Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Vücuttaki ödem ve beslenme

Ender

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhabalar,

Vücuttaki ödemi atmak için kafein ve bol miktarda su tüketiyorum. Fakat kafein'i çok fazla kullanmak istemiyorum. Alternatif olarak ananas yemenin içindeki bromelain maddesi sayesinde ödem atmakta çok etkili olduğu ile ilgili makaleler okudum. Ancak bir taraftan da şeker alımımı olabildiğince sınırlamış durumdayım ve bunu bozmak istemiyorum. Ananas'ın içindeki şeker ile bromelain'i kıyaslarsak ödem atmak için ananas yemek mantıklı mı? Yoksa ödem atacağım diye gereksiz yere şeker tüketmiş olur muyum?

Teşekkürler.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Yeşil çay tavsiye ederim aktardan açık aldığın. Bana mantıklı gelmedi, ödem atmakta etkili olsa bile bir ananasta ne kadar bulunur? Boşa şeker alıyorsun gibi duruyor. Günlük meyve olarak ayarladıysan sıkıntı yok. İlaç alırken bile kaç gr aldığın önemli 1 aspirin içmekle 3 aspirin içmek fark eder yani. Okuduğun makalede bir ananasta ne kadar bulunduğu yazıyor mu o maddenin?

Ender

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Cevabın için teşekkürler. Bir ananas içerisindeki bromelain miktarını göremedim ancak bromelain Solgar'da hap olarak da satılıyor. Fakat ben yine de kahveyi azaltıp, yeşil çay'a biraz daha ağırlık vereceğim dediğin gibi. Bir de bol su içmeye devam edeceğim. Bir de Shazili marka yeşil kahve çekirdeği var sarkıtma poşet çay şeklinde. Onu da aldım deneyeceğim.

10 gün sonra yağ su vs. ölçümü yaptıracağım. Orada belli olur bu reçete işe yaradı mı yaramadı mı. Sonucu paylaşacağım.