Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Vücuttaki sarkma ve çatlaklar

Ender

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhabalar,

İki konuda bilginize ihtiyacım var.

Kilolu dönemlerimde göbek ve üst kolda deri çatlakları oluşmuştu. Bunları gidermenin ya da azaltmanın bir yolu var mıdır?

İkinci olarak, kilolu dönemlerde genişleyen vücut, kas ve kardiyo çalışmasıyla inceldikten sonra pek çok insanda sarkmalar meydana geliyor. Kilo verme süreci devam ederken derimizdeki bu sarklamarı önleyecek bir yöntem var mıdır?

Teşekkürler.

fevzitam35

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kardeşim çatlaklar bendede var bende araştırdım fakat bulamadım çözümünü ama çok belli olmuyor belimde var sol ve sağ tarafta ayrıca koltuk altı ve ön kol üstünde de var merakla cevapları bekliyorum.

RÜTBELİ AVCISI

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Basettiğiniz çatlak cilt yırtılmasıdır , olan cilt yırtılmasını gidermez ancak bu önerim 85% ihtimal önleyebilir. Dikkat ettiyseniz hamile bayanlar göbek kısmına bebek yağı sürerler çatlak-cilt yırtılması oluşmasın diye , bu doğrultuda hamile bir bayanın gergin göbeğini nerdeyse koruyabiliyor.Bu doğrultuda sana idmanda vb. durumlarda bebek yağı öneririm.Ama zaten olan bir çatlağı-cilt yırtılmasını gidermesini bekleme bu saçmalıktır.

Ender

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Peki deri sarkmasını ne yapacağız? Daha önce kilolu olduğumdan deri genişlemiş ve kilo verdikçe deri gevşek bir hal aldı. İyice lean olduğumda derinin sarkmasından endişe ediyorum, böyle örnekler gördüm youtube'da. Bu sarkmaları önlemenin bir yolu var mı?

Kaan Türk

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Benim kendi tecrübem olmasada anlatıyım ; bizim salonda bi abi vardı 75 kg ve iyi bi vücudu vardı ama yakından bakınca bi garipti derisi sanki yaşlı insanlar gibiydi. Bi gün sorduk abi niye böyle diye ben 120 kg den düştüm ondan dedi. Ama sanırsam basit bi operasyonla düzeltiyorlarmış. Çatlaklar için bazı kremler var demişti ayrıca araştırmak lazım baya işe yarar bilgiler bulunabilir yada Savaş hocaya iletelim bir video da bu konuya gelse fena olmaz :)

academicbody

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Deri sarkmasi için basit operasyon denilen sey ameliyattir genital bölgene yakin görünmiycek sekilde iz birakir,önemli olan sarkmanin nerde olucagini tahmin edip edememen mesela karinda olucagini düşünüyorsan derinin yukarı cıkmasi için karin idmanini cok saglam girmen gerekir söyleki alt karindan baslayip alt karin yandiğinda hiç ara vermeden üst karina o yandiğinda obliklere onlar yandiğinda tekrar alt karina gecmelisin bunu tükenene kadar karin idmanlarinda yap deri yavas yavas yukarı doğru gelmeye basliycaktir ama bu bir süreç ve ciddi bir karin antremani ister 2. olarak bol su tüketki o deri cekilsin yukari doğru .Büyük ihtimal göbek deliğinde kilodan ötürü bir büyüme vardir elinle derini yukari doğru cekersen göbek deliğinin küçüldüğünü görüceksin sarkma olmamasini istiyosan derini yukariya cektiğindeki görüntüyü elde etmen gerekir.Catlaklar içinse dert etmeye degmez bence yazin bronzlasinca belli bile olmuyor ki sanki her sey tam da catlaklar kaldi :)

dara

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
bn 120 kilodan 79 indim çatlak tek bir yerde oldu oda apış arası tabir edilen yerde göbekte sarkma olmadı ama kardiyoyu az yaptım genelde hiit antremanla nabzımı öyle yükseltmiştim ağır kilolarla yaptım ama yüz feci oldu yüzüm iyi çöktü keşke göbekte sarkma olsaydıda yüzümde bi değişiklik olmasaydı ama şimdi tekrar 86 kiloya çıktım yüzüm biraz düzeldi belde 1 cm fark etti araştırdım cildiye doktoruna gittim vs çok araştırdım ama zamanla toparlanır dediler bekliyorum