Çözüldü Vücutta Kas Kaybına İşaret Eden Şeyler

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Vücudumuzun diyet döneminde kas kaybettiğini anlayacağımız ipuçları nelerdir? Her definisyonda az da olsa kas kaybı vardır tabii ama genel olarak anlamanın bir yolu var mıdır?
(1 aydır definisyondayım 4.2 kg verdim 7 cm belim inceldi. Bench press ve ovp de 5 kg kilo düşüşü yaşadım, diğer hareketler aynı kaldı hatta kilo arttırdıklarım bile oldu. Kilo eksilince ister istemez acaba kas kaybettim mi diye süşünüyorum.)

Çözüm
Definasyon da ilerleyen süreçler de adeledeki glikojen depoları boşalır ve sular çekilir , böylece küçülme yaşanır , yağ yakımı için bunun olması gerekiyor .
Şiddetli antrenman yapıp yeterli protein alıyorsanız kaslarınızı büyük ölçüde korursunuz , definasyon bittikten sonra yüksek carb almaya başladığınız da kaldirdiginiz ağırlıklar ve adeledeki doluluk 1 ay içinde geri gelir .

YouTube de BG Bodybuilding kanalı var , güzel definasyon ve yağ yakımı hakkında bilgi videoları var , bakabilirsin .
Forum Üyesi
Vücudumuzun diyet döneminde kas kaybettiğini anlayacağımız ipuçları nelerdir? Her definisyonda az da olsa kas kaybı vardır tabii ama genel olarak anlamanın bir yolu var mıdır?
(1 aydır definisyondayım 4.2 kg verdim 7 cm belim inceldi. Bench press ve ovp de 5 kg kilo düşüşü yaşadım, diğer hareketler aynı kaldı hatta kilo arttırdıklarım bile oldu. Kilo eksilince ister istemez acaba kas kaybettim mi diye süşünüyorum.)

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Definasyon da ilerleyen süreçler de adeledeki glikojen depoları boşalır ve sular çekilir , böylece küçülme yaşanır , yağ yakımı için bunun olması gerekiyor .
Şiddetli antrenman yapıp yeterli protein alıyorsanız kaslarınızı büyük ölçüde korursunuz , definasyon bittikten sonra yüksek carb almaya başladığınız da kaldirdiginiz ağırlıklar ve adeledeki doluluk 1 ay içinde geri gelir .

YouTube de BG Bodybuilding kanalı var , güzel definasyon ve yağ yakımı hakkında bilgi videoları var , bakabilirsin .

Yorum
Çözüm
Merhaba. Yusuf hocamın belirttiği noktalara katılıyorum. İhtiyacınız olan protein tüketimini gerçekleştirdikten ve yapabileceğiniz en iyi antrenmanı yaptıktan sonra kas kaybı minimuma düşecektir. Bunun dışında haftalık olarak 500 gr ile 1000 gr arasında kilo vermeyi hedefleyin. Çünkü belirttiğim aralığın daha üzerine çıkarsanız vücudunuz yüksek oranda katabolik duruma düşeceği için kaslarınızdan da kayıplar yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı 1 ayda vereceğini en yüksek kilo 4 kilo olsun ve üzerine çıkmamaya çalışın. Bence ideal olan aylık 3 kilo civarında vermektir. Çünkü definasyon sürecini ne kadar uzun zamana yayarsanız, antrenmanlarınızdaki performans düşüşleri de o kadar azalacak ve kaslarınızı çok büyük ölçüde korumus olacaksınız.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Kas kaybı yaşadığını anlamanın en kolay yolu ağırlıkların düşmesi.Kısaca bu yani.
Definasyonda yaşanır kas kaybı başlangıç seviyesinden sonra bu kaçınılmaz bir durum.Ama en aza indirgemez senin elinde.

Yorum
Forum Üyesi
Yağ yakımı için aşşağı tarafa ekleyeceğim antrenman programını kullanacağım program için öneriniz var mı acaba ?

Ekli dosyalar

• 20210304_102619.jpg
    20210304_102619.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 9
  • 20210304_102626.jpg
    20210304_102626.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 9
Y
Yunus Emre yorum yaptı
Hocam pullup yerine ne koyabilirim barfiks galib pullup yağ oranım biraz düşünce onu deniyeceğim

Yusuf İhsan
Yusuf İhsan  yorum yaptı
Lat pulldown koyabilirsiniz

Y
Yunus Emre yorum yaptı
Teşekkür ederim

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)