sorun var arkadaşlarımın çoğu whey protein ile sütü karıştırıp içersem ( ki ben hep öyle kullanıyorum ) protein artık casein oluyor demişlerdi ve bana saçma gelmişti çünkü casein süt whey ise binevi peynir olarak nitelendirirdim hep . Sizce böyle kullanmam sorun yaratırmı ? Teşekkürler iyi sporlar.

SMS Onaylı
Onursal Üye
26 Gr Protein
1 Gr Yağ
1 Gr Karbonhidrat
0 Şeker
Diyet yapmakta olduğum için bunu kullanıyorum ama yoğun antreman yapıcağım zaman shake'n içine 1 yemek kaşığı tarçın 2 yemek kaşığı sade nescafe koyuyorum ve diyetimde düşük karbonhidrat almama rağmen antremanlarım çok iyi geçiyor fakat aklıma takılan bir sorun var arkadaşlarımın çoğu whey protein ile sütü karıştırıp içersem ( ki ben hep öyle kullanıyorum ) protein artık casein oluyor demişlerdi ve bana saçma gelmişti çünkü casein süt whey ise binevi peynir olarak nitelendirirdim hep . Sizce böyle kullanmam sorun yaratırmı ? Teşekkürler iyi sporlar.
Suyla hazırlamanız daha doğrudur, bu ürünler asıl olarak su ile hazırlanmak için üretilir. Arkadaşlarınızın dediği şehir efsanesi, tam tersine sütle hazırlanan ürünün vücut tarafından emilimi gecikir, hazımsızlık da yapabilir. Önerdiğiniz karışım güzel devam, kahve fazla gibi geldi bana zevkinize göre ayarlayın. Kedi baya iri bu arada, hoşgeldiniz :)

Yorum
Forum Üyesi
26 Gr Protein
1 Gr Yağ
1 Gr Karbonhidrat
0 Şeker
kardeşim kedine bakmaktan konunu bir kaç kere okudum odaklanamadım. kedi aşığıyım da :D

bu arada sütle tükettiğinizde yukarıda yazılanlar gibi emilim oldukça yavaşlıyor. antrenman sonrası veya öncesi için oldukça mantıksız sütle içmek. yatmadan önce içiyorsanız eğer o zaman mantıklı.

Yorum
Forum Üyesi
Suyla içilince kaç saatte sindirilir ? Sütle içilince kaç saatte sindirilir ? Spordan sonra maksimum verim almak için gerekli proteinler kaç saat içinde kaslarımıza ulaşmalı ?

Yorum
Forum Üyesi
Suyla içilince kaç saatte sindirilir ? Sütle içilince kaç saatte sindirilir ? Spordan sonra maksimum verim almak için gerekli proteinler kaç saat içinde kaslarımıza ulaşmalı ?
whey protein (özellikle izole ve ileri üretim teknolojili olanlar) en hızlı sindirilen proteinlerdir. ne kadar sorusu ise saate max 10 gram proteindir. atıyorum 1 ölçek(30 gram) whey de 25 gram protein varsa bunun sindirimi 2.5 saati bulur ortalama. bu su ile alındığı zaman. saf formda wheyden bahsediyorum.

casein de ise bu sindirim saatte 4-5 grama kadar düşmekte.

şimdi wheyle sütü karıştırdığınızda hem laktoz(karb) hem caseinle karıştırmış oluyorsunuz ve emilim hızı iyice düşüyor. çünkü proteinle birlikte alınan karbonhidrat ve yağlar da bu hızı düşürüyor.

Yorum
Forum Üyesi
hocam ne bileyim o kadar detaylı hesaplamak için wheyi de sütü de incelemek lazım. her süt her whey aynı değil ki.

ama aşağı yukarı şöyle bir hesap olabilir;

saatte 10 gram sindirilen whey (10 gram) + 250 ml süt (10 gram casein diyelim) 5 gram saatte sindirim

sindirim ortalama değerde 7 gram civarı olabilir saatte.

hesaplamayı çok kontrollü yapmadım emin değilim fakat önceki yazdığım mesajdakiler doğrudur araştırmalarda var.

Yorum
Forum Üyesi
Antremandan hemen sonra içtiğiniz(suyla) protein tozunun antremandan 1-3 saat sonra yediğiniz yemekten hiçbir farkı yoktur. 24 saat içinde sindirilmesi yeterli. Antremandan sonra kas 24-36 saat boyunca yüksek seviyede protein sentezi yapar yani şöyle yada böyle içmek arasında bir fark yoktur (kaş inşa etmek açısından) Proteinleri kasa erken iletmek enerji ihtiyacının karşılanmasında (antremandan sonra iş, okul vs biryere gidecekseniz işinize gelebilir). Vücudunuzun umrunda olan şey toplam günlük makrolarınızdır(protein,karbonhidrat,yağ). İster spordan hemen sonra suyla whey için, ister eve gidip aynı miktarda proteini yemeğinizden alın.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: