Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Vucut Yapmak Sabir Ister

Savas Cebeci

Yönetici
Site Admini
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Bayan yada erkek guzel, fit, sexy, kasli vucut yapmak kolay olsa herkes iyi bir vucuta sahip olurdu. Demekki bu o kadar basit bir sey degil.
- Adam daha yeni baslamis bana supplementlerde incik cincik soruyor. Hocam Bcaa su urunu var onu aliyorum creatine koyuyorum uzerine, birde gaba var onu ekliyor, antremandan once Nox, aliyorum vs…….
- Digeri basliyor hocam iki ay sonra bir yere ise baslicam vucut lazim deca,sustanon kurune girmek istiyorum nasil bir kur yapmam lazim.
- Digeri hocam kure girdim nasil post cycle therapy yapmaliyim.
Size neler soylemisler Turkiyede bilmiyorum. Herseyden once bu isler sabir ister. Ister dunyanin en iyi genetigine sahip olun ister super beslenin ister en dogru kurlere girin. Ne olursa olsun bu is zaman alir sabir ister.
Oyle kolay olsa bugun butun zengin adamlar fit kasli dolasirdi yada zengin bayanlar super vucutlu dolasirdi.
Paralari var. Istedigi gibi beslenebilir. Istedigi trainer tutar. Istedigi ilaclara ulasir.
Peki neden hemen hemen hic birisinde vucut yok. Hic dusundunuz mu ? Cevap belli cunku bu isler oyle Lap diye olmaz.
Sen Dogru duzgun calismiyorsan. Dogru duzgun beslenmiyorsan. Istedigin supplementi kullan, istedigin ilaci kullan senden CACIK OLMAZ !

Eve Goturmeniz gereken mesaj :

1: Haftada 5/6 gun antreman yapin
2: Dogru duzgun dogal beslenin
3: Sabirli olun

Gelisemiyorsaniz ya hormonal bir rahatsizliginiz vardir ( ki bunu ogrenmek icin bir hormone testi yaptirip ogrenebilirsiniz ) Yada programinizda bir yanlislik vardir.
Gelisen adam dogru duzgun yapiyordur bu isi. Ha abartili bir vucuta 5/6 yilda ulasan birisi zaten ilac cakiyordur. Onda bile yine iyi program gerekir sonuc almak icin. Yoksa her ilac cakan vucut yapardi.
Yani genetic olarak ben sanssizim diye dusunmeyin yada ilac cakip ben genetic olarak cok sansliyim o yuzden bu vucutu yaptim diyenlerede inanmayin.
Bu loto gibi bisidir yuzbinlerce kisiden bir kisiye vurur. O kisininde fitness yapmaya baslamis olmasi gerekir bunu anlamasi icin. O yuzden 7 milyar insan icinde toplasan 20 tane yarisan kafa adam vardir buyuk kutlelerde ( 105 kg ve ustu )
Yani kac milyar adamdan kalkmis bu arkadaslara vurmus bu genetic loto ? HADI ORADAN

Sabirli olun sonuc gelir

Novak

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0

Eve Goturmeniz gereken mesaj :

1: Haftada 5/6 gun antreman yapin
Hocam ben haftada 4 gün salona gidiyordum. Pazar sabahları da jogging yapıyordum. Şimdi salon gününü üçe düşürüp yüzmeye gitmeyi düşünüyorum haftada iki kere. Daha uygun olur mu ? yoksa 4 gün daha mı iyidir vücut gelişimi için ?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Hocam ben haftada 4 gün salona gidiyordum. Pazar sabahları da jogging yapıyordum. Şimdi salon gününü üçe düşürüp yüzmeye gitmeyi düşünüyorum haftada iki kere. Daha uygun olur mu ? yoksa 4 gün daha mı iyidir vücut gelişimi için ?
yüzme aslında vucut geliştirme ile pek alakası yok ağırlık calışmıyorsun sonuçta bence 2 si aynı anda götürüle bilir.

Carlos Walker

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çoğu kişi yüzmenin vucuda simetri kazandırdığını söyler.Yüzerken yaptığın tüm hareketlerde nerdeyse vücüdun tamamı çalışıyor gibi.Ki yüzme ve vücut geliştirmeyi aynı anda götüren arkadaşlarım var salonda.Gerçekten daha diri,fit duruyolar

cagatayh

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hocam öncelikle merhaba,
sizi youtube dan severek takip ediyorum.Vücut geliştirme işine bugün itibari ile başlıycam yalnız ne kadarda sizi takip ediyor olsamda terimlere yabancı olduğum için malesef program yapamıyorum.Kilom 80 boyum 1.90 cm yaş 25 boy uzun olduğu için vücutta yağ tabakası yok zayıfım tabiri caizse.geleceğe yönelik güzel düşüncelerim var uzun vadede yapmak istiyorum sonrasında ise geliştirmiş olduğum vücutla kafamda belirlediğim dövüş sanatlarına gönül vermeyi ciddi şekilde planlıyorum.Biraz uzun tuttum kusura bakmayın sizden ricam bana bir program yapabilirmisin hocam gerçekten çok duacınız olurum :)

bekir27

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
merhaba arkasalar yazim biraz uzun oldu okuyan herkeze tesekurler .fitnese baslayali cok olmadi 1.5 ay kadar(daha once hicbir spor gecmisim yok). calisma programlarini savas hocamin videolarini izleyerek duzenledim . beslenmemede ozellikle son 1 aydir cok dikat ediyorum pakete girmis hicbirsey yemiyorum hayatimdan un seker tuz ve hazir yiyecekleri cikartim . boyum 183 kilom 84 yasim 32 bir seneden uzun zaman oncesinde gecirdigim bir kaza sonucu ayak bileklerim de sorun var tam olarak hareket kabiliyeti yok(onumuzdeki ayin 23 tekrar ameliyat gecirecem) simdi benin sorunum kardio yapamiyorum bileklerimden dolayi onun yerine her sabah 45 dakika yuruyuse cikiyorum yapabildigim en yuksek tempoda yuruyorum, sizce bu yeterlilimi bana ayaklarimi kulanmadan ne gibi kardio onerirsiniz? ikinci olarak kendime soylebir programa ayarladim birgun gogus sirt birgun omuz kol ucuncu gun off iki gunde bir p90X karin antremeni yapiyorum. simdi merak etigim konu ben hersabah yuruyus iki gunde bir p90X karin antremani saat 3 ten sonra gunluk yapmam gereken antreman sonra yatmadan once tekrar gunluk antreman (her antreman minimum birsaat ile birbucuk saat arasi) vucudumda sekile girmeye basladi gozle gorunur fark var ilk basladigim gune gore , duzenli ve saglikli beslenmeme ramen kendimi surekli cok yorgun hisediyorum acaba vucudumu cokmu fazla yoruyorum. calismadigim icin surekli evdeyim ve vaktim bol.

not:evde gym 3000 aletini aldim iki adet ayarlanabilir damble var onlarla calisiyorum. gunluk 160 gr proteyin 250 gr civari karbonhidrat 70 gr civari yag tuketiyorum .

GYM 3000 MAKINESI

http://www.nutricionsport.com/image/Turner Power Gym 3000.jpg

Son düzenleme:

tayfundurak

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hakikaten sabır isteyen bir iş. Spor salonuna yazıldım. yaklaşik bir sene kadar devam ettim. tam kas yapmaya başlamıştım ki bıraktım ve malesef önceki kilomun da üzerine çıktın. sanırım slogon: az olsa devamlılık olmalı

cmbrbr

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Buraya yeni başlayanlar için kullanılacak 1 yada 2 aylık tam program niye yazılmıyor?

cmbrbr

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bu konuda size katılmıyorum. Elbette genel bir program vardır. Yeni başlayan biri standart hareketleri yapar ve vucudunu gelecek çalışmalara hazırlar. Herkese farklı program yapan bir yer aylık sağlam ücret ister. Bu paraları verecek durumda olsaydım zaten şuan bu soruyu sormazdım.